Lost Ark z opóźnioną premierą i zapowiedzią zamkniętej bety


Lost Ark

Ogromnie popularny, wydany już w Azji Lost Ark miał zawojować resztę świata jeszcze w tym roku. Niestety, świetnie zapowiadający się RPG akcji został przesunięty na początek roku 2022. Jak zapewnia Amazon Games – wydawca gry – są do tego konkretne powody. Ponadto, ogłoszona została data zamkniętych testów beta, co może ugasić pragnienie niektórych, tak mocno wyczekujących tego tytułu graczy.

Lost Ark z pewnością nie w tym roku

Jak wspomniałem wyżej, tytuł nie ma szans na wyjście do końca bieżącego roku, a jego premiera ma mieć miejsce na początku przyszłego. Twórcy tłumaczą tę obsuwę tym, że potrzebują jeszcze trochę czasu na naprawienie błędów w grze, optymalizację jej infrastruktury sieciowej oraz pracę nad dokładniejszym tłumaczeniem, które okazały się sporym problemem podczas zamkniętych testów alpha gry. W najnowszym wpisie na blogu, studio informuje, że chcą wydać Lost Ark w jak najlepszym stanie. Wszyscy wiemy, jak mogą skończyć się wymuszone premiery – zwłaszcza, gdy mowa o tytule sieciowym.

Jak wiadomo, w ostatnich latach opóźnienia w branży gier są na porządku dziennym. Tak jak ostatnio pisałem o podobnym przypadku opóźnienia najnowszego dodatku do Guild Wars 2 – tak drugi wydawany przez Amazon Games tytuł, New World również zalicza poślizg. W internecie pojawiły się nawet plotki, że to właśnie ze względu na możliwość pokrycia się premier obu gier firmy, Lost Ark zostało przełożone na przyszły rok. Mówi się, że w każdej plotce jest ziarno prawdy i myślę, że w każdym z powyższych powodów jest coś, co poskutkowało przesunięciem gry. Pytanie, czy zaostrzy to apetyt graczy, czy spowoduje ich znużenie, a hype opadnie? Poczekamy, zobaczymy.

Otwarte testy beta zapowiedziane

Poza opóźnieniem premiery gry, zapowiedziane zostały kolejne testy, do których dostęp będą mieli wybrani gracze, którzy zapisali się na przeznaczonej temu stronie oraz Ci, którzy wykupili jeden z founder’s packów. Testy odbędą się od 4 do 9 listopada 2021 roku i z pewnością przyczynią się do kolejnych ruchów twórców, tak jak do tych świeżo ogłoszonych przyczyniły się wyniki z ostatnich testów alpha.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Godfall Fire and Darkness - Recenzja - Czy coś się zmieniło?
Następny Co obejrzeć w weekend? Początek września na HBO GO, Netflixie i w kinie