Lipcowe premiery na Netflixie i Prime Video!


Sprawdźmy lipcowe premiery na Netflixie, Prime Video, HBO Max  oraz w kinie z tego tygodnia. Co warto obejrzeć w weekend?

NETFLIX

Smoczy Książę – SEZON 5

Fabuła serialu koncentruje się na trzech głównych bohaterach: księciu Callumie i księciu Ezranie z Królestwa Katolis oraz na elfce o imieniu Rayla z Królestwa Xadia. Wydarzenia rozpoczynają się po tym, jak Callum i Ezran natrafiają na tajemnicze jajo smoka, które miało zostać zniszczone przez ich ojca, króla Harrowa. Wierząc, że smok został zabity przez magię elfów, król Harrow i jego doradca Viren decydują się zaatakować Królestwo Xadia, co grozi eskalacją wojny między ludźmi a elfami. Jednak Callum odkrywa, że smok z jaja wciąż żyje, a jego brat Ezran zdaje się mieć zdolność do porozumiewania się ze zwierzętami. Razem z Raylą decydują się ochronić smoka i odnieść go z powrotem do Królestwa Xadia, aby zapobiec rozpoczęciu wojny. W trakcie swojej podróży spotykają wiele wyzwań, muszą podejmować trudne decyzje i nauczyć się współpracować, aby osiągnąć swoje cele. Sezon 5 już dostępny!

BAKI HANMA – SEZON 2

Lipcowe premiery na Netflixie

To japoński serial anime, kontynuacja serii „Baki” i jednocześnie adaptacja mangi autorstwa Keisuke Itagaki. Akcja tego anime toczy się po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej serii „Baki” i skupia się na dalszych przygodach głównego bohatera. Baki to utalentowany i niezwykle silny młody wojownik, który dąży do stania się najpotężniejszym wojownikiem na świecie. Jego trening i walki są skierowane na osiągnięcie mistrzostwa w różnych stylach walki. W serii Baki staje przed nowymi przeciwnikami, zarówno ludźmi, jak i nadludzkimi stworzeniami. Walki w anime są spektakularne i epickie, a seria jest znana ze swojego brutalnego stylu i niesamowitego poziomu akcji.

JAK ZOSTAĆ PRZYWÓDCĄ SEKTY

Lipcowe premiery na Netflixie

Odcinkowy poradnik dla osób zainteresowanych tematem. Przeanalizuj strategie stosowane przez liderów sekty w celu osiągnięcia bezgranicznej miłości, niezłomnej lojalności oraz zdolności manipulowania umysłami, ciałami i duszami jednostek. Z przymrużeniem oka, naturalnie.

PARADISE

Niemiecki thriller z namiastką sci -fi. Gdy miażdżący dług finansowy zmusza jego żonę do porzucenia 40 lat swojego życia, mężczyzna odkrywa mroczne tajemnice firmy biotechnologicznej, dla której pracuje i desperacko szuka sposobu, aby odzyskać utracone dekady.

KRÓLOWA CISZY: MORDERCZYNI STARUSZEK Z MEKSYKU

Lipcowe premiery na Netflixie

Ten dokument opowiada o wydarzeniach mających miejsce w Meksyku na początku roku 2000. Policja jest sparaliżowana przez wiele morderstw, które zdarzają się w mieście. Ofiary to głównie starsze kobiety, które są duszone we własnych domach. Profile tych ofiar wywołują niespotykane dotąd oburzenie społeczne i zainteresowanie mediów. Film dokumentalny ukazuje całe zamieszanie, śledztwo i starania policji oraz prokuratora, aby doprowadzić do schwytania i osądzenia seryjnej morderczyni odpowiedzialnej za te przerażające zbrodnie. Temat ten jest ważnym punktem zainteresowania opinii publicznej i mediów ze względu na brutalność i powtarzające się ataki, które wstrząsnęły miastem.

HBO MAX

HARLEY QUINN – sezon 4

Lipcowe premiery na Netflixie

Serial skupia się na postaci Harley Quinn, która jest jedną z najbardziej popularnych postaci z uniwersum DC Comics. Harleen Quinzel była początkowo psychiatrą pracującą w Arkham Asylum. Zafascynowana Jokerm, zakochała się w nim i stała się jego wspólniczką i kochanką. Po latach niezdrowego związku z Jokerem, Harley decyduje się na odłączenie się od niego i próbuje odnaleźć własną tożsamość jako niezależna i silna kobieta. W serialu, po rozstaniu z Jokerem, Harley postanawia stworzyć własną drużynę złoczyńców i staje się antybohaterką. Wraz ze swoimi przyjaciółmi, takimi jak Ivy Poison, Clayface, King Shark i dr Psycho, podejmuje różnorodne misje kryminalne, jednocześnie próbując udowodnić sobie i innym, że może być niezależną i poważaną przestępczynią. Serial jest znany z czarnego humoru, inteligentnych dialogów, dynamicznych scen akcji i różnorodnych postaci.

AFTER THE BITE

W 2018 roku tragiczny atak rekinów na kitesurfera wstrząsnął gośćmi i mieszkańcami zazwyczaj spokojnego Cape Cod, zmuszając ich do konfrontacji z narastającą obecnością drapieżników. Oryginalny film dokumentalny HBO „After the Bite” bada rozległe konsekwencje dla tamtejszej społeczności, która jest zmuszona stawić czoła dramatycznym zmianom w swoim środowisku i stylu życia.

PRIME VIDEO

DOBRY OMEN – sezon 2

Lipcowe premiery na Netflixie

Brytyjski serial telewizyjny na podstawie powieści o tym samym tytule napisanej przez Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana. To komediowy dramat fantastyczny, który opowiada historię o aniele i demonie, którzy żyją na Ziemi od czasów stworzenia świata. Aziraphale, anioł, i Crowley, demon, przekonali się, że spędzanie czasu na Ziemi było całkiem przyjemne i do pewnego stopnia polubili życie na planecie. Jednak nadchodzi Apokalipsa, a Antychryst, dziecko, które ma odgrywać kluczową rolę w zbliżającej się zagładzie, jest gotowe na swoje zadanie. Aziraphale i Crowley decydują się połączyć siły i spróbować odwieść Antychrysta od wykonania swojej roli, aby uratować świat. W trakcie swojej misji spotykają różnorodne postaci i napotykają na wiele komediowych i fantastycznych sytuacji.

RESIDENT EVIL: WYSPA ŚMIERCI

Lipcowe premiery na Netflixie

Animowany, japoński film osadzony w tym samym uniwersum co gry wideo z serii Resident Evil. Akcja filmu skupia się na agencie D.S.O. Leonie S. Kennedym, który zostaje wysłany w misję w celu uwolnienia Dr. Antonio Taylora z rąk porywaczy. Jednakże, tajemnicza kobieta przeszkadza mu w realizacji zadania. W międzyczasie, agent Chris Redfield prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu epidemii zombie w San Francisco, gdzie przyczyna infekcji pozostaje nieznana. Jedyną wspólną cechą ofiar jest fakt, że niedawno odwiedziły Wyspę Alcatraz. W poszukiwaniu kolejnych wskazówek, Chris i jego zespół udają się na wyspę, gdzie czeka na nich kolejny nowy horror.

PRAWO ZEMSTY

Fabuła filmu skupia się na Clyde’u Sheltonie, który jest zdeterminowany, aby wymierzyć sprawiedliwość wobec morderców swojej rodziny, którzy uniknęli kary. Główny bohater to inżynier o geniuszu taktycznym, który po brutalnym napadzie na jego dom zostaje postawiony w obliczu niesprawiedliwości systemu prawnego. Prokurator Nick Rice jest odpowiedzialny za sprawę i prowadzi negocjacje z jednym z morderców, który zeznaje przeciwko drugiemu, co prowadzi do skazania tylko jednego sprawcy, podczas gdy drugi unika wyroku. Po kilku latach Clyde dochodzi do wniosku, że system sądowniczy zawodzi i postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość wobec tych, którzy dopuścili się krwawego morderstwa. Rozpoczyna serię zaskakujących i brutalnych działań, które mają na celu ukarać wszystkich zaangażowanych w proces sądowy, nawet tych, którzy byli zaangażowani tylko w sposób pośredni. Jego działania umieszczają prokuratora Rice’a w sytuacji, w której musi zrozumieć i zatrzymać Cylde’a, zanim kolejne ofiary padną ofiarą jego zemsty.

NOCNY ŁOWCA

Lipcowe premiery na Netflixie

To thriller kryminalny z 2018 roku, wcześniej znany pod tytułem „Night Hunter”. Film został wyreżyserowany przez Davida Raymonda, który również był autorem scenariusza. W obsadzie znalazł się m.in. Henry Cavill. Fabuła filmu skupia się na detektywie Marshallu (grany przez Henry’ego Cavilla), który prowadzi śledztwo w sprawie seryjnego mordercy, porywacza i gwałciciela dzieci. W miarę jak postępuje dochodzenie, detektyw Marshall współpracuje z profilerem Rachel (grana przez Alexandrę Daddario) oraz byłym sędzią Cohenanem (grany przez Stanleya Tucciego), który teraz pełni funkcję psychiatry. Wszyscy razem próbują złapać seryjnego przestępcę i zaprowadzić sprawiedliwość. Jednak im bardziej detektywi zbliżają się do odkrycia tożsamości przestępcy, tym bardziej zawiła staje się sytuacja. W miarę jak sekrety wychodzą na jaw, detektyw Marshall odkrywa, że łatwo wskazać winnego może okazać się trudniejsze niż myślał. Film przędzie intrygującą sieć tajemnic, zwrotów akcji i zagadek, które zmuszają bohaterów do zmierzenia się z przerażającą prawdą.

KINO

NAWIEDZONY DWÓR

Lipcowe premiery na Netflixie

Komediowy film w klimacie supernaturalnym, druga teatralna adaptacja inspirowana Domkiem Strachów z parku Disneya, następna po filmie z 2003 roku o tym samym tytule. Samotna matka i jej syn wprowadzają się do posiadłości, która wkrótce okazuje się być nawiedzona. Aby zwalczyć paranormalne zjawiska szukają pomocy z każdej strony – zatrudniają więc księdza, medium, profesora od historii oraz śledczego od tego rodzaju zjawisk. Czy egzorcyzmy się udadzą?

PAJĘCZYNA

premiery kinowe w lipcu 2023

Pod koniec lipca premierę będzie miał nowy horror – Pajęczyna. Koncentruje się on na młodym chłopcu o imieniu Peter, który postanawia zbadać tajemnicze dźwięki dochodzące z wnętrza ścian jego domu. Doprowadzi to do odkrycia mrocznego sekretu, który rodzice chłopca ukrywają od wielu lat.

 

 

 

Zobacz też: Oppenheimer – recenzja – smutny kawałek historii

Poprzednio Sony ujawniło darmowe gry w Playstation Plus na sierpień
Następny Remnant 2 - Wszystkie archetypy i klasy - Która jest najlepsza?