Jak wybrać odpowiedni skórzany pasek do zegarka?Warto na wstępie wspomnieć, że skórzane paski najwyższej jakości powinny być wykonane ze skóry Top-Grain lub Full-Grain, o czym bardziej szczegółowo przedstawimy. Często spotykamy się z etykietą „prawdziwa skóra”, na którą powinniśmy przynajmniej zwrócić uwagę. Choć termin w tłumaczeniu oznacza „prawdziwą skórę”, niekoniecznie oznacza to najwyższą jakość, dlatego przy zakupie skórzanych pasków trzeba być ostrożnym i wybierać tylko sprawdzonych producentów.

Co to są paski ze skóry licowej i licowej?

Najmocniejszą i najbardziej wytrzymałą częścią skóry jest jej górna część, czyli ta, która leży bezpośrednio pod sierścią zwierzęcia. Ziarnistość skóry w tym miejscu jest bardzo napięta, więc jest też najbardziej odporna na wilgoć lub. woda. Skóra ta nazywana jest skórą pełnoziarnistą, a jej typową cechą, którą łatwo rozpoznać, to różnego rodzaju blizny, zadrapania i inne „niedoskonałości”. Niedoskonałość słowa umieszczam w cudzysłowie, ponieważ nie ma nic złego w tym, jak ta niedoskonałość mogłaby wywołać. W torebkach mówimy raczej o „patynie”, jaką te niedoskonałości nadają produktom. W rzeczywistości jest to najwyższa możliwa jakość skóry, ale za oceanem jest raczej popularna. Na kontynencie europejskim popularniejszy jest drugi rodzaj, nieco gorszy jakościowo, czyli Top-Grain Leather. Wykonany jest ze skóry Full-Grain Leather, z której usunięto kilka milimetrów górnych, które są szlifowane, dzięki czemu nie ma już tych „niedoskonałości”. Jego powierzchnia jest bardziej jednolita, ale nie jest już tak wytrzymała jak skóra licowa.

Jaki pasek do zegarka wybrać?

Skoro już wiesz, że wybierając pasek do watch gt2 20mm, musisz zwrócić uwagę na rodzaj materiał, z której jest wykonany, przejdźmy do tego, jak dobrać odpowiedni pasek do zegarka. Istnieje wiele rodzajów zegarków (wojskowe, lotnicze, rajdowe, vintage itp.), a także wiele rodzajów pasków. Krótko jednak mogę powiedzieć, że w zasadzie nie ma zasad, który pasek wybrać (poza zegarkami społecznościowymi). Tylko jeśli planujesz z zegarkiem prysznic lub kąpiel, zdecydowanie polecam wybrać skórzany pasek o podwyższonej wodoodporności lub w połączeniu z gumą. Tylko we wspomnianym zegarku społecznościowym powinieneś być ostrożny przy wyborze. Grozi im „faux pas”.

Jeśli chodzi o skórzane paski, to jest dla nich kilka zasad. Pamiętaj, że pasek do watch gt2 20mm do zegarka społecznościowego powinien pasować do koloru paska i spodni. Zdecydowanie powinna być czarna lub brązowa. Im bardziej formalne wydarzenie, tym pasek powinien być „niepozorny”. Jeśli więc dopasujesz pasek do zegarka na bardzo oficjalne okazje, unikaj pasków pikowanych, perforowanych lub w inny sposób wyróżniających się i preferuj klasykę.

Tak więc po wybraniu paska nadal musisz wybrać odpowiednią długość paska. Jest to standard dla maksymalnego obwodu nadgarstka 21 cm. Jeśli masz szerszy nadgarstek, musisz wybierać spośród dłuższych długości. Następnie właściwa szerokość paska. Możesz dowiedzieć się, mierząc odstępy między nogami zegarka.

Skórzane paski według zwierzęcia

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie skórzanego paska, jest rodzaj skóry w zależności od zwierzęcia. W kolejnych wierszach przedstawimy najpopularniejsze, z których najpopularniejsze paski do zegarków są wykonane z jego właściwościami:·         Skóra bydlęca

·         Skóra krokodyla / aligatora

·         Skóra strusia

·         Skóra konia

·         Skóra rekina

·         Skóra bawoła

·         Skóra jaszczurki.

Streszczenie

Wybierając skórzany pasek do zegarka, pamiętaj o tych wskazówkach.

·         Pełnoziarnisty lub Top-Grain ma większą użyteczność niż prawdziwa skóra

·         Prawidłową szerokość paska można znaleźć, mierząc odstęp między nogami zegarka

·         Jeśli masz obwód nadgarstka większy niż 21 cm, kup długość przedłużoną

·         Jeśli nosisz zegarek na bardzo oficjalne okazje, nie bierz pod uwagę koloru innego niż czarny lub brązowy

·         Pamiętaj, że do wyboru jest więcej skór zwierzęcych.

 

Brak komentrarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Chorus - Recenzja - Ona i jej Gablota
Następny Uścisk Zachłanności / Grasp of Avarice - Destiny 2 Dungeon - Poradnik