Microsoft nie pozwoli na używanie nieautoryzowanego sprzętu


Microsoft ogłosił, że od 12 listopada 2023 r. zabroni używania nieautoryzowanych akcesoriów firm trzecich na konsoli Xbox. Może to być kontrowersyjna decyzja, biorąc pod uwagę, że wielu graczy używa nielicencjonowanych kontrolerów, zestawów słuchawkowych i innych gadżetów do grania na konsoli Xbox.

Wcześniej gracze mogli swobodnie używać nieautoryzowanych akcesoriów na konsoli Xbox, ale obecnie wielu graczy widzi komunikaty informujące, że „podłączone akcesorium nie jest autoryzowane”. Komunikat ten oznacza, że gracze będą mogli nadal używać swoich nielicencjonowanych kontrolerów do 12 listopada, ale później nie będzie to możliwe z powodu „błędu 0x82d60002”. Firma Microsoft oficjalnie uzasadnia swoją decyzję tym, że nieautoryzowany sprzęt pogarsza wrażenia gracza i dlatego zostanie zablokowany.

Zobacz także – Starfield rozbił bank i nakręcił Game Pass

Microsoft wprowadza nową zmianę, która może nie spodobać się graczom korzystającym z nieautoryzowanych akcesoriów do Xboxa. Od 12 listopada 2023 r. firma nie będzie już zezwalała na używanie takich akcesoriów. Microsoft tłumaczy tę decyzję tym, że nieautoryzowany sprzęt może pogorszyć wrażenia gracza. Jednak większość najlepszych bezprzewodowych zestawów słuchawkowych i kontrolerów do gier to licencjonowane produkty, których ta zmiana nie będzie dotyczyła. Firma Microsoft rozszerza również swój program dla zatwierdzonych bezprzewodowych kontrolerów Xbox firm trzecich.

Oprócz tej zmiany, Microsoft wprowadził również kilka innych zmian w Xboxie. Najnowsza aktualizacja konsoli daje graczom dostęp do nowych funkcji, takich jak możliwość importowania zrzutów ekranu z gry do Clipchamp w celu ich edycji i udostępniania w mediach społecznościowych. Aktualizacja poprawia również opcje mapowania klawiatury i przycisków dla osób korzystających z kontrolera Xbox Elite Wireless Controller Series 2 lub kontrolera adaptacyjnego Xbox.

Inną znaczącą zmianą jest podwyżka ceny Xbox Series S w Brazylii. Konsola będzie teraz kosztować około 710 USD, co jest znacznym wzrostem cen w porównaniu do poprzedniej ceny 500 USD. Ta decyzja została skrytykowana przez niektórych graczy, którzy uważają, że cena Series S jest teraz zbyt wysoka w porównaniu do Series X.

Poprzednio Cyberpunk 2077 2.0 Phantom Liberty - Jak kupować samochody? - Poradnik
Następny Recepta na przekręt - recenzja - warto obejrzeć?