Jak przyspieszyć Wi-Fi: wszystko, co możesz zrobić, aby uzyskać szybkie połączenie – Część 1


Internet stał się w ostatnim czasie nieodzowną częścią coraz większej ilości rzeczy w naszych domach. Nie ma znaczenia, czy jest to piekarnik, który regularnie pobiera nowe przepisy, automatyczny odkurzacz, który aktualizuje, czy konsola do gier, która w dzień i w nocy pobiera nowe aktualizacje Call of Duty. W dzisiejszych czasach nie jest problemem posiadanie w domu dziesiątek urządzeń, które po prostu potrzebują internetu do ich bezawaryjnego i pełnoprawnego działania. Zdecydowana większość z nich łączy się z nim przez Wi-Fi, dlatego ważne jest, aby Twoja domowa sieć bezprzewodowa była jak najlepiej skonfigurowana, abyś mógł w pełni wykorzystać potencjał swojego połączenia internetowego, a także pełny potencjał sieci samo. Przyjrzyjmy się więc, jak przyspieszyć Wi-Fi w Twoim domu.

Użyj routera, który wykorzystuje Twoje urządzenie w 100%

Kupujesz co roku nowy telefon? Zainwestowałeś dziesiątki tysięcy w laptopa i co trzy lata masz nowy komputer na biurku? Ale nie obchodzi cię to e3372 pudełeczko rzucone gdzieś za szafą? Ale wtedy nie można się dziwić, że router nie dość, że nie złapie maksymalnej prędkości twojego internetu i nie zamieni go na sygnał Wi-Fi, to jeszcze nie możesz korzystać z urządzeń, na które wydałeś dużo pieniędzy 100 %. Zawsze sprawdzaj specyfikacje swoich telefonów, tabletów i komputerów i dokładnie znajdź najwyższą specyfikację Wi-Fi, którą znajdziesz na swoich urządzeniach. Następnie wybierz router zgodnie z najlepszymi możliwościami Twojego telefonu, tabletu lub komputera. To jedyny sposób, aby w pełni wykorzystać Wi-Fi. Upewnij się również, że e3372 może propagować przez Wi-Fi po stawce, którą płacisz swojemu dostawcy usług internetowych.

Agregacja i szybkość od dostawcy

Istotnym czynnikiem wpływającym na szybkość łącza internetowego użytkownika jest prędkość, jaką dostawca dostarcza bezpośrednio do mieszkania lub domu. Podczas podpisywania umowy często jest to o wiele ważniejsze niż rozwiązanie maksymalnej szybkości połączenia, rozwiązanie agregacji. Jeśli mamy łącze internetowe o prędkości 100 Mb/s przy agregacji 1:1, będziemy mieli internet znacznie szybciej niż gdybyśmy mieli łącze internetowe o maksymalnej prędkości 250 Mb/s przy agregacji 1:10. Słowo agregacja jest dla Ciebie absolutnie kluczowe, ponieważ decyduje o tym, ilu użytkowników dzieli prędkość Twojego internetu i jest o wiele ważniejsze niż sama prędkość.

Na przykład, jeśli mieszkasz w apartamentowcu, możliwe jest, że jeśli wszyscy w domu mają prędkość 500 Mb/s, podzielisz tę prędkość z całym domem i w momencie, gdy inni się połączą, prędkość internetu dla ciebie pójdzie w dół szybko. Dlatego zawsze wybieraj najlepszy możliwy stosunek szybkości połączenia i agregacji, idealna agregacja to wtedy 1:1, kiedy masz gwarancję, że nie dzielisz się z nikim szybkością. W przypadku agregacji ważne jest, aby znaleźć najszybszą możliwą prędkość Internetu przy możliwie najniższej agregacji.

Twoja sieć domowa jest tak szybka, jak jej najwolniejsza część

Pamiętaj, że cała sieć zależy od jej najwolniejszej części. Upewnij się, że wszystkie urządzenia, które masz w sieci domowej, w tym ich kable krosowe, są co najmniej tak szybkie, jak połączenia, które płacisz swojemu dostawcy usług internetowych. Oczywiście wszystkie urządzenia powinieneś mieć wielokrotnie szybciej, co jest szczególnie ważne podczas przesyłania danych przez sieć domową, ale jeśli chodzi o Internet, ważne jest, aby urządzenia były co najmniej tak szybkie, jak połączenia, za które płacisz. Sprawdź wszystkie elementy sieci i dowiedz się, jak szybki jest internet. Opłaca się również zainwestować w wysokiej jakości i szybkie kable.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Planszowe donosy z tygodnia vol.6
Następny Waste Knight - recenzja - Mad Max spotkał kostki.