Jaki rodzaj eSportu jest najbardziej lukratywny dla zakładów? Porozmawiajmy o kursach


Dla wielu ludzi eSports już dawno przestał być tylko rozrywką, a stał się dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy. Podczas gdy jedni zarabiają na obstawianiu meczów cybernetycznych na stronie GGBet, inni biorą w nich bezpośredni udział. Jeśli chcesz dołączyć do tych pierwszych, namawiamy do uważnego wyboru dyscypliny eSportowej, gdyż nie wszystkie są równie opłacalne finansowo.

Istnieje kilka rodzajów eSportów. Największą popularnością wśród typerów cieszą się gry strzelanki i strategie. Poniżej przedstawiamy cztery najlepsze dyscypliny eSportowych, obstawiając które można wygrać spore nagrody:


  • Dota 2;

  • League of Legends;

  • CS:GO;

  • Fortnite.

W dalszej części tekstu przyjrzymy się bliżej tym dyscyplinom eSportowy, ich podstawowym zasadom, a także sprawdzimy jak obstawiać te gry, aby wygrać realne nagrody. Zapraszamy do lektury.

Dota 2

Mimo że Dota 2 ukazała się na Steamie prawie dekadę temu, wciąż jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych tytułów Valve. Dota 2 nie ma największej społeczności graczy, ale ma największe nagrody i największe grono miłośników hazardu, więc w naszej recenzji znajduje się na szczycie listy.

Zanim postawimy zakład na Dota 2, warto sprawdzić jej podstawowe zasady. Dota 2 to typowa gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), czyli przestrzeń gry, w której trzeba „zabić wszystkich”. Warto zaznaczyć, że rozgrywka ta jest grą zespołową. Standardowa runda Dota 2 składa się z 2 drużyn po pięć postaci. Każda drużyna ma za zadanie obronić swoją bazę, niszcząc wrogów po drugiej stronie mapy. Każda postać w drużynie ma swoje unikalne zdolności. Gra kończy się, gdy jednej z drużyn uda się przebić przez przeciwników i zniszczyć ich fortecę.

League of Legends

LoL to gra, która ma już dekadę i do dziś cieszy się popularnością. GraL została opracowana i wydana przez Riot Game, choć ma swoje korzenie w innej bardzo oldschoolowej grze — Warcraft III, opracowanej przez Blizzard Entertainment w 2002 roku. Gra jest dystrybuowana w modelu free-to-play.

League of legends to również gra typu MOBA, jednak posiada elementy RPG i RTS. Zawodnicy tworzą się w dwie drużyny po pięciu lub trzech graczy. Przed rozpoczęciem gry każdy z graczy wybiera postać na mecz — czempiona, kalibruje jego cechy za pomocą run, wybiera dwie dodatkowe umiejętności. Każda drużyna zaczyna na przeciwległych krańcach mapy, w pobliżu struktury zwanej Nexusem. Konkretne szczegóły dla różnych map i trybów mogą się różnić, ale głównym celem meczu jest zniszczenie wrogiego Nexusa.

W ciągu roku odbywają się różne turnieje League of Legends, ale największym z nich jest LoL World Championship. Drużyny walczą o Puchar Rekruta i pulę nagród. W tym roku pula nagród wynosiła ponad 7 milionów dolarów.CS:GO

Ponadczasowy klasyk Counter-Strike: Global Offensive od Valve powstał w 2012 roku, ale sama gra „kontra” – wydana jako mod do oryginalnego Half-Life’a — pochodzi z 1999 roku, kiedy to obecni mistrzowie CS:GO jeszcze się nawet nie urodzili.

Głównym założeniem gry jest istnienie dwóch drużyn — drużyny terrorystów (T) i drużyny antyterrorystów (CT). Każdy gracz po wejściu do gry wybiera, dla której drużyny chce grać. Celem gry jest wypełnianie misji na mapie lub eliminacja przeciwników. Za wykonane zadania i pokonanych przeciwników gracz otrzymuje pieniądze, które może przeznaczyć na zakup broni.

Fortnite

Fortnite to trzecioosobowy survival shooter, który został uruchomiony przez Epic games w 2017 roku. Gra posiada trzy różne tryby rozgrywki, z których najpopularniejszym jest „battle royale” (wszyscy przeciwko wszystkim, tylko jeden musi pozostać). Gracze w pojedynkę lub w oddziałach do czterech sojuszników wskakują na wyspę i przeżywają. Globalnie, cel jest taki sam: być jedynym ocalałym (lub ocalałymi, jeśli gramy w drużynie).

Fortnite reprezentuje chyba najpopularniejszą grę w tym gatunku. Na początku 2020 roku Epic Games podało, że Fortnite ma 12,3 mln graczy jednocześnie. Fortnite wyróżnia się żywym stylem animacji, poleganiem na konstrukcji i całkowicie kreatywnym podejściem do treści. Fortnite była też pierwszą grą na silniku Unreal Engine 5.

Dlaczego te dyscypliny eSportowe są najlepsze do typowania

Wspomniane gry cechują się prostymi do zrozumienia zasadami. Ponadto bukmacherzy oferują miłośnikom cybersportów różne rodzaje zakładów eSportowych: indywidualne statystyki, wynik spotkania, poniżej/powyżej, typy długoterminowe, zakłady specjalne, typy handicapowe. Na temat tych gier znajdziemy w sieci mnóstwo korzystnych informacji, z którymi warto się zapoznać przed obstawianiem zakładów.

Zakłady na te dyscypliny są łatwo dostępne w serwisach wielu bukmacherów. Możemy typować stawki na te gry zarówno w trybie live, jak i przematch. Ponadto wiele operatorów hazardowych oferuje graczom dodatkowe bonusy za obstawienia turniejów z tych dyscyplin eSportowych.Kursy na zakłady eSportowe

Niezależnie od tego, jaką dyscyplinę cybernetyczną wybierzesz na swoje pierwsze doświadczenia z zakładami, musisz zapoznać się z różnymi rodzajami kursów bukmacherskich, które decydują o Twojej wygranej. Istnieje kilka rodzajów kursów stosowanych przez bukmacherów na każde wydarzenie (nie tylko sportowe czy cybernetyczne):

  • ułamkowe (angielski);

  • dziesiętne (europejski);

  • amerykańskie.

Jeśli chcemy wybrać najlepsze kursy na zakłady eSportowe, warto sięgnąć po ranking bukmacherów i porównać podstawowe cechy różnych firm hazardowych w jednym miejscu. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu i łatwe wybranie bukmachera, oferujące najlepsze kursy.

Aby trafnie obstawiać eSport, obstawiający muszą mieć bogatą wiedzę na temat dyscyplin cybersportowych i ich uczestników. Wskazane jest również poznanie wszystkich strategii wybranej gry. Tylko wtedy możemy podjąć świadomą decyzję o postawieniu na konkretne wydarzenie.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Najgorsze i najlepsze seriale z 2022 roku!
Następny 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o cryptogamingu