Jak zabezpieczyć telefon za pomocą dostępnych akcesoriów?


Przydatne akcesoria do telefonów to nie tylko słuchawki, zestawy głośnomówiące czy selfie sticki. To także akcesoria, które zabezpieczą nasz telefon. Etui do telefonów zapewnią ochronę w razie upadku, a przy tym posiada walory estetyczne. Niezależnie od tego jak dbamy o swój telefon, to o jego uszkodzenie nietrudno. Ekrany dotykowe o coraz większych wymiarach są narażone na zarysowania i pęknięcia. Coraz cieńsze obudowy coraz droższych smartfonów wymagają wyboru odpowiedniej formy zabezpieczenia od momentu zakupu telefonu. Wszechobecny pył, kurz i brud także nie służy nowoczesnym technologicznie telefonom.

Dobór etui do telefonu w zależności od ceny

W przypadku etui do telefonów cena nie jest wysoka, zwykle to koszty rzędu kilkudziesięciu złotych, które pozwolą uniknąć dużo większego wydatku związanego z bardzo kosztowną naprawą smartfonów. Już sama wymiana ekranu dotykowego wiąże się z wydatkiem kilkuset złotych.

Czym się kierować przy doborze etui do telefonów?

Wybierając etui do telefonów powinniśmy zwrócić uwagę na ich dopasowanie do naszego smartfona. Precyzyjnie wykonane wycięcia na aparat, wejście słuchawkowe i ładowarkę, a także wytłoczenia na przyciski pozwolą na zachowanie pełnej funkcjonalności naszego telefonu. Należy wybierać wyłącznie dedykowane pokrowce do smartfona, np. Etui Smart Magnet dedykowane etui do Huawei Yb 2018. By w pełni cieszyć się nowym etui do telefonu, powinniśmy najpierw przeanalizować nasze potrzeby i uwzględnić przede wszystkim dwa aspekty istotne w tym akcesorium:
estetyczną ozdobę dla telefonu,
formę zabezpieczenia telefonu.

Korzystnie będzie, jeśli wybierzemy jednocześnie ładny i estetyczny futerał do telefonu, a przy tym taki, który zapewni jego ochronę. Takie etui do telefonu nie tylko odmieni i niewątpliwie spersonalizuje nasz smartfon, ale także pozwoli nam się cieszyć telefonem przez długi czas bez obaw o jego uszkodzenie. Idealne etui do telefonów mają także przydatne funkcje, do których należy np. przechowywanie dokumentów.

Właściwości ochronne pokrowca na telefon

Największą ochronę telefonu zapewniają etui do telefonów w formie pokrowca. To maksymalne bezpieczeństwo dla naszego smartfona. Pokrowiec zapewni najlepsze zabezpieczenie, jeśli:

  • Wykonany jest z grubego, wytrzymałego tworzywa, które ochroni telefon przed uszkodzeniami.
  • Struktura materiału jest chropowata. Zapewni to stabilne trzymanie telefonu w dłoni i zapobiegnie przed jego wyślizgnięciem podczas korzystania.
  • Posiada miękkie wnętrze. Zapewni to ochronę przed zarysowaniami ekranu.
  • Ma silikonową obudowę. Silikon ze względu na właściwości elastyczne precyzyjnie trzyma telefon i chroni przed jego wypadnięciem.

To najlepsza forma zabezpieczenia telefonu. Inne rodzaje etui do telefonów nie dają aż takiego zabezpieczenia:

  • Silikony – sam silikon zapewni ochronę przed zarysowaniami, jednak ochrona jest słaba, a ponadto nie ma on walorów estetycznych, ani funkcjonalnych.
  • Wsuwki – od notorycznego wkładania i wykładania telefonu łatwo o zarysowania nie tylko ekranu, ale także obudowy. Do środka łatwo dostają się zanieczyszczenia, jak chociażby piasek. Taki rodzaj etui do telefonów ogranicza funkcjonalność telefonu.
  • Case w postaci panelu tylnego telefonu – to dodatkowa obudowa zakładana na tylną część obudowy. Może odmienić wygląd telefonu, ale nie zapewni wysokiej ochrony.

Właściwości estetyczne pokrowca na telefon

Design telefonów jest coraz bardziej dopracowywany, jednak nie zawsze kierujemy się nim przy wyborze telefonu i nie zawsze on nam odpowiada. Często wolimy postawić na walory użytkowe, wydajniejszy procesor, dobry aparat fotograficzny. Na rynku dostępne są etui do telefonów w różne wzorki, czasem nawet bajkowe czy etui do telefonów ze zdjęciem. Najlepiej jednak wybrać klasyczne jednokolorowe etui do telefonu, które będzie ponadczasowe. Sprawdzi się ono w każdej sytuacji, niezależnie czy wybieramy się na wakacje, czy też czeka nas rozmowa o pracę lub poważne spotkanie biznesowe. Kiedy wyjmiemy telefon nie poczujemy skrępowania i nie spotkamy się z podejrzliwym wzrokiem, czy z wybuchem śmiechu ze strony innych osób.

Funkcjonalność etui do telefonu

Nowoczesne etui do telefonów pozwalają na korzystanie ze wszystkich funkcji telefonu bez ograniczeń, znacząco nawet je ułatwiając.

  • Klapka. Idealnie, jeśli pokrowiec do telefonu zawiera klapkę, która daje możliwość wykorzystania go jako podstawki. Możemy wygodnie ustawić telefon w pozycji poziomej. Dzięki takiemu rozwiązaniu wygodnie obejrzymy kolejny odcinek serialu, kanału na Youtube i każde inne video. Możemy wykorzystać je jako statyw do zrobienia selfie czy zdjęcia ze znajomymi. Niestety nie zawsze mamy pod ręką kij do selfie, albo coś, co podeprze naszego smartfona. Taka funkcja etui do telefonu ułatwi prowadzenie rozmowy telefonicznej w trybie głośnomówiącym czy wideokonferencji.
  • Kieszonka. Wyposażenie pokrowców w kieszonkę również okazuje się bardzo przydatne. Jest to świetne miejsce do przechowywania kart płatniczych, banknotów czy wizytówek. Takie etui do telefonów mogą sprawić, że dodatkowy wizytownik czy portfel nie będzie nam zupełnie potrzebny. Już nigdy nie zapomnimy karty bankomatowej, bo przecież telefon mamy zawsze przy sobie, a płatności telefoniczne to funkcja z której nadal nie korzysta zbyt wiele osób.

Gdzie kupić etui do telefonu w szybki i łatwy sposób?

Wysokiej jakości etui do telefonów, które zapewnią wysoką ochronę, a przy tym niezwykłą funkcjonalność i klasyczny design zakupimy w sklepie IziGSM, bez konieczności poszukiwania odpowiedniego etui w sklepie stacjonarnym.