Kingdom Hearts wkrótce na Nintendo Switch, choć jest haczyk


Kingdom Hearts na Nintendo Switch

Dobrze wszystkim znane studio Square Enix ogłosiło, że już wkrótce na Nintendo Switch pojawią się gry z serii Kingdom Hearts. Niestety jednak, będą one dostępne jedynie w wersji cloud. Na pocieszenie z kolei pojawiła się też wiadomość o ostatniej, wydawanej postaci w Smash Bros. Ultimate, która pochodzi właśnie z tej serii.

Postacie z Disneya i Final Fantasy zmierzają na Switcha

Z okazji 20-lecia marki, na przenośnej konsoli Nintendo wydane zostaną trzy zestawy gier z serii – Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 Remix (Cloud Version), Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue (Cloud Version), Kingdom Hearts III + Re Mind (Cloud Version).  Wspomniane trzy zestawy pomieszczą aż 10 tytułów. Będą to kolejno:

 • Kindom Hearts HD 1.5 + 2.5 Remix
  • Kingdom Hearts Final Mix
  • Kingdom Hearts Re:Chain of Memories
  • Kingdom Hearts 358/2 Days
  • Kingdom Hearts II Final Mix
  • Kingdom Hearts Birth by Sleep Final Mix
  • Kingdom Hearts Re:coded
 • Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue
  • Kingdom Hearts Dream Drop Distance HD
  • Film Kingdom Hearts χ Back Cover
  • Kingdom Hearts 0.2 Birth by Sleep
 • Kingdom Hearts III + Re Mind

Niestety, w zapowiedzi tych tytułów na Nintendo Switch, nie było mowy o żadnej, konkretnej dacie. Wiemy jednak, że pojawią się one w przyszłym, 2022 roku.

Czym tak właściwie jest Kingdom Hearts?

Jest to odnosząca ogromne sukcesy komercyjne, zapoczątkowana w 2002 roku seria gier jRPG, które dzieją się we wielu światach łączących uniwersa Disneya i Final Fantasy. Gry z serii już od pierwszych części mają w sobie masę ciekawych, nieoczywistych rozwiązań, oferując graczom naprawdę wiele godzin świetnej, wciągającej zabawy. Ponadto, ostatnia, nominowana do The Game Awards, wydana w 2019 roku część, jest świetnie przyjętym, współczesnym tytułem, który może zadowolić nawet bardziej wymagających technologicznie i graficznie graczy.

Czym jest wersja cloud i dlaczego gry zostaną w niej udostępnione?

Owa wersja cloud to nic innego, jak gra, która będzie uruchomiona na maszynie wirtualnej, gdy na naszej konsoli strumieniowany będzie z niej jedynie obraz w technologii, jaką oferują obecnie m.in. Geforce NOW czy XCloud. Dzięki temu nasz sprzęt nie będzie niemal wcale obciążony, a będziemy mogli cieszyć się pełną rozgrywką. Do grania będzie zatem wymagane stałe i przede wszystkim, dobre połączenie z internetem. Powodem portowania serii w takiej formie zapewne są po prostu ograniczenia sprzętowe, jakie konsola posiada – inaczej gry by po prostu nie działały płynnie.

Nintendo szykuje gratkę dla fanów serii

Kingdom Hearts Sora Ultimate Smash. Bros

Poza samym wydaniem gier na swojej konsoli, Nintendo zapowiedziało, że ostatnim, 82. z kolei bohaterem w Smash Bros. Ultimate będzie Sora, główny bohater Kingdom Hearts. Był to podobno jeden z najbardziej wyczekiwanych postaci przez fanów bijatyki. Może to oznaczać, że Square Enix i Nintendo łączą naprawdę dobre relacje i może w kolejnych latach, gdy w końcu pojawi się tak wyczekiwany, mocniejszy Nintendo Switch Pro, będziemy mogli liczyć na normalne wersje gier z serii, nie tylko w formie strumieniowej.

 

No Comment

Zostaw komentarz

Previous 10 pomysłów na prezent świąteczny dla gamera
Next Krowi poziom w Diablo 2 Resurrected! Jak odblokować sekretny level?