Komedie romantyczne anime – co warto obejrzeć?


Komedie romantyczne anime? Dlaczego nie! Dzisiaj przedstawiamy listę seriali animowanych, które zyskały popularność na przestrzeni lat!

Toradora!

Komedie romantyczne anime

Fabuła opowiada o dwóch licealistach, Ryuji Takasu i Taidze Aisaka, którzy są sąsiadami i przyjaciółmi. Ryuji jest nieśmiałym i niepopularnym chłopcem, który ma obsesję na punkcie sprzątania. Taiga jest małą i agresywną dziewczyną. Pewnego dnia Ryuji dowiaduje się, że Taiga jest zakochana w jego najlepszym przyjacielu, Yuusaku Kitamurze. Z kolei Taiga dowiaduje się, że Ryuji jest zakochany w Minori Kushiedzie, koleżance z klasy. Oboje postanawiają pomóc sobie w zdobyciu obiektów swoich westchnień. Ryuji i Taiga zaczynają spędzać coraz więcej czasu razem, a w końcu stają się nieodłącznymi przyjaciółmi. W miarę upływu czasu zaczynają się w sobie zakochiwać, ale oboje są zbyt nieśmiali, aby przyznać się do swoich uczuć. W międzyczasie Taiga i Yuusaku zaczynają się spotykać, ale ich związek nie układa się najlepiej. Taiga jest zazdrosna o Minori, a Yuusaku jest zaabsorbowany swoimi studiami. W końcu Taiga zrywa z Yuusaku.  Ryuji i Taiga nadal pomagają sobie w swoich romansach, ale w końcu zaczynają zdawać sobie sprawę, że są dla siebie stworzeni. W ostatnim odcinku anime Ryuji i Taiga ostatecznie wyznają sobie miłość i zaczynają spotykać się. Toradora! to zabawne i wzruszające anime, które opowiada o dorastaniu, miłości i przyjaźni.

My Teen Romantic Comedy SNAFU (Oregairu)

Komedie romantyczne anime

To japońskie anime z gatunku komedii romantycznej, które zostało wyemitowane w latach 2013-2015. Fabuła opowiada o licealiście Hachiman Hikigaya, który jest cynicznym i pesymistycznym młodym człowiekiem. Hachiman uważa, że miłość i przyjaźń są iluzją, a ludzie są źli i egoistyczni. Pewnego dnia Hachiman zostaje zmuszony do dołączenia do klubu pomocy społecznej, który jest kierowany przez Yukino Yukinoshita, inteligentną i popularną dziewczynę. Yukino jest podobnie cyniczna jak Hachiman, a oboje nie mają ochoty pomagać innym. Jednak w miarę upływu czasu Hachiman i Yukino zaczynają się zmieniać. Zaczynają dostrzegać dobre strony innych ludzi, a także zaczynają rozumieć, że miłość i przyjaźń są ważnymi wartościami.  W międzyczasie Hachiman zaczyna się też zbliżać do Yui Yuigahama, słodkiej i miłej dziewczyny, która jest w nim zakochana. Hachiman nie jest pewien, czy chce być z Yui, ale z czasem zaczyna zdawać sobie sprawę, że może być dla niej kimś ważnym.

Miłość, chunibyo i inne urojenia (Chuunibyou demo Koi ga Shitai!)

Komedie romantyczne anime

Fabuła opowiada o licealiście Yucie Togashim, który próbuje zostawić za sobą swoją zawstydzającą przeszłość. Kiedy był w gimnazjum, Yuuta cierpiał na chuunibyou, znane również jako zespół ósmego klasy, które jest przesadnym poczuciem wielkości i ważności, które często objawia się w fantazjach i urojeniach. Kiedy Yuuta wchodzi do liceum, przysięga zacząć od nowa i zostawić za sobą dni chuunibyou. Jednak jego plany szybko zostają pokrzyżowane, gdy poznaje Rikkę Takanashi, nową uczennicę, która również cierpi na chuunibyou. Rikka to urojona dziewczyna, która wierzy, że ma magiczne moce i że jest potomkinią ciemnego lorda. Mimo swojej wspólnej przeszłości Yuuta i Rikka czują się do siebie przyciągnięci. Zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu, a Yuuta zaczyna rozwijać uczucia do Rikki. Jednak boi się przyznać jej do swoich uczuć, ponieważ martwi się, że ją odrzuci, jeśli dowie się o jego przeszłości chuunibyou.  W miarę rozwoju związku Yuuty i Rikki uczą się akceptować siebie takimi, jakimi są. Pomagają sobie przezwyciężyć swoje chuunibyou i zaakceptować swoje prawdziwe ja.

Służąca przewodnicząca

Komedie romantyczne anime

Fabuła opowiada o Ayuzawie Misaki, przewodniczącej rady uczniowskiej w liceum Seika, które jest koedukacyjne. Misaki jest twardą i zdecydowaną dziewczyną, która jest zdeterminowana, aby zapewnić, że liceum będzie bezpiecznym i przyjaznym miejscem dla dziewcząt. Jednak jej reputacja jako nieugiętej przewodniczącej rady uczniowskiej powoduje, że jest znana jako „Mistress of the Discipline” i znienawidzona przez wielu uczniów, zwłaszcza przez chłopców. Pewnego dnia Misaki odkrywa, że Takumi Usui, najpopularniejszy i najprzystojniejszy chłopak w szkole, jest kelnerem w Maid Latte, popularnej kawiarni maid. Misaki grozi Usui, że ujawni jego sekret, jeśli nie pomoże jej w utrzymaniu porządku w szkole. Usui zgadza się pomóc Misaki, ale obaj zaczynają się do siebie przyciągać. Misaki jest zawstydzona swoimi uczuciami do Usui, ponieważ wierzy, że nie jest dość dobra dla niego. Usui jest również zdezorientowany swoimi uczuciami do Misaki, ponieważ nigdy wcześniej nie był tak zainteresowany dziewczyną. W miarę rozwoju związku Misaki i Usui uczą się akceptować siebie takimi, jakimi są. Pomagają sobie przezwyciężyć swoje lęki i wątpliwości i ostatecznie wyznają sobie miłość.

Clannad

Komedie romantyczne anime

Fabuła opowiada o Tomoyi Okazakim, licealiście, który jest cynicznym i niepopularnym chłopcem. Jego matka zmarła, gdy był młody, a jego ojciec, Naoyuki, pogrążył się w alkoholizmie i hazardzie. Pewnego dnia Tomoya spotyka Nagisę Furukawę, młodą i pewną siebie dziewczynę, która jest nową uczennicą w jego szkole. Nagisa jest członkinią klubu teatralnego, który jest na skraju likwidacji. Tomoya postanawia pomóc Nagisie uratować klub, a w międzyczasie zaczynają się w sobie zakochiwać. W miarę rozwoju związku Tomoyi i Nagisy, Tomoya zaczyna zmieniać się z cynicznego samotnika w bardziej otwartego i troskliwego człowieka. Nagisa również pomaga Tomoyi poradzić sobie z jego przeszłością i zbliżyć się do ojca.

Ouran High School Host Club

Fabuła opowiada o Haruhi Fujioka, stypendystce, która przez przypadek niszczy wazę wartą milion dolarów należącą do Ouran High School Host Club, ekskluzywnego klubu, w którym członkowie, wszyscy chłopcy z bogatych rodzin, zapewniają rozrywkę dla uczennic. . Haruhi jest zmuszona do pracy w klubie, aby spłacić dług, i zaczyna się w niej zakochiwać jeden z członków klubu, Tamaki Suoh. Haruhi jest skromną i niezależną dziewczyną, która nie pasuje do bogatego i wyrafinowanego świata Ouran High School. Jednak jej szczerość i bezpośredniość szybko zdobywają serca członków klubu, a oni zaczynają traktować ją jak swojego równego. W miarę rozwoju związku Haruhi i Tamaki, Haruhi zaczyna odkrywać swoją kobiecą stronę. Tamaki pomaga jej przezwyciężyć jej nieśmiałość i zacząć cieszyć się życiem.

Mistrz romansu Nozaki (Gekkan Shoujo Nozaki-kun)

Komedie romantyczne anime

Fabuła tego anime opowiada o Chiyo Sakura, licealistce, która jest zakochana w uroczym i popularnym chłopaku, Umetarou Nozakim. Sakura postanawia wyznać swoje uczucia, ale Nozaki błędnie interpretuje je jako prośbę o pomoc w pracy nad jego mangą shoujo. Sakura jest zmuszona do zostania asystentką Nozakiego, podczas gdy nadal próbuje mu powiedzieć, jak się czuje. Sakura jest energiczną i słodką dziewczyną, która zawsze stara się być pomocna. Nozaki jest zdolnym rysownikiem, ale jest również niezdarnym i nieśmiałym chłopcem. W miarę rozwoju związku Chiyo i Nozaki, zaczynają się w sobie zakochiwać. Jednak oboje są zbyt nieśmiali, aby przyznać się do swoich uczuć.

Golden Time

Opowiada o Banrim Tadam, nowo przyjętym studenta prawa w Tokio, który stracił wszystkie wspomnienia przed wypadkiem, który miał miejsce po jego ukończeniu liceum. Banri postanawia zacząć od nowa w Tokio, ale szybko zdaje sobie sprawę, że jego amnezja sprawia, że ​​trudno mu się odnaleźć w nowym środowisku. Pewnego dnia Banri poznaje Mitsuo Yanagisawe, innego nowo przyjętego studenta, który obiecuje mu pomóc w zaklimatyzowaniu się w szkole. Banri i Mitsuo szybko się zaprzyjaźniają i zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Wkrótce Banri poznaje również Kouko Kaga, piękną i charyzmatyczną dziewczynę, która jest zakochana w Mitsuo. Mimo że Banri jest początkowo zniechęcony do Kouko, jej urok i determinacja zaczynają go przyciągać. W miarę rozwoju związku Banri i Kouko, zaczynają się w sobie zakochiwać. Jednak ich związek jest pełen przeszkód, w tym amnezji Banri i przeszłości Kouko.

Przytulanka z akademika Sakurasou (Sakurasou no Pet na Kanojo)

Akcja rozgrywa się w Akademii Suimei, prywatnej szkole artystycznej w Tokio. Sorata Kanda, licealista, który został wyrzucony z zwykłego akademika za trzymanie bezpańskiego kota, zostaje wysłany do Sakurasou, specjalnego akademika, który mieści uczniów, którzy mają problemy z dostosowaniem się do zasad zwykłych akademików. W Sakurasou Sorata poznaje grupę ekscentrycznych i utalentowanych uczniów, w tym Mashiro Shiinę, genialną artystkę, która jest tak nieśmiała, że ​​nie może opiekować się sobą. Sorata zostaje wyznaczony do opieki nad Mashiro, a w międzyczasie obaj zaczynają się w sobie zakochiwać. W miarę rozwoju związku Soraty i Mashiro, oboje uczą się akceptować siebie takimi, jakimi są. Sorata pomaga Mashiro przezwyciężyć jej nieśmiałość i zacząć żyć samodzielnie, a Mashiro pomaga Sorati odnaleźć swoje miejsce w świecie.

Nisekoi: False Love

Komedie romantyczne anime

Akcja anime rozgrywa się w Japonii. Raku Ichijo jest licealistą, który dziesięć lat temu złożył obietnicę pewnej dziewczynie, której nigdy nie widział. Jedynym tropem, jaki ma, jest naszyjnik z zamkiem, który dziewczyna mu podarowała. Pewnego dnia Raku spotyka Chitoge Kirisaki, dziewczynę z gangu przestępczego, która jest zmuszona do udawania jego dziewczyny, aby uspokoić konflikt między ich rodzinami. Raku i Chitoge zaczynają się w sobie zakochiwać, ale oboje są zbyt nieśmiali, aby powiedzieć sobie, jak się czują. W międzyczasie Raku spotyka także Kosaki Onodera, swoją szkolną miłość z dzieciństwa. W miarę rozwoju związku Raku, Chitoge i Kosaki, wszyscy troje zaczynają rozumieć, co to znaczy kochać.

Te komedie romantyczne anime są znane z udanego łączenia humoru, romansu i fascynujących postaci, dzięki czemu są ulubieńcami fanów gatunku!

Zobacz też: VOD w listopadzie – Netflix, HBO, Prime i Disney!

Poprzednio Fantastyczne Fabryki - recenzja - kombo-kostki!
Następny Starfield ma mniej graczy na Steamie niż Skyrim