Monster Hunter World: Iceborne – Nadchodzi Alatreon i jeszcze więcej!


Do Monster Hunter World: Iceborne nadchodzi kolejny pakiet darmowych rozszerzeń. Już niedługo zawalczymy z całkowicie nowym potworem – Alatreonem. Ale to nie wszystko!

Niedługo, bo 9 lipca (czyli w momencie publikacji tego wpisu) łowcy z Monster Hunter World grający na Playstation 4, Xbox oraz platformie Steam otrzymają możliwość pobrania darmowego pakietu rozszerzeń do tej ciągle popularnej gry. Główne skrzypce gra właśnie Alatreon, wyjątkowy starszy smok (nie działają pułapki!), którego główną cechą będą ciągle zmieniające się ataki żywiołów. Alatreon włada jednocześnie ogniem, lodem oraz żywiołem smoka. Łowców, którzy lubią konkretnie przygotować się do polowania czeka nie lada ból głowy – jak można zapewnić sobie skuteczną obronę, skoro smok wykorzystuje ataki wszystkich żywiołów?

Na szczęście, dzięki jego niestabilności oraz wszechstronności, Alatreon nie jest mistrzem w swojej klasie, tak jak np. Teostra dla Ognia. Nie neguje to jednak możliwości wykorzystania ostatecznego ataku. Tym razem, żeby przetrwać najsilniejszy atak smoka o nazwie Escaton Judgement łowcy muszą przygotować broń zadającą obrażenia w danym żywiole. W innym wypadku nie będą w stanie obronić się przed druzgoczącym atakiem. Szaleństwo niestabilnego potwora, który ciągle będzie zmieniać nie tylko zadawane obrażenia, ale i także taktykę doprowadzi do bólu głowy każdego, nawet zaprawionego łowcę.

Ale to nie koniec! Kostki Alatreona podgryzać będzie nowy wariant Barriotha – Tempered Frostfang Barrioth. Jeżeli oglądacie moje potyczki na kanale, to wiecie że z tym jednym potworem dzielę szczególny rodzaj nienawiści. A teraz jeszcze bardziej dopakowana wersja tego przeciwnika. Szykuje się ciężka przeprawa. Ten przeciwnik jednak pojawi się miesiąc później, bo 8 sierpnia. Macie czas by się przygotować. Ta wersja Barriotha będzie wykorzystywać mroźne ataki, które zamrożą powierzchnię na której odbywa się walka. W ten sposób łowcy utracą część kontroli nad walką z tym potężnym potworem. Chyba że dobrze jeżdżą na łyżwach.

To nie wszystko, bo od 22 lipca do 6 sierpnia odbędzie się czasowe wydarzenie: Sizzling Spice Fest. A w ramach zabawy w wydarzeniu otrzymamy cały pakiet nowych przepisów, tematyczny sprzęt dla naszego dzielnego koleżkota oraz pomocniczki. Wszystko w temacie karnawału. Łowcy mody oraz nowych trendów także będą bardzo zadowoleni, gdyż otrzymamy nowy zestaw skórek na pancerze czy też takie miłe drobiazgi do garderoby jak królicze uszka.

Otrzymamy także trochę płatnej zawartości opcjonalnej, takiej jak lepsze wyszukiwanie śladów potrzebnych nam potworów za pomocą Guilding Academy w Elder Melder. Dzięki nim będziemy mogli przywołać określonego potwora w Guilding Lands. W ramach dalszych pakietów płatnych otrzymamy możliwość pozyskania nowych ozdób czy też mebli do domu. Wszystko oczywiście opcjonalne, skierowane do graczy którzy, tak jak ja, po dziesiątkach lub nawet setkach godzin zabawy dalej wracają do Monster Hunter World i chcieliby w taki sposób wesprzeć twórców.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Disintegration - Recenzja - To mógł być lepszy lot
Następny Herbatka dla Dwojga - recenzja - wojna i budowanie talii w Krainie Czarów