Jedno, co jest pewne w New World, to znakomite udźwiękowienie!


New World

Tak jak do wielu aspektów produkcji New World można mieć obawy – ze względu na zbliżającą się wielkimi krokami premierę – tak ścieżka dźwiękowa, którą udostępnili dziś twórcy jest naprawdę genialna i zdaje się być dziełem godnym tytułów najwyższej klasy.

Oficjalny soundtrack New World

Jak wspomniałem wyżej, opublikowany w Amazon Music oraz na YouTube, ponad godzinny soundtrack robi wrażenie, zarówno świetnym udźwiękowieniem, jak i czarującymi ujęciami z Aeternum. O odkryciu tej karty twórcy poinformowali na blogu gry, gdzie zdradzili, że ich zespół podczas tworzenia owej muzyki współpracował z takimi osobistościami, jak Ramin Djawadi czy Brandon Campbell. Ponadto, we wpisie zwrócono uwagę na pozytywny feedback od testerów, którzy docenili udźwiękowienie gry – nie mówiąc jedynie o muzyce, ale o dubbingu, dźwiękach otoczenia, czy spotykanych w grze stworzeń. Twórcy dziękują i odpowiadają, że faktycznie, jest to dla nich bardzo ważny aspekt.

Każdy dźwięk w New World ma swoją historię, od ostrego trzasku strzału z muszkietu, który rozbrzmiewa na polu bitwy i leśnego echa, gdy gracze ścinają drzewa, do muzyki, która podkreśla heroiczne momenty i uspokaja gracza podczas długiej podróży przez pola, lasy i góry Aeternum.

Jak to wszystko wyglądało za kulisami?

Otóż, Amazon Games podzieliło się z nami również tymi informacjami, publikując obok oficjalnego soundtracku, szesnastominutowy dokument, opowiadający o tym, jak praca nad dźwiękiem w New World wyglądała za kulisami. Nie będę zdradzał zbyt wiele, bo film jest naprawdę ciekawy, ale mowa tam między innymi o tym, że jedną z inspiracji dla kompozytorów była wszystkim dobrze znana ścieżka dźwiękowa z Gry o Tron.

 

Muszę przyznać, że jak dla wszystkich, wiele elementów New World jest dla mnie niepewna. Takie materiały jednak z pewnością budują tę pewność i pozwalają śmiało uwierzyć, że nadchodząca już za niespełna tydzień (28.09.2021) premiera nie będzie porażką, a rozpoczęciem nowego aktu w branży gier MMORPG.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Pathfinder: Wrath of the Righteous - Shield Maze Puzzle, Zagadka w Shield Maze
Next Project L - Recenzja