Jaki zegarek męski kupić? Czy warto kupić zegarek klasyczny? Poradnik snoba


Czy w dobie zdominowanej przez elektronikę jest szansa na bardziej klasyczne podejście do tematu? Czy przy zakupie zegarka dzisiaj musi to być koniecznie smartwatch? Absolutnie tak nie uważam i dzisiaj trochę pomogę wam z wyborem eleganckiego zegarka.

W dzisiejszych czasach wydawałoby się że zegarki klasyczne są lekko passé. Cytując mistrza, nic bardziej mylnego. Wydaje mi się właściwie, że prawdziwa moda na zegarki klasyczne może dopiero nastąpić i prawdziwy boom będzie na nas czekał. Skąd to przypuszczenie? Przecież zegarki smartwatch są takie praktyczne i nowoczesne. No właśnie. Czy naprawdę ich potrzebujemy? W moim przypadku jedyna funkcja zegarka smartwatch z której korzystałem najchętniej to było sprawdzanie godziny i płatności zbliżeniowe. Nic innego nie sprawiło że noszenie tego zegarka stało się must have. A konieczność prawie codziennego ładowania tej drogiej zabaweczki była tak męcząca, że szybko sobie odpuściłem i wróciłem do mojego starego zegarka. Wystarczy że muszę ładować codziennie telefon.

Dla kogo zegarek klasyczny?

Zegarek klasyczny to sprawa bardzo indywidualna i nie należy jego rozpatrywać tylko z punktu widzenia miernika czasu. Zegarek od wielu, wielu lat jest elementem męskiej galanterii, a my, mężczyźni nie mamy dużego wyboru jeżeli chodzi o wybór eleganckich elementów ubioru. I nie chodzi mi tutaj o to, żeby codziennie do pracy chodzić w garniturze, a obiady jadać u Sowy i Przyjaciół gdzie jak wszyscy wiemy stołuje wątpliwa śmietanka naszego kraju 🙂

Zegarek jest bardzo eleganckim dodatkiem który sprawi że idealnie podbudujesz swój wizerunek przed ważnym spotkaniem, jak na przykład rozmowa o pracę, randka lub spotkanie z Jej rodzicami. Zegarek na ręku tworzy wizerunek osoby poważnej, odpowiedzialnej i eleganckiej, ale niekoniecznie snoba i w żadnym wypadku idioty, co u niektórych osób postronnych powodują inne elementy ozdoby jak kolczyki czy tatuaże. Oprócz tego zegarki klasyczne często noszą dobrzy sprzedawcy i przedsiębiorcy – osoby które często spotykają się z kontrahentami i zdają sobie sprawę że dobre pierwsze wrażenie może zbudować całą transakcję.

I na końcu, zegarki klasyczne noszą osoby praktyczne i zdające sobie sprawę że codziennie jesteśmy wystawiani na próbę. Czy to przy zaciąganiu kredytu, czy przy spotkaniu znajomymi lub nawet kupnie mieszkania. Zegarek klasyczny na ręku to prosty element ozdoby męskiej który może nam tylko pomóc, a na pewno nam nie zaszkodzi.

Jaki zegarek wybrać?

I tutaj zaczynają się schody. Zegarki klasyczne mają swoje przeznaczenie w zależności od ubioru. Wiadomo już, że inne są zegarki sportowe od zegarków do garnituru. Są także zegarki bardziej codzienne oraz uniwersalne pasujące do garnituru oraz na co dzień. Raczej unikamy zegarków modowych które możemy kupić w np. Reserved albo innej Zarze. Jak szukasz konkretnego zegarka, to zdecydowanie warto postawić na znane lub wyspecjalizowane marki najlepiej w renomowanym sklepie gdzie znajdziecie oryginalne zegarki np. tutaj: https://zegarmistrzlodz.com.pl/vostok-europe-c-2977.html.

Pamiętajcie że dobry zegarek będzie wam służyć przez lata, przecież wielu z nas ma dziadka który od 40 lat nosi jeden zegarek. Chcecie się pochwalić w przyszłości przed dzieciakami takim samym sprzętem? Gwarantuję wam, że żadne smartwatch nie przetrwa nawet 10 lat, a jeżeli nawet to będzie tylko cieniem swojego początkowego blasku z baterią która rozładuje się po godzinie użytkowania oraz przestarzałymi funkcjami. Zegarki klasyczne są ponadczasowe.

Previous Valhalla - Recenzja - Losowi Wikingowie
Next Assassin's Creed Odyssey - Recenzja - Nasza własna, mała Odyseja