Junktech Duel – Sukces wydawnictwa Imagine Realm


Witajcie 🙂 dzisiaj przygotowałam dla Was zapowiedź gry, ponieważ dawno żadnej nie było. Przed Państwem gra karciana Junktech Duel od wydawnictwa Imagine Realm, która nie tak dawno miała swój debiut na portalu crowdfundingowym wspieram.to. Gra została sfinansowana w błyskawicznym tempie, a teraz tylko następuje odblokowanie kolejnych, bardzo atrakcyjnych celów. Kampania potrwa do 27 października.

Słów kilka o wydawnictwie

Imagine Realm to wydawnictwo z wieloma sukcesami na koncie a kolejnymi w toku. Powstało w październiku 2016 roku, czyli stosunkowo niedawno. Grupa liczy trzy osoby, a do wspólnej pracy zainspirowały ich gry planszowe oraz szeroko pojęta rozrywka. Tak, planszówki łączą ludzi, zdecydowanie 🙂 Cała trójka pochodzi z Opola, a jeśli chodzi o działalność i rozwijanie tematyki gier planszowych stawiają na swoją twórczość. Wielką misją wydawnictwa jest dostarczanie w hurtowych ilościach, rozrywki, relaksu i przede wszystkim dobrej zabawy.

Junktech Duel – co to za gra?

Świat przyszłości nie jest przyjaznym miejscem. Ziemia zamieniła się w ogromne złomowisko, na którym rządzą brutalni Łowcy – mutanci grabiący pozostałości cywilizacji. Każdego dnia trwa walka o teren i skrawki technologii, które mogą pomóc w przetrwaniu. Brutalne pojedynki to codzienność – wygrają najlepsi…

Junktech Duel to jeden z  najnowszych projektów wydawnictwa Imagine Realm, jest to gra karciana osadzona w świecie post-apo, więc wielbicielom tego klimatu powinna się spodobać. Gra jest bardzo dynamiczna, i polega na pojedynku między graczami.

To gra karciana z wielkim potencjałem dająca dużo możliwości kombinowania, łączenia ciosów z posiadanym ekwipunkiem oraz pozwalająca rywalizować na kilku płaszczyznach między inymi taktycznych i zręcznościowych Podczas walki, wykładanie kart jest równie ważne, jak planowanie swoich akcji oraz zarządzanie zdobytym doświadczeniem. Podstawowymi mechanikami w „Junktech: Duel” są draftpush your luck oraz kamień-nożyce-papier w mocno rozszerzonym wydaniu.

Jeśli myślicie, że ta gra powstała ot, tak to jesteście  w wielkim błędzie. Junktech powstawał przez osiem lat (dowód, na to, że dzięki ciężkiej pracy da się wiele osiągnąć), i początkowo miała być to gra kooperacyjna. Jednakże po wielu latach testów i pracy nad nią gra wyewoluowała w karciankę w klimacie post-apo.

Co znajdziemy w pudełku?

  • 4 karty bohaterów
  • 46 kart profesji
  • 15 kart złomowiska
  • 28 kart doświadczenia
  • 7 kart miejscówek
  • 15 znaczników doświadczenia
  • 28 znaczników życia
  • 14 żetonów akcji

Podsumowanie

Junktech Duel to gra karciana, osadzona w świetle post-apo, więc spodoba się fanom tego klimatu. Gra jest przeznaczona wyłącznie dla dwóch graczy, osoby grające najczęściej w duecie będą zadowolone bo zapewne pozycja będzie się bardzo dobrze skalowała, minimalny wiek gracza to 16 lat, a czas rozgrywki jest bardzo krótki i przyjazny osobom zapracowanym, wynosi on bowiem 15 minut. Kampania rozwija się bardzo szybko, już po kilku dniach zebrała się cała kwota potrzebna do zrealizowania projektu i wydania gry. Cała kampania potrwa do 27 października, więc Ci ni zdecydowani mogą jeszcze spokojnie wesprzeć wydawnictwo i otrzymać grę. My jako załoga portalu Big Bad Dice trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i gratulujemy tak dobrego przebiegu kampanii.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Upadek Królestwa Netflix - Recenzja - Lepiej niż Wikingowie?
Następny Valhalla + Ekskluzywny dodatek - Unboxing gry