Joker 2 w trakcie produkcji – do sieci trafił ciekawy tweet


Joker 2
Joker (2019) JOAQUIN PHOENIX *Filmstill - Editorial Use Only* CAP/FB Image supplied by Capital Pictures

Film Joker 2 jest w produkcji. W ostatnich dniach na Twitterze jeden z użytkowników udostępnił krótki filmik.

Prace nad filmem Joker 2 (Joker: Folie à Deux) trwają w najlepsze. Tymczasem do sieci trafiło interesujące nagranie z planu filmowego. Krótki filmik wrzucony przez jednego z użytkowników twittera przedstawia głównego bohatera. Sprawdźcie poniżej:

https://twitter.com/ThwipT_/status/1632169869780156416

Premierę filmu Joker oglądałem jeszcze w dniu premiery. Ta wstrząsająca produkcja to alternatywna opowieść o superzłoczyńcy. To zdecydowanie jedna z najbardziej udanych pełnometrażowych produkcji osadzonych w uniwersum DC. Po dziś dzień, zaraz obok Heath’a Ledger’a, interpretacja Jokera odegrana przez Joaquin’a Phoenix’a zalicza się moim zdaniem do tych najbardziej udanych. Niechybnie wspominam słowa, które wypowiedział Jared Leto, a także to, jak bardzo unikatowy miał być jego koncept arcyzłoczyńcy. Tymczasem na tle dwóch konkurentów, wypadł on generalnie słabo. Kończąc jednak niepotrzebną dygresję, warto zwrócić uwagę na to, z jak wielkim sukcesem spotkało się to widowisko. Bowiem dzieło Todd’a Phillipsa zgarnęło aż dwa oskary, a wynik Box Office’u wynosi aż 1 miliard i 74 miliony dolarów.

To, że sequel powstanie, było niemal pewne

Joker 2 w radiowozie

Każdy, kto oglądał film Joker z 2019 roku domyślał się, że sequel powstanie. Sugerowały to końcowe sceny, które pozostawiały ogromne poczucie niedosytu. Większość fanów czuła, że historia nie została dokończona. Najwyraźniej był to zabieg celowy, by otworzyć ewentualne okno na kontynuację. Zdjęcia do filmu Joker 2 wystartowały w grudniu zeszłego roku. Poza odtwórcą roli Kommodusa, w drugiej odsłonie filmu zobaczymy także takie gwiazdy, jak Lady Gaga, Brendan Gleeson czy Jacob Lofland.

Ujęcie, które zostało zaprezentowane powyżej przedstawia scenę, podczas której Joker jest ścigany przez ludzi w masce clown’a. To zatem świetne nawiązanie do scen końcowych pierwszej części filmu. Zapewne nikogo nie zdziwi fakt, że za wyreżyserowanie sequela ponownie będzie odpowiedzialny Todd Philips. Zajmie się on także napisaniem scenariusza. Co prawda szczegóły na temat drugiej odsłony produkcji nie są jeszcze znane. Wiemy jednak, że kluczową rolę odegra tu także Arkham Asylum, gdzie Joker spotka się twarzą w twarz z Harley Quinn (w tę rolę wcieli się znana wszystkim Lady Gaga). odegra Azyl Arkham, gdzie Joker pozna Harley Quinn (Lady Gaga).

JOKER 2: Folie à Deux – Teaser Trailer (2024) Lady Gaga, Joaquin Phoenix Movie | Warner Bros

Obecna data premiery filmu Joker: Folie à Deux przewidywana jest na 4 października 2024 roku. Warto jednak zaznaczyć, że data ta w każdej chwili może ulec zmianie.

Poprzednio Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi doczeka się nowej odsłony!
Następny Wo Long: Fallen Dynasty - Osiągnięcia i Trofea - Jak zdobyć platynę?