Lipcowe premiery na Netflixie, HBO MAX i Prime!


Zobaczmy lipcowe premiery na Netflixie, HBO Max, Prime Video, Disney+ i w kinie z tego tygodnia. Co warto obejrzeć w weekend?

NETFLIX

PAN SAMOCHODZIK I TEMPLARIUSZE

Lipcowe premiery na Netflixie

Pan Samochodzik i Templariusze to polska powieść przygodowa autorstwa Zbigniewa Nienackiego. Książka jest jednym z tomów serii „Pan Samochodzik”, w której głównym bohaterem jest Tomasz Nowicki, historyk sztuki i detektyw. Teraz na Netflixie można obejrzeć filmową adaptację książki.

KRZYK VI

Lipcowe premiery na Netflixie

To kolejna odsłona popularnego slashera i sequel do ostatniego filmu z 2022 roku. Wracamy do życia czwórki dziewcząt ocalałych w poprzedniej części filmu. Wszystkie przenoszą się do Nowego Jorku, by zacząć od nowa i spróbować zapomnieć o niedawnych wydarzeniach. Ghostface nie odpuszcza i kolejny raz podąża za nimi passa krwawych morderstw.

NIEZNANE OBLICZE PLANETY: ZABÓJCZE ROBOTY

UNKNOWN: Killer Robots | Official Trailer | Netflix

Kolejny ciekawy program dokumentalny skupiający się na rosnącej roli sztucznej inteligencji (AI) i robotyki w dziedzinie wojskowości. Pokazuje rozwój  nowoczesnych technologii, przedstawiając przy tym opinie naukowców i inżynierów pracujących nad ich stworzeniem, jak i żołnierzy, którzy te technologie testują lub z nimi współpracują.

HBO MAX

OSTATNIE ZAMÓWIENIE

Lipcowe premiery na Netflixie

Dokument true crime, skupiający się na zabójstwach oraz ofiarach seryjnego mordercy Richarda Rogersa, który w na początku lat 90.  zamordował i poćwiartował przynajmniej dwie osoby. Seria ta bada również jak uprzedzenia wobec osób homoseksualnych zadziałały na niekorzyść śledztwa. Program analizuje również sposób, w jaki aktywiści, którzy przez dziesięciolecia dążyli do zjednoczenia społeczności LGBTQ, znaleźli się w konflikcie z organami ścigania.

NOLLY

Nolly to trzyodcinkowy brytyjski miniserial biograficzny autorstwa Russella T Daviesa, z Heleną Bonham Carter w głównej roli. Serial przedstawia karierę telewizyjnej gwiazdy Noele „Nolly” Gordon, a następnie zdradę i nagłe zwolnienie, które nadeszły po jej sukcesach.

FULL CIRCLE

Miniserial dramatyczny, będący współczesną historią kryminalną, rozgrywającą się w Nowym Jorku, gdzie prowadzone jest  śledztwo w sprawie nieudanego porwania. W wyniku tego dochodzenia odkrywane są długo skrywane sekrety, które łączą różne postacie i kultury.

AMERICAN CARNAGE

Lipcowe premiery na Netflixie

Amerykański horror komediowy z Jenną Ortegą. Opowiada wydarzeniach, które rozwijają się po tym, jak gubernator wydaje dekret wykonawczy nakazujący aresztowanie dzieci nieudokumentowanych imigrantów. Młodzieży, która została niedawno zatrzymana, zostaje przedstawiona perspektywa umorzenia zarzutów, jeśli zdecydują się na wolontariat, który polega na opiece nad osobami starszymi. Wkrótce jednak zobaczą, że coś jest nie tak z ich podopiecznymi.

DISNEY+

PERCY JACKSON: MORZE POTWORÓW

To druga część serii filmów o Percy Jacksonie, bazująca na serii powieści dla młodzieży autorstwa Ricka Riordana. W Morzu potworów, Percy Jackson, syn Posejdona, musi udać się w niebezpieczną podróż do Trójkąta Bermudzkiego w poszukiwaniu Złotego Runa, które ma moc uratować jego dom, Obozowisko Półkrwi. Obozowisko to jest miejscem, gdzie półbogowie mogą bezpiecznie trenować i chronić się przed atakami mitologicznych potworów.

BLEACH: THOUSAND-YEAR BLOOD WAR

Lipcowe premiery na Netflixie

Arc Thousand-Year Blood War jest ostatnim dużym wątkiem w serii mangi Bleach. Fabuła koncentruje się na konflikcie między Shinigami (Bóg Śmierci) z Soul Society a Quincy, rasą ludzi zdolnych do manipulowania i kontrolowania energii duchowej. Mieszkańcy znikają bez śladu i nikt nie wie, kto za tym stoi. Tymczasem, w mieście Karakura, ciemność zbliża się do Ichigo i jego przyjaciół.

KIZAZI MOTO: GENERACJA OGNIA

Dynamiczna antologia science fiction prezentuje dziesięć futurystycznych interpretacji Afryki, odzwierciedlających jej bogatą historię i kulturę. Seria oferuje dziesięć krótkich historii stworzonych przez nowe pokolenie twórców animacji, które z unikalnie afrykańskiej perspektywy przedstawiają przyszłość wypełnioną zaawansowanymi technologiami, obcymi istotami, duchami i potworami. To Afryka, jakiej jeszcze nie poznaliście.

PRIME VIDEO

SISU

Fińsko-amerykański historyczny film akcji, którego akcja rozgrywa się w fińskiej Laponii za czasów II wojny światowej. Koncentruje się wokół poszukiwacza złota, który próbuje chronić swoje zdobycze przed nazistowskim plutonem egzekucyjnym dowodzonym przez oficera Schutzstaffel (tj. SS). Absolutnie genialny film!

RYCERZE ZODIAKU

To film fantasy, oparty na anime p.t. Saint Seiya, wyreżyserowany przez Tomasza Bagińskiego (odpowiedzialnego m.in. za scenki filmowe z gier Wiedźmin). Seiya dowiaduje się, że musi obronić dziewczynę, w której reinkarnowała się właśnie bogini wojny. Aby ocalić zarówno dziewczynę, jaki i cały świat, bohater musi skonfrontować się ze swoją przeszłością i zaakceptować rolę Rycerza Zodiaku.

KINO

MISSION: IMPOSSIBLE – Dead Reckoning Part 1

Lipcowe premiery na Netflixie

To już siódma odsłona filmu z Tomem Cruisem, który ponownie wyruszy, by osiągnąć niemożliwe. Tym razem Ethan Hunt i jego zespół IMF wyruszają na najbardziej niebezpieczną misję –  znalezienia nowej, niebezpiecznej broni, która zagraża ludzkości. Niestety Ethan szybko zdaje sobie sprawę, że nic nie może mieć większego znaczenia niż jego misja – nawet życie tych, na których mu najbardziej zależy.

 

 

 

 

 

Zobacz też: Lipcowe premiery na VOD – co obejrzeć w weekend?

 

Poprzednio Uber Lilith pokonana w 79 sekund! Nowy rekord w Diablo 4
Następny Mission Impossible - Streszczenie i przypomnienie całej serii filmów