Kinowe premiery w kwietniu! Co obejrzeć w kinie w najbliższym miesiącu?


Jesteście ciekawi co obejrzeć w kinie w najbliższych tygodniach? Sprawdźcie kinowe premiery w kwietniu! Czeka nas masa dobrego czasu przed dużym ekranem i zdecydowanie jest w czym wybierać!

Belle

Kinowe premiery w kwietniu

premiera: 1 kwietnia 2022

Belle to przeuroczy film anime, ale niestety nie będzie ogólnodostępny. Będzie go można zobaczyć np. w Heliosach w Kinie Konesera lub Multikinie. To prawie uwspółcześniona opowieść o Pięknej i Bestii. Suzu jest siedemnastolatką, uczennicą liceum. Przez śmierć matki przestała rozwijać swój wokalny talent, jednak pewnego dnia wchodzi do wirtualnego świata U i jako Belle wywołuje furorę. Staje się muzycznym ewenementem świata. Poznaje tam tajemniczego Dragona, któremu przypisana została łatka „tego złego”. W wyniku różnych zawirowań Belle odkrywa swoją tożsamość w realnym świecie i udaje się jej wreszcie pogodzić ze śmiercią matki. Film zbiera pozytywne recenzje i wydaje mi się bardzo  wartościową produkcją.

Morbius

Kinowe premiery w kwietniu

premiera: 1 kwietnia 2022

Po długim oczekiwaniu, Morbius wreszcie trafia na ekrany kin jako trzecia produkcja od Sony’s Spider Man Universe (w którym nie było żadnego Spidermana a dwa Venomy). W rolę główną wciela się Jared Leto. Pan Morbius cierpi na rzadką chorobę krwi. Rzadką, ale jego przyjaciel Milo też taką ma. Morbius jest naukowcem, więc kiedy znalazł niebezpieczny sposób na uleczenie, od razu wypróbował go na sobie. Kończy się tak, że zmienia się w wampira. Prawie wampira, bo nie zyskał ich słabych cech, przez co zyskał ekstra nadludzkie zdolności. Milo też spróbował leku, jednak przez tak solidny koktajl, od razu przeszedł na stronę złoczyńców. To co pierwotnie miało być ogromnym sukcesem, okazało się lekarstwem gorszym niż choroba.

Zaginione miasto

premiera: 1 kwietnia 2022

Wiecie jakie są filmy z Sandrą Bullock. Mogą być albo dobre, albo przedziwnie słabe. Jestem ciekawa, jak będzie w tym przypadku. Autorka romansideł jest znudzona i niezadowolona ze swojego życia. W czasie trasy promującej jej nową książkę zostaje porwana przez miliardera, który uważa, że fikcyjne miejsce w książce jest faktycznie prawdziwe a Loretta, jako autorka, doskonale zna jego położenie. Na ratunek pisarce wyrusza Alan: średniej inteligencji model z okładki najświeższej książki Loretty. Czy uda mu się uwolnić pisarkę z rąk kryminalisty?

Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a

Kinowe premiery w kwietniu

premiera: 7 kwietnia 2022

Trzecia część Fantastycznych Zwierząt, osadzonych w świecie Harrego Pottera. Akcja rozgrywa się kila lat po ostatnim filmie – Zbrodniach Grindewalda. Albus Dumbledore jest już świadomy magicznej siły Grindewalda a ta w dalszym ciągu gwałtownie rośnie. Powierza wiec misję Newtowi Scamanderowi oraz jego towarzyszom, w czasie której będą musieli zmierzyć się z armią Grindewalda. Dubledore musi także zdecydować czy i kiedy może się ujawnić. A jako, że akcja rozgrywa się w latach 30. zeszłego wieku będzie można zerknąć na magiczne interakcje przez II wojną światową.

Wszystko wszędzie naraz

Kinowe premiery w kwietniu

premiera: 15 kwietnia 2022 

Według mnie bardzo ciekawa propozycja i dosyć nietypowa. Evelyn nie jest najmłodszą osobą, jest kobietą w średnim wieku, kiedy odkrywa wejście do multiversum (baaaaardzo popularny temat ostatnimi czasy). Tam może przejść wszystkie ścieżki życiowe, które mogła wieść zależnie od swoich wyborów. Wraz z pojawieniem się mrocznych sił, kobieta będzie musiała użyć wszystkich sztuczek i osobowości aby uratować świat (i swoją rodzinę, co jest dla niej najważniejsze).

Nieznośny ciężar wielkiego talentu

premiera: 22 kwietnia 2022

Nicolas Cage w roli Nicolasa Cage. Dobrze czytacie. Aktor Nicolasa Cage tonie w długach, dlatego kiedy pojawia się przed nim propozycja uczestniczenia na urodzinach Javiego, nie odmawia. Javi jest z kolei niezwykle osobliwym człowiekiem z zamiłowaniem do wszystkiego, co nielegalne. Cage zostaje uwięziony pomiędzy młotem a kowadłem. Z jednej strony Javi namawia go do odgrywania jego najsłynniejszych ról i szczodrze mu za to płaci, z drugiej strony przedziwna przyjaźń aktora z kryminalistą przykuwa uwagę amerykańskich służb specjalnych, które namawiają Cage do współpracy przy ujawieniu przestępczej działalności przyjaciela. Wygrają pieniądze czy rozum?

Szalony świat Louisa Waina

premiera: 22 kwietnia 2022 r.

Kiedy widzę w liście obsady Benedicta Cumberbatcha, jestem zainteresowana. Jest rok 1881. Louis Wain to brytyjski artysta, który mieszka z matką oraz pięcioma siostrami i jest jedynym żywicielem rodziny. Zatrudnia też guwernantkę do opieki nad siostrami. Para oczywiście zakochuje się w sobie, jednak w wyniku małego skandalu obyczajowego, muszą opuścić miasto. Kobieta wkrótce zapada na ciężką chorobę a żeby ją pocieszyć, Luis tworzy serię grafik z kotami w roli głównej. Kiedy część z nich zostaje opublikowana w prasie, w kraju wybucha szaleństwo na punkcie kotów. Od teraz Luis musi nawigować pomiędzy rodzina, rosnącą sławą oraz ogromną presją.

Wiking

premiera: 22 kwietnia 2022

Kolejna niezwykle ciekawa propozycja filmowa. Wiking to film o zemście – Książę wikingów Amleth wyrusza z misją by pomścić ojca, który został zamordowany przez jego wuja. Całość oparta jest na legendzie o Amleth, czyli skandynawskiej średniowiecznej legendzie inspirowanej Hamletem z Szekspirowskiego Hamleta. Obsada też jest całkiem ciekawa: Alexander Skarsgard, Nicole Kidman, Anya Taylor-Joy, Bjork, Willem Dafoe.

 

 

Tak właśnie prezentują się kinowe premiery w kwietniu. Znaleźliście coś dla siebie? Osobiście wybieram Morbiusa, Wikinga oraz Fantastyczne Zwierzęta.

 

W poprzednim miesiącu: Co obejrzeć w kinie w marcu? Premiery kinowe w marcu 2022!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Co obejrzeć w weekend? Premiery Netflix, HBO MAX i w kinie!
Następny AMD wydało więcej szczegółów nt. FidelityFX Super Resolution 2.0