Kaiju Commander zmierza na PC


Historia Kaiju sięga aż lat 50. Godzilla czyli król potworów zadebiutował w 1954 roku i postawił fundamenty dla gatunku Kaiju, ale był przede wszystkim manifestem przeciwko broni nuklearnej. Przez lata sequele i spinoffy podchodziły do tematu z różnych perspektyw przedstawiając widzom więcej rozrywki i zmagań z wielkimi potworami próbującymi zniszczyć ludzkość. W Kaiju Commander, będziemy mieli okazję objąć kontrolę nad tymi stworzeniami i pokierować je do ostatecznego celu czyli jak wspomniane wcześniej wyeliminowania ludzkości. Planowana premiera będzie miała miejsce w pierwszym kwartale 2023r.

Kaiju albo gigantycznie potwory to gatunek filmowy zapoczątkowany przez Godzille – film wyprodukowany przez Toho studio w latach 50. Przez lata zainteresowanie takimi filmami malało.  Fenomen Kaiju powrócił ze zdwojoną siłą dzięki Amerykańskim filmom gdzie wielkie roboty zmagały się z równie wielkimi potworami. Od premiery filmu nie pojawiła się gra, która pozwoliłaby wcielić się w rolę dowódcy Kaiju i spróbować unicestwić ludzkość. Jedynie Kaiju Commander, gra tworzona przez Warszawskie Gameparic studio pozwoli graczom na taką zabawę.

W Kaiju Commander, gracz obejmie pozycje managera korporacji próbującej podbić ludzkość przy pomocy Kaiju. Dostępne będzie wiele narzędzi, które pozwolą na zarządzanie siecią baz, ale też kombinować z genotypem potworów. To umożliwi tworzenie Kaiju z o różnych wyglądach, ale również z unikalnym zdolnościami. Dzięki temu łatwiej będzie osiągać różne cele i na koniec osiągnąć cel ostateczny podbicia świata.

Zarządzanie naszą główną bazą będzie jednym z elementów rozwoju i zdobywania kompletnej dominacji. W Kaiju Commander będziemy mieli kilka baz, które pozwolą na atakowanie różnych lokacji na mapie. System rozbudowy pozwoli nam na opracowywanie nowych, potężniejszych typów Kaiju, które pomogą nam w walce z wrogiem. Większość czasu będziemy bezpieczni w podwodnych bazach, ale nie warto opuszczać gardy, ponieważ przeciwnik będzie chciał zniszczyć nas i stworzone przez nas Kaiju.

W grze strategicznej zbieranie surowców to jeden z elementów, który pozwoli na rozwój naszej bazy w trakcie rozgrywki. Surowce zdobywać będziemy poprzez specjalne miejsca mocy, które zależnie od lokalizacji bazy będą dostępne w większej lub mniejszej ilości. Dobrze zbalansowane wydobycie i wymiana surowców między bazami to kluczowy aspekt naszego rozwoju.

Rozwój naszej bazy i zbieranie surowców to tylko niektóre z zadań z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć podczas rozgrywki. Naszym głównym celem jest oczywiście zdominowanie świata i w tym celu potrzebować będziemy tytułowych Kaiju. W naszych bazach będziemy mogli je ulepszać i zmieniać ich DNA aby miały inne umiejętności niesienia zniszczenia. Dodatkowo będziemy mogli uzbroić Kaiju w specjalny sprzęt. Kontrolowanie ich nie jest proste, możemy je zadowolić jedynie wysyłając je na misje przeciwko naszym wrogom. Jeżeli zajmiemy się nimi w odpowiedni sposób zdobędziemy ich lojaność.

Rozwój bazy i Kaiju będą miały wpływ na poziom dominacji w konkretnych strefach świata. Im większa dominacja tym większe wpływy naszej korporacji.

Link do gry na platformie Steam:

https://store.steampowered.com/app/1756430/Kaiju_Commander/

Trailer:

Kaiju Commander - Trailer

Poprzednio co obejrzeć w weekend? koniec listopada na HBO GO, Netflixie i w kinie
Następny Poradnik Prezentowy: książki paragrafowe / gry książkowe