Jak rozwiązać zagadki matematyczne w Hogwarts Legacy?


Hogwarts Legacy jest dostępny, a sale akademickie Hogwartu są otwarte na przyjęcie nowych Czarownic, Czarodziejów i wszystkich pomiędzy i poza nimi. Hogwart to duży kampus z wieloma niezwykłymi i niesamowitymi rzeczami do odkrycia, zobaczenia i zrobienia, ponieważ został zbudowany na (i ze) Starożytnej Magii. Jedną z nich są matematyczne zagadki.

Trzeba wykonać wiele zadań, wziąć udział w zajęciach, nauczyć się zaklęć i wypowiedzieć straszne klątwy – ale to wszystko przyjdzie z praktyką. W Hogwarts Legacy możesz natknąć się na kilka dziwnych zagadek, na które trzeba będzie odpowiedzieć, zanim dojdziesz do innych rzeczy. Drzwi matematyczne, które są rozrzucone po korytarzach, są bardzo interesujące i intrygują od pierwszych chwil. Ale jak się do nich dostać?

Gdzie mogę znaleźć zagadki matematycznych drzwi w Hogwarts Legacy?

Jedna z najczęściej pojawiających się zagadek w grze dotyczy tych drzwi, które są rozproszone po całym Hogwarcie. Aby je znaleźć, będziesz musiał przeprowadzić eksplorację na własną rękę, ponieważ nie są one zaznaczone na twojej mapie. Na szczęście istnieje kilka wskazówek ostrzegawczych, że jedne z nich znajdują się w pobliżu. Po pierwsze, jeśli użyjesz standardowego Uroku Ujawnienia, pojawią się one w pobliżu podświetlone. Interakcja z tymi drzwiami ujawni ich działanie matematyczne, który natychmiast zacznie świecić na żywy niebieski kolor. Skrzynie, które są ukryte za ścianami są kolejnym wskaźnikiem ostrzegawczym. Rozejrzyj się, a bez wątpienia znajdziesz to, czego szukasz, ponieważ te skrzynie są zwykle zamknięte za matematycznymi drzwiami. Dwie dodatkowe części, które są dołączone do tych drzwi mogą być również odkryte na ścianach w pobliżu samych drzwi. Są to dwie tarcze run, które obracają się; jedna jest zapisana „?”, a druga „??”. Aby ukończyć zagadkę, musisz wejść z nimi w interakcję.

Jak rozwiązać zagadki matematyczne w Hogwarts Legacy?

Gdy po raz pierwszy natkniesz się na te zagadki, mogą być nieco mylące, ale każde drzwi otwierają się w ten sam sposób. Po tym, jak zorientujesz się, jak rozwiązać jedną z nich, możesz łatwo rozwiązać wszystkie. Do identyfikacji drzwi posłużą dwa spore trójkąty. W środku trójkąta znajduje się numer. Każdy róg trójkąta ma numer, symbol lub znak zapytania na każdym rogu. Twoim celem jest zidentyfikowanie znaku, którym powinien być znak zapytania na każdym trójkącie, zmiana każdej tarczy ściennej tak, aby wyświetlała ten symbol, a następnie otwarcie drzwi. Odpowiedź jest raczej prosta, ponieważ jest to zagadka matematyczna oparta na dodawaniu i odejmowaniu. Sprawdź, czy suma każdej z zewnętrznych liczb jest równa liczbie głównej. Gdy obecne są symbole, musisz określić ich znaczenie, korzystając z samej ramy drzwi. Każdy symbol oznacza inną liczbę, przy czym najbardziej na lewo wysunięty znak to zawsze 0, a każdy następny zwiększa się o 1. Na przykład, jeśli na puzzlach znajduje się 13 i 7, a Ty musisz ułożyć 21, musisz odkryć znak oznaczający 1; w tym przypadku tym symbolem byłby jednorożec. Możesz zdobyć skarb, jeśli uda Ci się rozwiązać równanie dla obu trójkątów.

Zagadki matematyczne oferują nagrody

Za tymi drzwiami ukryte są liczne skrzynie, a każda z nich zawiera nowy sprzęt, który możesz wykorzystać. Twoja czarownica lub czarodziej zyskają na sile dzięki temu wyposażeniu. Możesz go wykorzystać nawet do zmiany swojego wyglądu. Oprócz tego znajdziesz tam także przedmioty kolekcjonerskie oraz różnego rodzaju bonusy przeznaczone dla graczy, lubiących sprawdzać modele czy też animacje wykonane przez twórców Hogwarts Legacy.

Sprawdź też:

Nasza seria Let’s play z Hogwarts Legacy

Poradnik Osiągnięć z Hogwarts Legacy

Jak wybrać dom w Hogwarts Legacy?

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Hogwarts Legacy - Osiągnięcia i Trofea - Jak zdobyć platynę?
Następny Huang - Wkrótce ruszy kampania crowdfundingowa!