Jak wejść na serwer Minecraft?


Serwery Minecraft to miejsca, gdzie gracze z całego świata mogą spotkać się, współpracować i rywalizować. Dzięki serwerom Minecraft, możesz doświadczyć niesamowitych przygód, tworzyć własne budowle i odkrywać fantastyczne społeczności. W tym artykule dowiesz się jak dołączyć na serwer Minecraft zarówno non premium jak i premium.

Gdzie znaleźć serwer Minecraft?

Istnieją różne serwery Minecraft, z różnymi trybami gry i społecznościami. Istnieje wiele różnych stron typu lista serwerów Minecraft – znajdziemy na nich mnóstwo serwerów z różnymi typami i na różne wersje. Popularnym wyborem do szukania serwerów Minecraft są również fora internetowe.

Wchodzenie na serwery Minecraft

Po znalezieniu serwera Minecraft, który nam się spodobał i na którym chcemy zagrać należy skopiować jego adres, który posłuży nam do dołączenia na serwer.

Następnym krokiem jest uruchomienie launchera Minecraft. W menu głównym gry, wybieramy opcję „Multiplayer” lub „Wieloosobowy” i klikamy na nią. Naszym oczom ukaże się lista serwerów Minecraft, która zapewne będzie jeszcze pusta. Teraz wybieramy opcję „Dodaj serwer” lub „Add Server”.

Po wykonaniu powyższych kroków powinniśmy zobaczyć pola do uzupełnienia (nazwa serwera i adres serwera). W polu „Adres serwera” wklejamy wcześniej skopiowany unikalny adres serwera Minecraft. Po wprowadzeniu danych serwera, klikamy przycisk „Połącz” lub „Join Server”. Minecraft spróbuje nawiązać połączenie z serwerem. Jeżeli adres jest prawidłowy i serwer działa poprawnie to dołączymy na niego.

Jak zarejestrować się na serwerze Minecraft?

Wszystkie serwery non premium wymagają rejestracji. Zazwyczaj wykonujemy to komendą /register podając 2 razy nasze hasło, np. /register naszehaslo123 naszehaslo123. Dopiero po rejestracji będziemy mogli korzystać z serwerów Minecraft. Jeżeli wejdziemy ponownie na serwer, na którym już założyliśmy nasze konto to należy zalogować się używając komendy /login naszehaslo123.

Inaczej sytuacja wygląda, gdy serwer jest premium. Serwery Minecraft premium nie wymagają rejestracji, natomiast do gry na nich wymagana jest oryginalna, płatna wersja gry.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Zbieranie Pokemonów w Pokemon Go. Gdzie Znaleźć Rzadkie Pokemony?
Następny Rozwijanie Pokemonów w Pokemon GO. Kompleksowy Przewodnik