Larian chce zrobić jeszcze większą grę niż Baldur’s Gate 3!


CEO Larian Studio – Swen Vincke – zachęcony sukcesem Baldur’s Gate 3 i licznymi nagrodami chce zrobić jeszcze większą grę niż Baldur’s Gate 3. Mówi o przesuwaniu granic i dziękuje za konkurencyjność, która istnieje na rynku gier.

Nominacje do The Game Awards 2023 zostały ogłoszone parę dni temu i zgodnie z oczekiwaniami Baldur’s Gate 3, obok Alan Wake 2, przewodzi wyścig z ośmioma nominacjami każdy. Ale ostatnie (i potencjalnie nadchodzące) nagrody Larian rzekomo zachęcają zespół do jeszcze większego przesuwania granic w ich następnej grze. Dyrektor generalny Larian Studios, Swen Vincke, wyraził wdzięczność za nominacje i zasugerował nadchodzący projekt studia. Powiedział, że sukces nagród zachęca ich do przekraczania oczekiwań. Dominacja Baldur’s Gate 3 na Golden Joysticks Awards 2023, gdzie zdobyła siedem kategorii, w tym upragnioną nagrodę Ultimate Game of the Year, dodatkowo wzmacnia zaangażowanie zespołu w doskonałość. Larian Studios znane jest z innowacyjnych i wciągających gier RPG i jasne jest, że zespół nie spoczywa na laurach. Dzięki sukcesowi Baldur’s Gate 3 i oczekiwaniom na kolejną grę, Larian Studios jest gotowe kontynuować panowanie jako jeden z najbardziej szanowanych deweloperów w branży.

W odpowiedzi na osiem nominacji Baldur’s Gate 3 do The Game Awards 2023, CEO Larian Studios, Swen Vincke, wyraził wdzięczność i podzielił się swoimi przemyśleniami na temat sukcesu gry. Docenił konkurencyjny krajobraz gier i wyraził dumę z uznania, jakie otrzymało ich „niszowe RPG”. Vincke nawiązał również do nadchodzącego projektu studia, sugerując, że pozytywny odbiór Baldur’s Gate 3 podsyca ich ambicje przekroczenia oczekiwań i dostarczenia jeszcze bardziej przełomowego doświadczenia w grach. Baldur’s Gate 3 kontynuuje swoją zwycięską passę, zdobywając siedem nagród na Golden Joystick Awards 2023. Wśród imponujących zdobyczy gry znalazła się nagroda za najlepszą rolę drugoplanową dla uwodzicielskiego wampira Astariona i upragniona nagroda Ultimate Game of the Year Award. To imponujące osiągnięcie dodatkowo umacnia pozycję Baldur’s Gate 3 jako jednej z najbardziej uznanych przez krytyków i cenionych gier RPG ostatnich lat. Sukces gry jest świadectwem oddania Larian Studios tworzeniu wciągających i angażujących wrażeń w grach. Larian Studios, wciąż celebrując niedawne sukcesy w postaci zdobytych nagród, jednocześnie zapowiada kolejne ekscytujące doniesienia. Studio zapowiedziało „napięty tydzień” z możliwością ujawnienia daty premiery na konsolę Xbox oraz fizycznej wersji Baldur’s Gate 3.

Jeśli chodzi o „kolejną wielką grę” Larian, nie ma jeszcze konkretnych informacji, ale studio ma ugruntowaną reputację w dostarczaniu wyjątkowych CRPG, w tym uznanej serii Divinity: Original Sin i przebojowego hitu D&D, Baldur’s Gate 3. Chociaż istnieje możliwość, że zespół będzie kontynuował swoje dziedzictwo gier RPG opartych na wyborach, wyraził również zainteresowanie opracowaniem dodatku do Baldur’s Gate 3, co może mieć pierwszeństwo przed zupełnie nowym tytułem. Tylko czas pokaże, co Larian ma dla nas w zanadrzu, ale jedno jest pewne: studio jest gotowe dostarczać przełomowe i wciągające wrażenia w grach.

Poprzednio Robocop: Rogue City - Recenzja - Blaszak daje radę!
Następny Destiny 2 notuje nowy rekord - Najmniejszej liczby graczy w historii!