Lords of Waterdeep – Unboxing w Zapomnianych Krainach


Witajcie 🙂 dzisiaj przygotowałam dla Was unboxing gry Lords of Waterdeep, od wydawnictwa Wizards of the Coast. Gra reprezentuje mechanikę worker placement. Jest pod tym względem bardzo podobny do znanej chyba większości gry Wojownicy Midgardu, która też swoją drogą jest bardzo dobra.

W grze Lords of Waterdeep naszym nadrzędnym zadaniem jest wcielenie się w jednego z dostępnych w grze lordów i rywalizowanie w zdobyciu kontroli nad miastem. Ja osobiście bardzo lubię tego rodzaju wyścigi punktowe, wobec tego jak dla mnie gra generuje wiele emocji. Gra przeznaczona jest dla od dwóch do pięciu graczy, przy czym naprawdę genialnie działa na dwie osoby. Czas gry wynosi około godziny zegarowej, setup nie trwa długo. Zaś minimalny wiek gracza wynosi 12 lat. Z takich wstępnym informacjo odnośnie gry to tyle, więcej ciekawostek przeczytacie w recenzji. Czas zajrzeć do pudełka!


YouTube player


Tak się prezentuje opakowanie do gry Lords of Waterdeep. Jest naprawdę genialnie wykonane, z bardzo pomysłowym, rzadko spotykanym zamknięciem, grafiki bardzo klimatyczne. Opakowanie zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów.

W pudełku znajdziemy również instrukcję, która na pierwszy rzut oka do złudzenia przypomina główne opakowanie ze względu na podobne grafiki. Instrukcja ma trochę tekstu, ale przyjemnie się ją czyta. Zasady są klarowne i można je dość szybko przyswoić.

Plansze graczy, wykonane z gładkiej tektury, przedstawiające dostępne w grze ugrupowania. One doskonale organizują nam przestrzeń podczas gry, dzięki czemu nic nam się nie plącze. Na planszach graczy dominują piękne grafiki.

Idąc dalej mamy planszę do gry, która mi osobiście się nie podoba. Ale to kwestia gustu. Jest utrzymana w beżowej tonacji, i bardzo czytelna.

Na ogromny plus zasługuje naprawdę świetna wypraska. Bardzo przemyślana, wykonana z najwyższą precyzją, każde komponenty mają w niej swoje własne miejsce, nic się bezwiednie nie przemieszcza po opakowaniu. Można się na tym wzorować!

Kolejnym elementem gry Lords of Waterdeep są talie kart. Jedna z nich zawiera lordów. Karty są świetnie wykonane, zresztą tak samo jak reszta komponentów gry. Mają lekko chropowatą fakturę, bardzo ciekawą zresztą i piękne grafiki.

Dalsza część talii kart, tym razem Intrygi i Zadania.

Budowle w formie kafelków, wykonanych z grubej tektury i wysokiej jakości materiałów, plus znacznik pierwszego gracza.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Wirus - Recenzja śmiertelnie zaraźliwej gry
Następny Northgard - Jak grać żeby wygrać? 10 zasad mądrego Wikinga