Jakie towarzyskie gry planszowe będą najlepsze?Najlepszym sposobem na kreatywny wieczór ze znajomymi są planszówki. Na rynku dostępne jest wiele ciekawych tytułów gier, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie idealną propozycję dla siebie. Warto zapoznać się z najciekawszymi propozycjami.

Gry planszowe na wieczory z przyjaciółmi

Analizując ranking gier planszowych, można natrafić na naprawdę wiele ciekawych propozycji. Wciąż duża popularnością cieszą się absolutne klasyki jak np. chińczyk, warcaby, szachy, Scrabble czy Monopoly. Jednak gracze stają się coraz bardziej wymagający i poszukują gier umożliwiających interesujące i ciekawe rozgrywki.

Prawdziwym klasykiem jest gra Dobble. Jest to gra, w którą można grać na wiele różnych sposób. W pudełku znajduje się talia specjalnych kart. Rozgrywka polega na dobieraniu kart w taki sposób, żeby łączył je jakiś jeden symbol. Dobble cieszą się duża popularnością wśród graczy w różnym wieku.

Fani towarzyskich gier planszowych z pewnością nie pogardzą też „Tajniakami”. Jest to bardzo interesująca i wciągająca gra, która polega na tym, że dwie drużyny prowadzone przez Szefów Wywiadu musza jak najszybciej nawiązać kontakt ze swoimi agentami. Szef Wywiadu musi podawać tylko hasła w formie jednego słowa, które kojarzą się z kilkoma widocznymi na planszy kryptonimami. Drużyna musi się domyśleć, o której hasła chodzi. Ważne jest omijanie nieswoich agentów, a także kryptonimu zabójcy.

Inne propozycje gier na spotkania towarzyskie

Wartą polecenia grą dostępną w kilku różnych wersjach jest Dixit. Jest to narracyjna gra, która polega na wymyślaniu skojarzeń do bogato ilustrowanych kart. W każdej rundzie jedna z osób wybiera dowolną kartę z puli dostępnej w ręce i podaje hasło, której jej zdaniem kojarzy się z tym obrazkiem. Następnie wszyscy gracze dobierają ze swojej puli po jednej karcie pasującej do podanego skojarzenia. Prowadzący je tasuje i odkrywa, a gracze mają obstawić, który obrazek był wybrany przez prowadzącego.

Jest to bardzo uniwersalna gra idealna dla ludzi w każdym wieku! Dzięki niej można rozwijać swoją kreatywność i lepiej się poznać z innymi graczami.Na spotkaniach towarzyskich świetnie się także sprawdzi gra „5 sekund”. Idealnie sprawdzi się ona w każdym towarzystwie. Rozgrywka jest naprawdę prosta, a grać można wszędzie. Gracze otrzymują pytanie w formie „wymień trzy…” i musi na nie odpowiedzieć w przeciągu maksymalnie 5 sekund. Do zestawu dołączona jest specjalna klepsydra, która urozmaica grę.

Gdzie szukać informacji o najlepszych grach planszowych?

Na stronie: magazyn.ceneo.pl można znaleźć naprawdę wiele propozycji dotyczących ciekawych, towarzyskich gier planszowych. Z pewnością każdy znajdzie idealną propozycję dla siebie. Warto zapoznać się z dostępnymi rankingami oraz zestawieniami, które umożliwią dokonanie przemyślanego wyboru. Na stronie Magazyn.Ceneo.pl dostępna jest także specjalna porównywarka cenowa, dzięki której można w łatwy sposób znaleźć gry planszowe pasujące cenowo do możliwości kupującego. Gry można kupić do użytku własnego, ale jest to także świetny pomysł na prezent.

Brak komentrarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Gry planszowe na jesień. Planszówki na długie, deszczowe wieczory
Następny Diuna Imperium - recenzja insertu e-Raptor