Nadchodzą Polskie Historie Netflixa!


Prawie 200 najlepszych polskich filmów i seriali z ostatnich lat znalazło się w specjalnej kolekcji Polskie historie, która właśnie pojawiła się w serwisie Netflix. Zestawienie obejmuje m.in. produkcje oryginalne serwisu, ale także największe rodzime hity kinowe. Łączy je przede wszystkim polska perspektywa, ale też różnorodność opowiadanych historii i wysoka jakość realizacji. Do ich obejrzenia zaprasza Grażyna Torbicka – uznana polska dziennikarka filmowa, prezenterka i osobowość telewizyjna.

Kolekcja Polskie historie obejmuje m.in. seriale Infamia, Wielka Woda i Gang Zielonej Rękawiczki – świetnie odebrane przez polską widownię oryginalne produkcje Netflix; megaprodukcję Znachor – największy w ostatnim czasie hit Netflixa w Polsce, który od kilku tygodni utrzymuje się również w globalnym Top 10 najpopularniejszych filmów nieanglojęzycznych serwisu; filmowe hity Boże Ciało i Johnny, które niedawno trzęsły rodzimym box office’em; filmy Furioza i Za duży na bajki, które przyciągnęły uwagę również międzynarodowej widowni oraz takie tytuły, jak Maryla. Tak kochałam i Krzysztof Krawczyk – całe moje życie – fascynujące dokumenty o najpopularniejszych polskich artystach ostatnich dekad.

„Dzieła polskich twórców pokazują naszą różnorodność z wielu perspektyw. Te historie tkwią w nas długo po obejrzeniu. Bywa, że stają się częścią naszej rzeczywistości. Niektóre są jak lustro: odzwierciedlają naszą tradycję, nasze przejścia narodowe czy też osobiste. Inne dają wgląd do życia po drugiej stronie, uczą szerszego spojrzenia i empatii. Są też rozrywką, bo kto nie lubi się pośmiać, czasem wzruszyć? Kto nie chce się wyrwać z codzienności w miejsca fantastyczne, przerażające czy zachwycające. Moc tych historii jest niezaprzeczalna. To wspólne chwile, które wplatają się w naszą tożsamość” – mówi Grażyna Torbicka w zwiastunie promującym kolekcję Polskie historie.

Pokot - zwiastun

Wśród filmów, które mogą zobaczyć widzowie w ramach kolekcji nie brakuje też takich, które na stałe weszły do kanonu najbardziej znanych współczesnych polskich produkcji – to m.in. Ogniem i Mieczem Jerzego Hoffmana, Różyczka Jana Kidawy-Błońskiego, Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego, Kler Wojciecha Smarzowskiego oraz Pokot Agnieszki Holland.

Kolekcja Polskie historie pojawiła się w ofercie Netflix z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.

Zobacz recenzję filmu Chłopi 2023


Informacje o serwisie Netflix:
Netflix to jeden z największych na świecie serwisów rozrywkowych, z którego korzysta 247 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali i gier w różnych językach. Użytkownicy mogą swobodnie uruchamiać, zatrzymywać i wznawiać odtwarzanie o każdej porze i w dowolnym miejscu, a także zmienić plan w dowolnym momencie.

Poprzednio Kiedy warto wybrać się do okulisty?
Następny Co zawiera Age of Empires 2 Definitive Edition? Najważniejsze zmiany