Jak ulepszyć swoją strategię handlu bitcoin


Strategia handlowa Bitcoin to metodologia handlu tą kryptowalutą. Może to obejmować punkty cenowe, w których trader wchodzi i wychodzi z rynku. Podczas gdy inwestowanie w Bitcoin jest przedsięwzięciem długoterminowym , które zależy od strategii kupna i trzymania, handel wykorzystuje krótkoterminowe możliwości.

Ogólnie rynek bitcoinów i kryptowalut jest nieprzewidywalny. W ten sposób ceny tej kryptowaluty mogą drastycznie spaść lub wzrosnąć w krótkim czasie. Dlatego opłacalny handel bitcoinami wymaga doskonałych umiejętności analitycznych i technicznych. Na przykład możesz kupić bitcoin na cyfrowej giełdzie kryptograficznej, takiej jak Bitiq. Ale musisz przeanalizować wykresy rynku kryptowalut, aby określić kierunek bitcoinów i wiedzieć, czy nadszedł właściwy czas na zakup. Ponadto potrzebujesz umiejętności analitycznych i technicznych, aby dokładnie przewidzieć, czy cena spadnie, czy wzrośnie.

W idealnym przypadku handel bitcoinami polega na podejmowaniu decyzji o kupnie lub sprzedaży bitcoina na podstawie tego, czy uważasz, że cena spadnie, czy wzrośnie. Oto jak ulepszyć swoją strategię handlu bitcoinami.

Zrozum, jak działa rynek Bitcoin

Zapewne wiesz, że rynek bitcoinów jest niestabilny. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak to działa przed wdrożeniem strategii handlowej. Kilka czynników może wpływać na cenę Bitcoina. Najważniejsze z nich to jednak:

  • Wiadomości: Negatywne wiadomości o Bitcoin mogą negatywnie wpłynąć na wartość rynkową, zmieniając postrzeganie publiczne. Dlatego zwracaj uwagę na wiadomości, aby znaleźć najlepszy sposób na zoptymalizowanie swojej strategii handlu kryptograficznego.
  • Wydarzenia: Zmiany w przepisach dotyczących Bitcoina, publikacje makroekonomiczne i hacki bezpieczeństwa mogą również wpłynąć na cenę tej kryptowaluty.
  • Podaż: Światowa podaż bitcoinów nie może przekroczyć 21 milionów monet. Wydobywanie bitcoinów i halving wpływają na podaż i wartość tej kryptowaluty.

Gdy zrozumiesz, jak działa rynek Bitcoin, możesz wprowadzić zmiany, aby Twoja strategia handlowa była bardziej efektywna.

Opracuj plan handlowy

Potrzebujesz planu handlowego, aby opracować skuteczną strategię handlu kryptograficznego. Dyscyplina pozwoli Ci trzymać się swojego planu handlowego, aby nie paść ofiarą chciwości, strachu i innych emocji. Oto, co powinien zawierać Twój plan handlowy:

  • Tolerancja na ryzyko: Uwzględnij profil ryzyka w swoim planie, np. B. Kwota kapitału, którą chcesz przeznaczyć na handel bitcoinami. Weź również pod uwagę kwotę, jaką możesz zaryzykować przy każdej transakcji bitcoin.
  • Cele: Określ możliwe do osiągnięcia cele, które zmotywują Cię do handlu bitcoinami. Nie muszą to być wymyślne twierdzenia, ale powinny to być wymierne i osiągalne stwierdzenia dotyczące pożądanych sukcesów.
  • Styl: Możesz handlować bitcoinami na różne sposoby, w zależności od twojej dostępności i czasu, przez jaki chcesz, aby handel był prowadzony.

Zarządzaj ryzykiem handlowym

Zmienność Bitcoina sprawia, że jest to inwestycja wysokiego ryzyka. Jednak ta zmienność jest istotnym aspektem rynku kryptowalut. Dlatego zarządzanie ryzykiem może poprawić twoją strategię handlu bitcoinami. Na przykład, twoje zarządzanie ryzykiem powinno obejmować limity i przystanki, które ustalają parametry twoich transakcji.

Zlecenia stop-loss automatycznie zamykają pozycję handlową, gdy rynek porusza się przeciwko niemu i pozwalają zdefiniować akceptowalne straty. Limitowe zlecenia zamknięcia zamykają pozycje handlowe, gdy rynek porusza się o określoną kwotę na korzyść tradera , pozwalając mu zablokować swoje zyski.

Możesz również zbudować gwarantowany stop na pozycji Bitcoin, używając produktu pochodnego do ochrony transakcji, gdy ruch na rynku jest niekorzystny . Musisz więc zapłacić premię, jeśli strategia wywoła gwarantowany stop.

Końcowe przemyślenia

Handel bitcoinami polega na kupowaniu bitcoinów po niskiej cenie i szybszej sprzedaży zasobów w celu osiągnięcia zysku. Inwestorzy kryptowalut stosują strategie takie jak scalping, daytrading i swing trading. Zrozumienie, jak działa każda z tych strategii, jest kluczowe dla każdego, kto chce zarabiać na handlu bitcoinami. Ponadto powyższe wskazówki mogą pomóc w ulepszeniu strategii handlu bitcoinami.

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Deliver us the Moon - Recenzja - Za szybki urlop
Następny Serial Obi Wan Kenobi - SE01E06 - Finał sezonu!