Jakie funkcje powinien mieć dobry ekspres ciśnieniowy? Poznaj możliwości ekspresów Philips


Modele marki Philips to jedne z najchętniej wybieranych ekspresów ciśnieniowych! Ich wielkim atutem jest wygodny system do spieniania mleka – LatteGo. Pojemnik łatwo można odłączyć, by schować go do lodówki. To również duże ułatwienie w kontekście dbania o czystość systemu do mleka – nie mamy tutaj do czynienia z rurką, która zwykle wymaga specjalnych akcesoriów do czyszczenia. Pojemnik wystarczy włożyć do zmywarki lub umyć w zlewie. Ale to dopiero początek możliwości, jakie dają ekspresy marki Philips! Pora uważniej im się przyjrzeć!

Dlaczego warto wybrać ekspres automatyczny?

Pod pojęciem „ekspres ciśnieniowy” kryje się kilka różnych rodzajów sprzętów. Nazwa obejmuje zarówno zaawansowane ekspresy automatyczne, jak również kolbowe, wymagające większego zaangażowania użytkownika w proces przygotowania kawy, a także – niewielkie ekspresy na kapsułki.

W artykule chcemy się skupić na urządzeniach automatycznych – to wygodne rozwiązanie dla każdego kawosza, który szybko i bez zbędnych czynności chce przygotować ulubiony napój. Za takim rozwiązaniem przemawia wiele argumentów – na przykład łatwe przygotowanie kaw mlecznych, których koszt jest znacznie niższy niż napojów prosto z kawiarni. Ekspres ciśnieniowy automatyczny to najlepszy wybór do domu, gdzie pije się dużo kawy i chętnie częstuje się nią gości. Będzie też strzałem w dziesiątkę, jeśli szukamy akurat rozwiązania do niewielkiego biura.

Ekspres ciśnieniowy Philips – najważniejsze funkcje

Jakie funkcje powinien mieć dobry ekspres ciśnieniowy? Łatwo to sprawdzić na przykładzie jednego z najpopularniejszych sprzętów omawianej marki. PHILIPS Series 5400 LatteGo EP5441/50 to urządzenie, które ma wiele pozytywnych opinii. Przyglądając się ciekawym funkcjom, trudno się dziwić! Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę? Można zaliczyć do nich:

  • szeroką gamę kaw przygotowywanych automatycznie, w tym – napojów mlecznych;
  • możliwość stworzenia profilu użytkownika, by zapisać preferencje dotyczące ulubionych napojów;
  • łatwą personalizację i dostosowywanie parametrów kawy;
  • możliwość dodania dodatkowego ristretto;
  • system zapewniający idealną równowagę między temperaturą parzenia a ekstrakcją aromatu – w ekspresach Philips to System Aroma Extract;
  • filtr AquaClean;
  • regulowaną wysokość dozownika;
  • łatwe wyjmowanie zbiornika na wodę;
  • tryb Eco.

To wszystko mocne argumenty na rzecz wyboru sprzętu marki Philips. Oczywiście, nie sposób pominąć wygodnego systemu do spieniania mleka – LatteGo to prawdziwa rewolucja na rynku ekspresów do kawy.

Zakres omawianych funkcji może się również w zależności od modelu ekspresu. Bardziej złożone urządzenia będą oferowały dalej zakrojoną personalizację i więcej kaw do wyboru. Można jednak swobodnie dobrać sprzęt do swoich preferencji smakowych, by ulubione napoje przygotowywać w zaledwie kilka chwil!

Trzeba również zaznaczyć kilka wygodnych rozwiązań konstrukcyjnych ekspresów marki Philips, które zachwycają użytkowników. Oprócz poręcznego systemu do spieniania mleka, mamy tutaj do czynienia z wysuwanym do przodu pojemnikiem na wodę. Dzięki temu ekspres można umieścić także pod wiszącymi szafkami kuchennymi i ciągle łatwo uzupełniać zawartość wszystkich zbiorników.

Ekspresy ciśnieniowe Philips w sklepie MediaMarkt to jedne z najczęściej wybieranych modeli. Zbierają one również pozytywne recenzje użytkowników – to znak, że świetnie sprawdzają się w praktyce i będą doskonałym zakupem dla każdego kawosza!

Poprzednio Company of Heroes 3 - Recenzja - Wszystko po staremu
Następny Marcowe premiery na Netflixie, HBO Max, Disney+ i w kinie!