Lumeria – news


Lumeria to bitewna gra karciana dla 2 graczy. Cube Factory of Ideas już 14 Lipca wrzuci ją na portal Zagramw.to. Lumeria jest autorskim projektem Jakuba Sidleckiego i Cube Factory, obie strony pracowały nad grą od pomysłu, poprzez testy aż to obecnej finalnej formy.

W Lumerii gracze wystawiają karty reprezentujące jednostki na planszę i starają się tak nimi manewrować, aby utłuc siły przeciwnika z maksymalną skutecznością. Co ciekawe, nie mamy talii ani nie dobieramy w ciemno – mamy za to kilka wcześniej odkrytych stosów, z których będziemy dowolnie wystawiać jednostki na pole bitwy. Sama walka będzie oparta na kościach, a one są, jak wiadomo, dość kapryśne. Co, jeśli rzuty nam nie podejdą? Nic straconego – po pierwsze jest dostępny przerzut z fortuny bogów, a po drugie… pudła na kościach przygotowują twoje zużyte umiejętności specjalne. Oj brzmi intrygująco 😊 Małym twistem jest fakt, że gracz tracący jednostki w ferworze walki dostaje za każdą złoto, przez co może wystawiać nowe, potężniejsze niemiluchy. Taki system odbijania się od dna.

Zapowiedzianymi pudełkami frakcji będą Rzymianie vs Grecy oraz Wikingowie vs Słowianie. Dodatki też się już robią.

Lumeria rozgrywa się szybko, 30 min i już możemy zmywać krew z mapy w przygotowaniu na nowych śmiałków. Ma to na celu wywołać syndrom jeszcze jednej partii, ciekawe czy wyjdzie.

Frakcje zawarte w pudełku są dość zróżnicowane. Taktyka i wybory dla każdej z nich są na tyle różne, że gracze poczują powiew świeżości za każdym razem, kiedy usiądą za sterami nowej bandy rządnych kartonowej krwi wojowników. Scenariusze zawarte w grze oraz aktualny przeciwnik mają też znacząco wpływać na decyzje podejmowane w trakcie potyczki.

Przed grą nie ma zbyt dużo przygotowania, zasady wejściowe są proste i przystępne, a cały ciężar kombinowania przeniesiony jest na samą potyczkę. Gra ma być przeznaczona zarówno dla wyjadaczy znających swoje frakcje na wylot, jak i do niedzielnych mścicieli, którzy muszą wyładować kalorie mózgowe po rodzinnym obiedzie.

Kampania na Zagramw.to startuje już 14 Lipca, będziecie wspierać??

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Desperados III - Recenzja - Ninja z Dzikiego Zachodu
Następny Everspace 2 Zamknięta Alfa - Pierwsze wrażenia z gry!