Kultowe horrory mrożące krew w żyłach – gotowa lista na halloweenowy maraton


Halloween to idealna okazja, aby zorganizować wspólnie z przyjaciółmi maraton filmowy najstraszniejszych horrorów. Dowiedz się, jakie produkcje naprawdę mrożą krew w żyłach. Oto zestawienie kultowych filmów grozy, które warto zobaczyć 31 października!

Resident Evil (2002)

Resident Evil jest zaliczany do gatunku survival horror. Film był inspirowany serią popularnych gier komputerowych o tym samym tytule. O czym mniej więcej opowiada? Korporacja Umbrella prowadzi ściśle tajne badania nad bronią biologiczną. Niestety, naukowcy tracą kontrolę nad niebezpiecznym wirusem, który zamienia ludzi w zombie i wydostaje się on poza mury laboratorium. Komputer ze sztuczną inteligencją (Red Queen) widzi tylko jedną drogę zahamowania groźnej zarazy — eliminację załogi podziemnej stacji za pomocą gazu. Czy oddział komandosów unieszkodliwi wirusa, mimo iż wciąż aktywny komputer nie ułatwi tego zadania żołnierzom? Przekonasz się podczas seansu.

Krzyk (1996)

Krzyk to horror uwielbiany przez sympatyków tego gatunku, który odniósł niesamowity sukces kasowy. Niemal każdy kojarzy oryginalny uniform zabójcy, inspirowany słynnym obrazem Edvarda Muncha. Fabuła filmu dotyczy morderstwa pary nastolatków, do którego dochodzi w nieco sennym, amerykańskim miasteczku Woodsboro. Okazuje się, że ta potworna makabra dopiero zapoczątkowuje serię zabójstw, która wstrząśnie mieszkańcami. Brzmi intrygująco, prawda?

Dziecko Rosemary (1968)

Dziecko Rosemary w reżyserii Romana Polańskiego to ikona kina grozy. Nie wiesz, jaką historię przedstawia ten horror psychologiczny? Młode małżeństwo Guy i Rosemary wynajmują mieszkanie „z przeszłością” w starej kamienicy. Wkrótce potem para poznaje dwoje nieco natarczywych i dziwnych staruszków, nieświadomie wchodząc w pakt z diabłem. W niedługim czasie Rosemary zachodzi w ciążę, a nietypowe objawy, jak np. apetyt na krwiste mięso i trupia bladość budzą u kobiety niepokój. Co stało się w noc poczęcia i czy Rosemary faktycznie ma się czego obawiać?

Annabelle (2014)

Fabuła amerykańskiego horroru Annabelle również skupia się na losach małżeństwa. Mia dostaje w prezencie od męża piękną, wiekową lalkę. Szybko okazuje się, że ten wyjątkowy prezent sprowadzi na parę mnóstwo problemów. Po napadzie na dom małżeństwa lalka zostaje opętana przez wyznawców szatana i od tej pory terroryzuje małżeństwo, zmieniając ich życie w prawdziwy horror. Filmy o podobnej tematyce można obejrzeć na platformie Viaplay, do której dostęp uzyskuje się, wybierając pakiet Internet+Telewizja od UPC.

Domek w górach (2019)

Domek w górach to dość nowy amerykański horror, który przedstawia losy ojca z dwójką dorastających dzieci oraz jego niedawno poznanej dziewczyny. W pewnym momencie śnieżyca odcina mężczyznę od ukochanej i pociech. Gdy dziewczyna zostaje sam na sam z dziećmi w górskim domku na odludziu, odzywają się w niej demony z przeszłości. Okazuje się, że nowa partnerka w młodości była członkinią fanatycznej grupy religijnej, której każdy członek, oprócz niej, popełnił samobójstwo. Co się wydarzy i czy nastolatkowie wyjdą cało z tej opresji?

Świt żywych trupów (1978)

Świt żywych trupów to kultowy, amerykańsko-włoski horror, który pokazuje, jak masy zombie przejmują kontrolę nad planetą, siejąc postrach i zniszczenie. Pracownik telewizji z narzeczoną oraz para policjantów postanawiają ukraść helikopter należący do stacji telewizyjnej i schronić się w bezpiecznej kryjówce. Czy uda im się ujść z życiem i wygrać walkę z przerażającymi zombie? Film trzyma w napięciu do ostatniej minuty.

Do ostatniej śmierci (2019)

Do ostatniej śmierci to stosunkowo świeży horror, który w krótkim czasie zyskał spore grono fanów. Miriam, jako jedyna ocalała z gry stworzonej przez jej cynicznego ojca, musi jeszcze raz wziąć udział w rozgrywce, gdzie stawką jest życie. Tylko w ten sposób ma szansę ocalić swoje rodzeństwo. Czy dziewczyna podoła temu wyzwaniu i przechytrzy demonicznego, przesiąkniętego złem ojca? Sprawdź, czy Miriam przetrwa najgorszą noc w swoim życiu.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous New World - Niepokojąca Cisza, Prosto z Patelni, W poszukiwaniu łupów, Tropem Mizantropa
Next Legenda nadchodzi po raz kolejny! The Elder Scrolls V: Skyrim tym razem na planszy.