Majowe premiery na VOD – początek maja 2023


Sprawdźmy majowe premiery na VOD. Jakie premiery miały miejsce na Netflixie, HBO Max, Disney+ i Amazon Prime Video na początku maja 2023 roku? A co nowego pojawiło się w kinie?

NETFLIX

KRÓLOWA CHARLOTTA: OPOWIEŚĆ ZE ŚWIATA BRIDGERTONÓW

Majowe premiery na VOD

Miłosne historie młodych Bridgertonów podbiły serca nie tylko widzów na Netflixie, ale też wielu moli książkowych. Opowieść ze świata… to prequel do serialu, który zgłębi się w życiorys jednej z pobocznych (ale intrygujących) postaci serii – królowej Charlotte oraz jej dojściu do władzy i szanowanej wśród socjety pozycji.

SANCTUARY / Sanctuary: Seiiki

Majowe premiery na VOD

Miniserial z gatunku dramatów sportowych. To historia młodego chłopaka Oze, który stał się zawodnikiem sumo wyłącznie dla pieniędzy. W niespodziewany sposób zdobywa rzeszę fanów, jednak tym samym nadepnął na odcisk konserwatywnym widzom tego sportu.

BLAIR WITCH PROJECT

 

Majowe premiery na VOD

Blair Witch Project to horror z 1999 roku. Film jest prezentowany jako „znaleziony materiał filmowy”, co oznacza, że wydaje się być dokumentem, który został odkryty po tym, jak trzech studentów filmu zniknęło w lesie podczas kręcenia filmu dokumentalnego o lokalnej legendzie, Blair Witch.

HBO MAX

GDZIE ŚPIEWAJĄ RAKI

To dramat z 2022 roku, oparty na powieści Delii Owens, z 2018 roku, pod tym samym tytułem Historia opowiada o Kyi, która uczy się, jak samodzielnie przetrwać w dziczy, jednocześnie mierząc się z uprzedzeniami i podejrzliwościami ze strony lokalnej społeczności . Po drodze nawiązuje relacje z dwoma mężczyznami, Tate i Chase, które zmieniają bieg jej życia.

BEZ GRZECHU / Without Sin

Majowe premiery na VOD

Czteroodcinkowy thriller psychologiczny. Historia serialu przedstawia związek, który tworzy się między pogrążoną w żałobie matką a mężczyzną, którego podejrzewa o śmierć jej córki.

Miłość i śmierć – odcinek 4

Historia serialu oparta została na prawdziwych wydarzeniach i faktach dotyczących Candy Montgomery, kobiety oskarżonej o zamordowanie w 1980 roku Betty Gore – żony swojego kochanka. Ostatecznie Candy została uznana…za niewinną, jednak nie oznacza to, że wszyscy zgadzają się z tym wyrokiem. Obejrzałam do tej pory trzy odcinki, które ukazały się w dniu premiery i do tej pory jestem zadowolona!

UNICORN: WARRIORS ETERNAL

Majowe premiery na VOD

 

Unicorn: Warriors Eternal to animowany serial telewizyjny wyprodukowany przez Cartoon Network Studios. Serial opowiada o zespole starożytnych bohaterów, którzy reinkarnują się w nastolatków, aby chronić świat przed siłami zła zagrażającymi jego istnieniu. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna o imieniu Gen, która jest przywódczynią drużyny i posiada magiczne moce pozwalające jej porozumiewać się z jednorożcami.

DISNEY+

GWIEZDNE WOJNY: WIZJE – sezon 2

Star Wars Wizje to japońska antologia serii anime osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Serial został wyprodukowany przez Lucasfilm we współpracy z kilkoma znanymi japońskimi studiami anime. Seria składa się z filmów krótkometrażowych, z których każdy został stworzony przez inne studio i ma unikalną historię i styl. Historie w Wizjach są osadzone w różnych epokach osi czasu Gwiezdnych Wojen i pokazują różne postacie, kultury i motywy uniwersum. W serii występują zarówno znane postacie z filmów Gwiezdne wojny, jak i oryginalne postacie stworzone na potrzeby serialu.

ŚWIATEŁKO / A Small Light

Majowe premiery na VOD

To dramat biograficzny przedstawiający historię Miep Gies, która zostaje poproszona przez swojego pracodawcę Otto Franka (ojca Anne Frank), aby udzieliła schronienia jego rodzinie w czasie II Wojny Światowej. Miep pomogła nie tylko rodzinie Franków, ale także innym żydom potrzebującym pomocy.

MAGGIE SIMPSON W ODLEGŁEJ GALAKTYCE

Majowe premiery na VOD

Film jest crossoverem z Gwiezdnymi Wojnami a główną bohaterką jest Maggie Simpson. Film jest oczywistą parodią SW i zawiera liczne odniesienia i wewnętrzne żarty fanów zarówno Simpsonów, jak i Gwiezdnych wojen. To kolejna już tego typu produkcja. Tym razem Maggie podróżuje przez galaktykę w gondolce należącej do Grogu oraz mierzy się z flotą TIE fighterów.

AMAZON PRIME VIDEO

OLD

To film oparty na powieści graficznej p.t. Sandcastle. Fabuła thrillera skupia się wokół grupy wczasowiczów, którzy zostają uwięzieni na odosobnionej od cywilizacji plaży. Ponieważ czas na plaży płynie znacznie szybciej, niż w prawdziwym świecie, bohaterowie szybko się starzeją. Zmuszeni są stawić czoła swojej śmiertelności i sekretom, które przed sobą ukrywają.

¡HASTA LA MADRE! DEL DÍA DE LAS MADRES

Majowe premiery na VOD

To meksykański film komediowy. Para, która niedawno wzięła ślub, będzie musiała zorganizować spore spotkanie z okazji Dnia Matki, mimo że ich rodziny spotkały się tylko raz. Co może pójść nie tak? Wszystko, dosłownie wszystko.

KINO

STRAŻNICY GALAKTYKI: Volume 3

Trzecia część serii Strażników…, także wyreżyserowana przez Jamesa Gunna. Peter Quill musi poprowadzić Strażników Galaktyki do kolejnej misji ochrony wszechświata. Stawka jest wysoka, a porażka może oznaczać koniec Strażników. Nie pomaga fakt, że życie miłosne Petera jest gorsze niż film Green Lantern (obiektywna ocena 😉 )

JESTEM OTCHŁANIĄ / Io sono l’abisso / I am the abyss

Majowe premiery na VOD

Thriller oparty na książce Donato Carrisi’ego o tym samym tytule. Pewien dostawca śmieci jest świadkiem tonięcia młodej osoby. Mimo, że nie uważa tego za swój obowiązek, odstępuje od ukochanej rutyny i ratuje dziewczynę. Tym heroicznym czynem przykuwa uwagę kobiety, która ma do wykonania pewną misję i nic nie będzie w stanie jej powstrzymać.

 

 

 

Które majowe premiery na VOD przypadły Wam do gustu? A może wybieracie kino?

 

Zobacz też: Co obejrzeć na majówkę? Kwietniowe premiery na HBO Max, Netflixie i Prime Video!

PS. HAPPY STAR WARS DAY! <3

Poprzednio Stranded: Alien Dawn - Poradnik dla początkujących - Podstawy przetrwania
Następny Stranded: Alien Dawn - Recenzja wersji na Playstation 5 - Survival inny niż wszystkie