Lost Zone w Pokemon TCG – co, jak i dlaczego?


Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z rozgrywkami, możecie zastanawiać się czym jest Lost Zone w Pokemon TCG i do czego właściwie służy. Dzisiaj trochę przybliżę to zagadnienie.

Lost Zone to unikalna mechanika w TCG i  bardzo ważne jest, aby zrozumieć, czym ona jest i jak działa. Jest to rzadko używany, aczkolwiek potężny instrument.

Jeśli twój Pokemon trafi na stos kart odrzuconych po tym, jak został znokautowany, to Lost Zone jest miejscem, gdzie trafia, kiedy sytuacja jest znacznie gorsza. W momencie, w którym karta wejdzie do Lost Zone na polu bitwy nie ma możliwości ponownej interakcji z nią, ani jej odzyskania w trakcie gry. Istnieje kilka sposobów na przywrócenie znokautowanego pokemona z kart odrzuconych. W przypadku Lost Zone takich sposobów nie ma – kiedy coś wkracza do Strefy, pozostaje tam do końca. 

Lost Zone w Pokemon TCG

Co by było, gdyby istniała metoda niszczenia kart energii przeciwnika, uniemożliwiająca mu użycie genialnej sztuczki, która pozwalała mu odbijać się między ręką a stosem kart odrzuconych? Strefa jest odpowiedzią na tę złowieszczą strategię gry. Nie trafiają tam wyłącznie karty Pokemonów! Wszystkie pozostałe karty też mają ten potencjał.

W Strefie musi znajdować się pewna liczba kart, aby niektóre ataki mogły zostać wzmocnione i stały się absolutnie destrukcyjne – mimo to, nawet wtedy większość z tych ataków ma limit jednorazowego użycia.

Lost Zone w Pokemon TCG

W rzeczywistości Lost Zone jest często samookaleczeniem, co wyraźnie pokazuje rozszerzenie Lost Origin.  Teraz możesz się zastanawiać dlaczego w ogóle wysyłać tam karty. Strefa jest miejscem ostatecznym – po co tak ryzykować? To dlatego, że w  Lost Origin dodano tonę nowych kart, z których niektóre mają różne stopnie mocy w zależności od tego, ile kart posiadasz w Strefie. Gdy uda ci się wysłać karty do Strefy możesz skorzystać z niewiarygodnie potężnych kart:

  •  Kiedy masz 7 kart na stosie w Lost Zone dostępny staje się akcelerator energii Mirage Gate. Jest to narzędzie, którego możesz użyć do natychmiastowego wzmocnienia potężnych napastników.
  • Kiedy masz 10 kart w Lost Zone jesteś prawie w punkcie, w którym gra się kończy- masz wówczas możliwość użycia potężnego ruchu Giratiny VSTAR, aby wyeliminować jednego Pokemona lub użyć Sableye, aby uwolnić lawinę liczników obrażeń.

Głównym celem odrzucania kart do Strefy  jest jak najszybsza aktywacja Mirage Gate i Giratina VSTAR, co można już zrobić w turze 2. Giratina jest bardzo przerażającym napastnikiem, który radzi sobie z innymi kartami VSTAR, więc gdy tylko wejdzie na pole, twój przeciwnik poczuje presję.

Lost Zone w Pokemon TCG to swojego rodzaju cmentarzysko – dla twoich kart, ale także dla Pokemonów przeciwnika. Gwarantuje zabójcze ataki, które doprowadzają drugą stronę do rozpaczy. Zdecydowanie warto z niej skorzystać w czasie rozgrywki. 

 

Zobacz też:Budowanie talii w Pokemon TCG – co, jak i dlaczego?

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Diablo 4 przedstawia świat Sanktuarium w nowym filmie
Następny Deliver us Mars - Recenzja - Niepotrzebni ludzie