Jak przyspieszyć Wi-Fi: wszystko, co możesz zrobić, aby uzyskać szybkie połączenie – Część 2W dzisiejszych czasach istnieją routery, które mogą nadawać priorytet poszczególnym urządzeniom, więc jeśli jeden komputer aktualizuje się i jest w trybie uśpienia, a drugi ogląda wideo 4K ze strumienia lub gra online, uzyskujesz większą wydajność dla komputera, który tego potrzebuje. to nie dba o szybkość połączenia. Dzisiejsze routery to całkiem inteligentne urządzenia z własnymi potężnymi procesorami i pamięcią RAM, więc od czasu do czasu dobrze jest je zrestartować lub, jeśli Huawei e5576 na to pozwala, wyczyścić pamięć.

Zaktualizuj wszystkie elementy sieci

Jeśli mieszkasz w nowszym domu lub mieszkaniu, prawdopodobnie podłączyłeś router do ściennego gniazdka LAN. Problem polega na tym, że często nie masz pojęcia, że ​​inny router bezpośrednio od dostawcy może być ukryty gdzieś w skrzynce bezpieczników lub w podnóżkach. Z jednej strony może utrudniać korzystanie z pełnej prędkości, będąc tutaj przez kilka lat bez jednej aktualizacji i restartu, ale może być również przestarzały i nie mieć wystarczającej przepustowości. Upewnij się więc, że naprawdę znasz wszystkie routery, koncentratory i konwertery w domu lub mieszkaniu i sprawdź każdy z nich pod kątem przepustowości sygnału. Jeśli nie korzystasz na nich z Wi-Fi, wyłącz je całkowicie i pozostaw router tylko w trybie LAN. Następnie zaktualizuj wszystkie te urządzenia do najnowszego oprogramowania. Następnie zaktualizuj huawei e5576 końcowy i korzystaj z Wi-Fi tylko za jego pośrednictwem.

Połącz to, czego nie potrzebujesz Wi-Fi za pomocą kabla

Jeśli masz nowsze mieszkanie lub dom, spróbuj użyć gniazda LAN do wszystkiego, co nie wymaga Wi-Fi. Nie ma potrzeby, aby Twój laptop korzystał z Wi-Fi, jeśli możesz podłączyć do niego kabel bezpośrednio z gniazdka LAN. Zwykle jest tak samo z Playstation, samym telewizorem i mnóstwem innych urządzeń elektronicznych, które mają Wi-Fi, ale skoro nadal masz go w jednym miejscu, możesz podłączyć go kablem. Jeśli masz wystarczająco szybki internet, dostaniesz wystarczająco dużo miejsca na Wi-Fi dla wszystkich urządzeń, takich jak tablety, laptopy czy smartfony, z którymi chcesz się połączyć przez Wi-Fi. Oczywiście router dzieli prędkość połączenia z routerem, ale przynajmniej eliminuje to straty spowodowane liczbą urządzeń konkurujących o jeden router Wi-Fi. Dodatkowo, jeśli masz połączenie internetowe szybsze niż Twoja sieć Wi-Fi, masz okazję naprawdę w pełni wykorzystać połączenie, mając trochę mocy do routera i część do gniazdek. Jeśli witryna ładuje się powoli, niekoniecznie musi to być dostęp do sieci, ale może witryna ma tylko zły hosting.

Ustaw router najlepiej jak potrafisz i wymień anteny

Chociaż może się to wydawać bałaganem, prawidłowe umieszczenie routera to alfa i omega dla wysokiej jakości zasięgu w domu. Im lepszy masz sygnał, tym lepiej możesz wykorzystać prędkość swojego internetu. Najlepiej umieścić modem w centrum domu lub mieszkania, w miejscu jak najwyżej od podłogi. Staraj się także unikać lokalizacji w pobliżu innej elektroniki i oczywiście omijać miejsca, w których występuje zwiększone występowanie metali. Jeśli strona routera jest zwrócona do ściany, możesz użyć specjalnych folii, aby osłonić i odbić sygnał tam, gdzie jest to potrzebne. Niektóre routery umożliwiają teraz kierowanie anten tak, aby obejmowały ważne miejsca w domu lub mieszkaniu. Użyj aplikacji na swoim smartfonie, aby zmierzyć prędkość i stabilność połączenia oraz wykorzystaj kierunek anten i lokalizację routera, aby dostroić wydajność do maksimum. Jeśli masz router z możliwością wymiany anten, Zastąp je lepszymi i większymi antenami, aby zwiększyć zasięg. Huawei e5576 nie ma anten.

 

 Brak komentrarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Przedsprzedaż Dying Light 2 - dostępne edycje
Następny Chorus - Recenzja - Ona i jej Gablota