Legends of Labyrinth – Zapowiedź gry


Hej, hej! Dzisiaj nadeszła pora na zapowiedź gry Legends of Labyrinth, korzystając z tego, że do końca miesięcznej kampanii na wspieram.to zostało blisko 18 dni postanowiłam zachęcić Was do zapoznania się z informacjami na temat tejże pozycji. Pamiętajcie, że na wsparcie nie jest jeszcze za późno!

Informacje na temat gry Legends of Labyrinth

Kampania finansująca rozwój gry wystartowała z hukiem 20 września i potrwa równiutko miesiąc, czyli do 20 października. Legends of Labyrinth to już druga gra planszowa osadzona w uniwersum Labirynthu, to właśnie po sukcesie pierwszej z nich (trzecia edycja Labyrinth: Path of Destiny) zaczęła powstawać autorska gra karciana. Do stołu mogą wspólnie zasiąść zarówno dwie jak i cztery osoby, Ci którzy preferują granie w gry planszowe w swoim własnym malutkim gronie znajdą coś dla siebie, a Ci, dla których bardziej satysfakcjonująca będzie zabawa w większym czteroosobowym gronie, również się odnajdą w tej grze. Gra nie jest żadnym dodatkiem do Path of Destiny, a samodzielną grą. Z uwagi na to, że jest to karcianka jej niewątpliwą zaletą jest szybkość rozkładania, nie zajmie nam to dużo czasu a co za tym idzie nie zniechęci do dalszych potyczek. Ale na tym zalety się nie kończą, ta pozycja spodoba się z pewnością graczom takim jak ja, bo nie wszyscy lubią  gdy gra toczy się w nieskończoność. A tutaj partia trwa do godziny, nic tylko się cieszyć. Jeśli macie dzieciaki również nie powinno być problemów ze zrozumieniem zasad, gdyż nie są one zawiłe, tylko jasne i klarowne.

Legends of Labirynth.
Legends of Labyrinth.

 

Zawartość opakowania gry:

 • 9 kart Drużyn
 • 46 kart Bohaterów
 • 55 kart Działań
 • 4 komplety znaczników graczy
 • Instrukcja

Na czym będzie polegała rozgrywka?

W grze naszym zadaniem będzie skompletowanie trzech drużyn. Tak jak brzmi okrzyk bojowy zagrzewający do walki „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, takie niech będzie przewodnie motto gry. Wiadomym jest również, że odpowiednio zebrana drużyna, zarówno pod względem odpowiednich umiejętności jak i cech charakteru pozwoli przezwyciężyć trudności, zawsze lepiej przechodzić przez  trudne chwile w życiu z kimś.

Wobec tego jak wspomniałam wyżej, celem jest zebranie trzech drużyn. I szczęśliwiec, który zdobędzie je jako pierwszy zwycięża. Zebranie drużyny jest możliwe jeśli masz czterech takich samych bohaterów, bądź też czterech różnych legendarnych bohaterów.

 

Zwykli bohaterowie.
Zwykli bohaterowie.

 

Legendarni bohaterowie.
Legendarni bohaterowie.

 

Poszczególne cele kampanii:

Cel 1: Środki zebrane podczas kampanii na portalu wspieram.to czyli wymagane pięć tysięcy złotych w pełni będą wykorzystane na wydanie polskiej wersji gry. Edycja angielska będzie miała premierę podczas targów Spiel Essen w październiku, zaś polska troszkę później.

Cel 2:  Legends of Labyrinth: Seasons drugim z celów kampanii, który w planach ma być zrealizowany z Waszą pomocą jest dodatek o cyklach, którymi toczy się każde królestwo.

Cel 3Legends of Labyrinth: Special Orders trzecim celem jest również dodatek do gry, zawierający tabelę rozkazów. Tabela zawiera określony układ bohaterów. Jeśli gracz ma na stole podobny układ jaki widnieje w tabeli może go użyć, żeby ułatwić sobie drogę do zwycięstwa.

Karty działań, które znajdziemy w grze.
Karty działań, które znajdziemy w grze.

 

Pokochasz tą grę, jeśli:

 • jesteś entuzjastą gier karcianych
 • podoba Ci się uniwersum Labyrinthu
 • drażnią Cię długo trwające rozgrywki
 • w grach planszowych cenisz sobie piękną szatę graficzną
 • lubisz proste i klarowne zasady gry
 • przy partiach towarzyszą Ci kumple i kufelek piwa 🙂
 • lubisz dreszczyk emocji i przeszkadzanie współgraczowi
 • jesteś geekiem, bądź dopiero wkraczasz w fantastyczny świat planszówek

Gra zapowiada się bardzo ciekawie, więc będziemy z zapartym tchem śledzić informacje i dzielić się z Wami na naszym fan page’u.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio NCWW – Najlepsza gra planszowa na październik 2016
Następny Starcraft 2 Aktualizacja 3.7 - Dlaczego warto wrócić do tej gry