Katowice — miasto dla miłośników gier i stylu retro


Stolica Śląska — Katowice — to miasto, w którym każdego roku organizowane są między innymi Mistrzostwa Świata IEM oraz w którym miłośnicy gier planszowych mogą rozegrać partyjkę w kawiarni. Warto jednak odwiedzić je także z wielu innych powodów. Gdzie najlepiej przenocować, jeśli kochasz stare filmy i gry zarówno komputerowe, jak i planszowe?

Każdego roku miłośnicy gier komputerowych i nie tylko ściągają do Katowic z całego kraju. Taki wyjazd w połączeniu ze zwiedzaniem całego Śląska może być świetnym pomysłem na długi weekend. Gdzie warto przenocować? Wybierz hostel w centrum miasta, w którym pokoje stylizowane są na różne tematy retro i w którym możesz zagrać z innymi gośćmi w różnego rodzaju gry!


Wyjątkowy hostel — Katowice Good Times House

Miasto takie, jak Katowice, które oferuje ogrom wrażeń, doświadczeń i atrakcji także dla miłośników gier, warto odwiedzić przynajmniej raz w roku lub częściej, by zobaczyć także okolice i inne śląskie miasta. W trakcie pobytu warto zarezerwować także tani, ale wyróżniający się hostel — Katowice Good Times House to doskonały wybór dla osób, które interesują się stylem retro, latami 80., filmami oraz grami. Doskonała lokalizacja w pobliżu rynku głównego oraz stacji PKP to zaledwie jedna z wielu zalet takiego miejsca. Zatrzymując się w hostelu Good Times House w Katowicach, będziesz nocować w jednym z pokoi o intrygującym retro wystroju nawiązującym do muzyki, filmów i gier lat 80.

Taki hostel to jednak nie tylko nocleg — to także miejsce, gdzie możesz nawiązać nowe znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach. W części wspólnej możesz zagrać ze znajomymi lub innymi gośćmi hostelu w różnego rodzaju gry, zarówno planszowe, jak i na kultowej konsoli Capcom Home Arcade czy oldschoolowym flipperze rajdowym. W pokoju dla studentów znajdują się także książki i komiksy z lat 80., ale w hostelu do dyspozycji gości jest także telewizor i kolekcja VHS-ów.

Co ciekawego można robić w Katowicach?

Katowicki Spodek i inne miejscówki gwarantują stały dopływ atrakcji i emocji przez cały rok. Coroczne Mistrzostwa gier IEM, koncerty, występy kabaretowe czy festiwale — wszystko to i o wiele więcej zachęca turystów do odwiedzenia Katowic. Dla fanów innego rodzaju rozrywki w stolicy Śląska znajdują się także liczne escape roomy, a miłośnikom gier komputerowych szczególnie polecamy odwiedzenie Centrum Rozrywki VR w samym sercu Katowic. W tunelu aerodynamicznym dowiesz się, jak to jest unosić się w powietrzu, a w Domu Strachów przekonasz się, jak bardzo jesteś odporny na szybsze bicie serca. A co najlepsze, wszystkie te atrakcje znajdziesz w zasięgu kilkunastu minut spacerem od hostelu Good Times House Katowice. Do tego bary i restauracje znajdujące się jedna obok drugiej w centrum miasta i udany wieczór w Katowicach gwarantowany! Sprawdź, co zaoferuje Ci Śląsk i okolice — zarezerwuj nocleg w wyjątkowym hostelu z duchem retro, poznaj nowych ludzi i zagraj w oldschoolowe gry w Good Times House.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio E3 2023: święto graczy powraca w 2023 roku
Następny Ciemność nad Tristram - wydarzenie w Diablo III powraca!