Lipiec 2023 – premiery na Netflixie, HBO MAX i Prime!


Sprawdźmy jak na VOD prezentuje się lipiec 2023 – premiery na Netflixie, HBO MAX i Prime i Disney+ z tego tygodnia. A co grają w kinie?

NETFLIX

NAJGŁĘBSZY WDECH

Lipiec 2023 - premiery na Netflixie

Film dokumentalny o freediverce Alessii Zecchini oraz o jej dążeniu do pobicia rekordu świata z pomocą Stephana Keenana. To jest opowieść o mistrzyni freedivingu i ekspercie od bezpiecznego nurkowania, których losy przedstawiły sobie na szczycie ich karier. Program przedstawia ekscytującą drogę i nieuniknione ryzyko związane z realizacją marzeń na największych głębokościach oceanu.

POGROMCY DUCHÓW. DZIEDZICTWO

Bzpośrednia kontynuacja Ghostbusters z 1984 roku i Ghostbusters II z 1989 roku. Film został wyreżyserowany przez Jasona Reitmana, syna Ivara Reitmana, który reżyserował dwa oryginalne filmy. W filmie rodzina matki-samotniczki przenosi się do małego miasteczka w Oklahomie, gdzie odkrywają swoje połączenie z oryginalnymi Pogromcami Duchów i tajemniczym dziedzictwem, które zostawił ich dziadek.

NIEZNANE OBLICZE PLANETY: JASKINIA KOŚCI

Lipiec 2023 - premiery na Netflixie

Zgłębienie się w genezę człowieka. Naukowcy eksplorują odkrycia w jaskini, które datowane są na 250 000 lat wcześniej oraz biorą pod lupę życie naszych prehistorycznych przodków, jednocześnie zastanawiając się nad naturą ludzkości.

KINGDOM

Lipiec 2023 - premiery na Netflixie

Japoński film akcji z 2019 roku w reżyserii Shinsuke Sato. Film jest oparty na popularnej mandze o tym samym tytule autorstwa Yasuhisy Hary. Fabuła filmu skupia się na postaciach Shin i Hyou, dwóch młodych niewolników w okresie Stanów Walczących w starożytnym Chinach (znanym również jako okres Królestw Walczących), którzy marzą o staniu się wielkimi generałami. Kiedy Hyou zostaje zamordowany, Shin wyrusza na drogę zemsty, która prowadzi go do spotkania z przyszłym królem i szansy na zmienienie historii.

THE UNCANNY COUNTER

Serial dramatyczny oparty na webtoonie „Amazing Rumor” autorstwa Jang Yi.Serial opowiada o grupie łowców duchów, zwanym Counters, którzy przebrani za pracowników chińskiej restauracji na co dzień, polują na złe duchy, które przybyły do świata ludzi w celu osiągnięcia nieśmiertelności. Każdy z Counters posiada unikalne zdolności, które pomagają im w ich misji.

SKLONOWALI TYRONE’A

Lipiec 2023 - premiery na Netflixie

To amerykański film, który jest w produkcji dla platformy Netflix. Film jest opisany jako mieszanka science fiction i komedii, i opowiada historię grupy afroamerykańskich przyjaciół z projektów mieszkaniowych, którzy odkrywają, że są celem tajemniczej konspiracji.

HBO MAX

THE HOUSE AMONG THE CACTUSES

Hiszpański thriller psychologiczny będący adaptacją książki autorstwa Paula Pen’a o tym samym tytule. Fabuła koncentruje się na przybyciu (i wynikającym z tego zamieszaniu) obcej osoby do sielankowej społeczności ludzi hodujących kaktusy, mieszkających w odległej dolinie i wspólnie skrywających tajemnicę. Czy bohater odkryje czym ona jest?

UCIECZKA OD ŻYCIA

 

Lipiec 2023 - premiery na NetflixieFilm komediowo-dramatyczny z 2002 roku. Film opowiada o młodym mężczyźnie imieniem Igby Slocumb (Culkin), który próbuje uciec przed kontrolującą rodziną i zaszufladkowanym społeczeństwem, uciekając do Nowego Jorku.

CO ROBIMY W UKRYCIU  – SEZON 5

Adaptacja filmu o tym samym tytule z 2014 roku. Serial jest mockumentem śledzącym perypetie trzech wampirów – Nandora, Laszlo i Nadji – którzy od wielu wieków mieszkają razem na Staten Island w Nowym Jorku. Serial zdobył uznanie krytyków za swój dowcipny humor i świeże podejście do gatunku horroru, podobnie jak film. Podobnie jak film, serial koncentruje się na codziennych problemach, z jakimi borykają się główne postacie będące wampirami – od utrzymania domu po nawigowanie w świecie nowoczesnych związków i technologii.

MŁODZI TYTANI: AKCJA! KONTRA MŁODZI TYTANI

Lipiec 2023 - premiery na Netflixie

Film animowany z 2019 roku wyprodukowany przez DC Entertainment i Warner Bros. Animation. Film ten jest crossoverem pomiędzy dwoma serialami telewizyjnymi – „Teen Titans Go!” i „Teen Titans” – i prezentuje oba zespoły superbohaterów spotykające się i walczące ze sobą. W filmie Teen Titans Go! vs. Teen Titans, oba zespoły muszą połączyć siły, aby pokonać potężnego wroga. Film jest pełen humoru i odniesień do popkultury, a także prezentuje interesujące kontrasty pomiędzy dwiema różnymi wersjami tych postaci.

MINX – sezon 2

W latach 70. młoda feministka z Los Angeles nawiązuje współpracę z niewielkim wydawcą, aby stworzyć pierwszy erotyczny magazyn dla kobiet. Dzięki temu nieoczekiwanemu sojuszowi postaci odkrywają, że można nawiązywać szczere relacje w najmniej oczekiwanych miejscach.

DISNEY+

CO ROBIMY W UKRYCIU  – SEZON 4

Lipiec 2023 - premiery na Netflixie

Jak wyżej – na HBO MAX sezon 5, na Disney+ sezon 4

LEKCJA: MORDERSTWO

Lipiec 2023 - premiery na Netflixie

Dokument z gatunku true crime. Bryanna Fox, psycholożka śledcza i była profilerka FBI, wraz z grupą swoich studentów, ponownie pochyla się nad sprawami skazanych seryjnych morderców, ponieważ wiele z tych spraw w dalszym ciągu owiane jest tajemnicą i ma wiele niewyjaśnionych kwestii.

POROŻE

Poroże to horror wyreżyserowany przez Scotta Coopera. Opowiada historię nauczycielki i jej brata policjanta, którzy żyją w małym miasteczku w Oregonie. Pewnego dnia odkrywają, że jeden z uczniów kobiety ukrywa nadprzyrodzone stworzenie.

AMAZON PRIME VIDEO

TEGO LATA STAŁAM SIĘ PIĘKNA – SEZON 2

Lipiec 2023 - premiery na Netflixie

Serial oparty na cyklu książek Jenny Han o tym samym tytule. Przeznaczona jest dla młodszej publiczności, nastolatków wkraczających w przedziwny świat pierwszych miłości, relacji damsko – męskich i złamanych serc. Główna bohaterka spędza lato ze swoim bratem i znajomymi odkąd właściwie pamięta. Do tej pory traktowana była jako zwykła koleżanka, jednak w lato, w które ukończyła 16 lat, relacje ze znajomymi ulegają znacznej przemianie.

DZIEŃ BASTYLII

To film akcji z 2016 roku w reżyserii Jamesa Watkinsa. Główne role w filmie zagrali Idris Elba i Richard Madden. Fabuła koncentruje się na Michaelu Masonie (Richard Madden), amerykańskim kieszonkowcu mieszkającym w Paryżu, który staje się celem operacji CIA, gdy niechcący kradnie torbę zawierającą coś więcej niż tylko portfel. Sean Briar (Idris Elba), twardy, ale buntowniczy agent CIA, jest jedynym, który zdaje sobie sprawę, że Mason jest tylko pionkiem w dużo większej grze.

KIMI

Lipiec 2023 - premiery na Netflixie

Kimi pracuje z domu, zbiera niezbędne dane i ulepsza  oprogramowanie urządzenia. Pewnego dnia natyka się na nagranie z brutalnej napaści. Wraz z innym współpracownikiem odkrywają osoby odpowiedzialne i zgłaszają… przełożonym. FBI ma zostać zaangażowane, ale zanim to się stanie, Kimi także staje się ofiarą przestępców. Kiedy zostaje napadnięta, za pomocą głośnika odciąga uwagę napastników i udaje się jej uciec. Wszystko kończy się pozytywnie a Kimi, która do tej pory unikała wychodzenia “na miasto”, zaczyna cieszyć się czasem spędzonym w restauracji. Szczerze mówiąc, brzmi to całkiem pospolicie, ale skoro recenzje mówią, że nie ma tragedii, to chyba warto spróbować.

WOLNY STRZELEC

Lipiec 2023 - premiery na Netflixie

Film opowiada historię Louisa Blooma (Jake Gyllenhaal), małego złodzieja, który zaczyna pracować jako wolny strzelec (w tym kontekście, niezależny dziennikarz) filmujący wypadki i przestępstwa w Los Angeles, które sprzedaje stacjom wiadomości. Bloom zaczyna manipulować scenami, które filmuje, aby stworzyć bardziej dramatyczne historie, co prowadzi do serii niebezpiecznych i nieetycznych decyzji. Film jest krytycznym spojrzeniem na dzisiejsze media, które zamiast informować publiczność, często sprzedają sensacyjne i alarmujące historie.

KINO

BARBIE

Zapowiadany od dawna film Barbie trafi w lipcu na ekrany kin! Barbie i Ken zostają uznani za niewystarczająco perfekcyjnych i wyrzuceni z Barbielandu. Muszą zmierzyć się z prawdziwym światem i w nim odnaleźć szczęście. W rolach głównych zagrają Margot Robbie i Ryan Gosling.

OPPENHEIMER

Lipiec 2023 - premiery na Netflixie

Oppenheimer to wojenny dramat biograficzny napisany przez Christophera Nolana. Oparty jest na biografii „American Prometheus” autorstwa Kai Birda i Martina J. Sherwina. Jak sama nazwa wskazuje, film odniesie się do samego Roberta Oppenheimera, czyli osoby odpowiedzialnej za stworzenie pierwszej na świecie bomby atomowej, tym samym zahaczy też o kwestię Projektu Manhattan.

Zobacz też: Lipcowe premiery na Netflixie, HBO MAX i Prime!

Poprzednio Savage Gauntlet w Exoprimal? Jak odblokować hardcorowy tryb!
Następny Limitowana edycja pada oraz konsoli Playstation 5 do Spider-Man 2 jest niesamowita!