Na co zwrócić uwagę wybierając biurko?


Mebel taki jak biurko znajdziemy w wielu miejscach. Zarówno w mieszkaniach, jak i biurach czy szkołach. Jednak wybór biurka, które będzie estetyczne i zarazem dobrane pod kątem ergonomicznym do użytkownika, nie jest takie proste. Zatem na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając biurko i jakie modele są najlepsze?

Wielkość i wysokość biurka – Ergonomia to podstawa

Zacznijmy od wyjaśnienia kwestii tego, dlaczego ergonomia jest taka ważna. Ergonomia to nauka, której celem jest przystosowanie sprzętów, akcesoriów czy wszelkich innych przedmiotów z otoczenia tak, by były one wygodne i bezpieczne dla człowieka, a przy tym praktyczne. Siadając przy biurku, jesteśmy narażeni na niewygodę dla kręgosłupa. Nieprawidłowa pozycja podczas siedzenia przy biurku może przyczynić się do bólu kręgosłupa, nabawienia się wady postawy czy cieśni nadgarstka. Jednak możemy temu zaradzić. Właśnie dlatego ogromne znaczenie ma wysokość biurka. Powinna ona być dopasowana pod względem wzrostu użytkownika. Dla osób drobniejszych, mających mniej niż 1,70 m, polecane są biurka o wysokości około 70 – 75 cm. Z kolei wyżsi muszą celować przynajmniej w 80 – 85 cm. Co jednak, gdy z biurka będą miały korzystać różne osoby? W tym wypadku tylko biurka regulowane, w których możliwa jest regulacja wysokości blatu, będą ergonomiczne.

Przejdźmy teraz do kwestii szerokości blatu. W zależności od pożądanego przyszłego zastosowania biurka, mogą one być różne. Jednak specjaliści zalecają, by miało ono nie mniej niż 160 cm szerokości. Zapewni to komfortowe użytkowanie blatu.

Dopasowanie biurka do stylu wnętrza

Jest to niezwykle ważna kwestia dla osób, które lubią harmonię i dopasowany wystrój. Jako że biurko to istotny mebel, powinien on być dobrany pod względem kolorystyki; surowca, z którego jest wykonany i kształtu, do stylu pomieszczenia. Dzięki temu stworzymy spójny wygląd. Co ciekawe w sklepach znajdziemy modele konkretnie odpowiadające danemu stylowi wnętrz. Tak więc bez problemu znajdziemy biurka w stylu: skandynawskim, rustykalnym czy tradycyjnym. Jednak nieco bardziej nietypowe modele też są w ofercie większości sklepów. Bez problemu zdołamy kupić biurko prowansalskie, industrialne czy glamour. Pamiętajmy jednak o dobraniu odpowiedniego koloru biurka. Dzieciom z pewnościom spodobają się te nieco bardziej kolorowe.

Jakie mamy rodzaje biurek?

Ze względu na model wyróżniamy kilka rodzajów biurek. Pierwszym z nich jest biurko tradycyjne. Jego budowa jest prosta i klasyczna. Najczęściej ten model jest wykonany z drewna. Zdecydowanie inne są biurka z nadstawką. To biurka nietypowe. Posiadają bowiem często wbudowany regał. Sprawdzą się jako biurka do odrabiania lekcji z dzieckiem. Trzeci typ to biurko narożne. Czym się wyróżnia? Większą powierzchnią roboczą oraz ilością wbudowanych szuflad. Dlatego też idealnie sprawdzają się jako biurka do biura domowego. W licznych szafkach można schować potrzebne dokumenty, przedmioty itp. Dzięki temu nie trzeba będzie nigdzie odchodzić, by znaleźć potrzebną do pracy rzecz. Wbrew pozorom biurko narożne, mimo solidnych rozmiarów, nie zajmuje wiele miejsca. Jednak biurka niekiedy nie przydają się do wykonywania zadań szkolnych czy pracy, a grania przy komputerze. Mowa o biurkach komputerowych i gamingowych. Te pierwsze posiadają dodatkowe miejsce na akcesoria i sprzęty potrzebne do grania. Z kolei te drugie są dedykowane zapalonym graczom.

Wyróżniamy jeszcze biurka z regulowaną wysokością. Czym się charakteryzują?

Biurko z regulacją wysokości – Czy warto kupić biurko elektryczne?

Znamy już czynniki, którymi powinniśmy się kierować wybierając biurko dla siebie. Dlatego też przedstawiamy propozycje biurka, które spełnia wszystkie te kwestie. Mowa o biurku z elektryczną regulacją wysokości, które znajdziemy na stronie fly-desk.com. Biurko regulowane jest w pełni ergonomiczne, a przy tym możemy znaleźć modele spełniające nasze wymagania estetyczne. Te innowacyjne biurka mogą być konfigurowane według komfortu i upodobań właściciela. Sprawia to, że każde biurko regulowane jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Możemy je wszak konfigurować tak, aby dla nas było wygodnie i przyjemnie. Jeżeli trafimy na biurko podnoszone, którego blat można unieść tak, żebyśmy mogli wygodnie pracować na stojąco, jest to biurko stojąco – siedzące. Ergonomiczne biurko regulowane pozwala na wygodne siedzenie przy nim zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Biurka z regulacją wysokości świetnie sprawdzą się w mieszkaniu z kilkoma domownikami mającymi korzystać z danego biurka. Regulowane biurka są dostępne w sklepach online z meblami oraz stacjonymi.

Wiemy już, dlaczego takie ważne jest, aby wybrać dobre biurko. W związku z tym warto wziąć pod uwagę wymienione czynniki i zdecydować się na najlepsze biurko dla siebie, które będzie spełniać wcześniej wymienione warunki. Wysokiej jakości biurko regulowane to zdecydowanie strzał w dziesiątkę, wybór dopasowany do indywidualnych potrzeb, który sprawi, że korzystanie z biurka będzie przyjemniejsze dla użytkownika.

Poprzednio Baldur's Gate 3 - Wszystkie rasy podstawowe i specjalne - Poradnik
Następny Półeczka - recenzja - ile gier zmieścisz na regale?