Nadchodzące premiery gier komputerowych PC – Maj 2018


Zapowiada się cudowny maj. Będzie ciepło, wyjdzie słońce oraz pojawią się budki z lodami. Co może zrobić prawdziwy geek z taką aurą? Oczywiście zamknąć się w pokoju i grać w gry komputerowe, zwłaszcza że w tym roku maj będzie obfity w fajne premiery. Poniżej parę pozycji które mają premierę w nadchodzącym miesiącu i którymi na pewno warto się zainteresować. Prawdopodobnie wszystkie te gry doczekają się recenzji na Big Bad Dice. Moje typy są ustawione chronologicznie ze względu na daty premier, żebyście mogli sobie zaplanować wydawanie pieniędzy na cały miesiąc. Nie liczcie na ładną pogodę – to będzie bardzo dobry Maj pełen naprawdę fajnych premier.

Conan Exiles

Zauważyliście że Conan na PC jakoś niespecjalnie się przyjął? Mimo że bardzo fajnie się czyta o przygodach barbarzyńcy w komiksach oraz książkach, to jednak gry komputerowe są raczej Meh lub przynajmniej średnie. Niby mamy Age of Conan, ale nie oszukujmy się – gra już bardzo się zestarzała i nigdy nie była zbyt popularna. Przychodzi do nas z pomocą nowa, bardziej hardkorowa część serii. Conan Exiles to gra survival RPG, w której jako barbarzyńca uzbrojony w prymitywną broń będziemy próbować przetrwać w niegościnnym świecie. Zaczynamy bez niczego (dosłownie) i próbujemy zdobyć pierwsze przedmioty pozwalające nam przetrwać. Co ciekawe, całość będzie miała koncepcje MMORPG – będziemy mogli grać ze znajomymi lub całkowicie obcymi ludźmi i wybierając odpowiedni serwer skupiać się na PvP lub PvE.

Premiera: 8 Maja 2018

Pillars of Eternity II: Deadfire

Druga część hitu RPG z 2015 roku. Deadfire skupia się na odrodzeniu wcześniej uśmierconego przez ludzi boga. Eothas wraca po zemstę i by spełnić swoje cele. Bóg powstaje w ciele olbrzyma zakopanego pod naszą twierdzą i przez przebudzenie niszczy ją. Nasz bohater jednak przeżyje i będzie próbować powstrzymać odrodzonego boga. Sterujemy 5 osobową drużyną, a akcja dzieje się na tropikalnych wyspach Deadfire. Tam też, niczym w drugiej części Risen lub w Gothic 2 Noc Kruka, będziemy cieszyć się z RPG w klimatach Karaibów i piratów. Czy koncepcja będzie słuszna? Jestem spokojny, gdyż pierwszą część Pillars of Eternity ukończyłem parę razy i za każdym razem bawiłem się wyśmienicie. A jeżeli szukacie jeszcze innych dobrych gier RPG, to warto zainteresować się także Tyranny, jak dla mnie jedna z najlepszych gier RPG ostatnich lat.

Premiera: 8 Maja 2018

Ancestors Legacy

Polskie jest dobre. Ancestors Legacy to gra od polskiego niezależnego studia Destructive Creations. Jako jedna z czterech frakcji – Anglosasi, Słowianie, Germanie lub Wikingowie przechodzimy kolejne misje w kampanii dla jednego gracza lub bawimy się w multiplayer. Całość ma koncepcję klasycznego RTS – budujemy siedzibę, robimy niewielką armię wyspecjalizowanych jednostek i spełniamy cele misji. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo fajny zoom. Będziemy mogli zbliżyć kamerę na pojedyńczego wojownika i cieszyć oko z unikalnych pojedynków między nim a jego oponentem. Zwolennicy podziwiania szczegółów bitwy i ci którzy więcej czasu spędzają w Total War: Warhammer na zbliżeniu kamery niż na dowodzeniu będą szczęśliwi. Gra będzie bardzo mroczna i brutalna, więc fani klimatów mroku średniowiecza na pewno będą zadowoleni.

Premiera: 22 Maja 2018

State of Decay 2

Powiem szczerze – mam dość zombie w grach PC. Temat nigdy nie był dla mnie bliski i właściwie tylko parę tytułów przypadło mi do gustu. State of Decay był jednym z nich. Dlatego bardzo chętnie wrócę do serii i zagram w drugą część. Survival w otwartym świecie, gdzie jako grupka ocalałych próbujemy przetrwać budując schronienie oraz zapewniając to co jest potrzebne do przeżycia w brutalnym świecie. Tradycyjnie wykorzystujemy to co mamy pod ręką żeby pokonać kolejne fale zombie. Bierzemy w dłoń siekierę, kij bejsbolowy lub maczetę i w krwawy sposób rozprawiamy się z wrogami. Oczywiście będziemy mogli też postrzelać. W drugiej części będziemy mogli także grać w trybie kooperacji.

Premiera: 22 Maja 2018

Dark Souls: Remastered

Jak zepsuć sobie humor, zdrowie oraz resztki cierpliwości? Oczywiście warto zagrać w którąś z części Dark Souls. Pierwsza z nich jest dla mnie najtrudniejsza, nie tylko ze względu na przeciwników, ale także uwzględniając sterowanie z którym trzeba było walczyć, niczym z najtrudniejszym bossem na NG+. Pierwsza część powraca na komputery osobiste w wersji Remastered. Dark Souls: Remastered otrzymuje praktycznie tylko nowe tekstury i szczęściarze z najmocniejszymi komputerami pograją sobie w 4k i 60 klatkach na sekundę. I tyle, I aż tyle.

Jeżeli narzekaliście na pustki w pierwszej części Dark Souls, obojętnie czy byliście najeźdźcami czy pomagaliście innym z bossami, to już nie długo będziecie mogli wrócić do chyba najtrudniejszej części serii. Osobiście nie mogę się doczekać.

Premiera: 25 Maja 2018

Agony

Jeżeli zabraknie wam hardkoru i beznadziejności przy Dark Souls: Remastered, warto zainteresować się także Agony, czyli absolutną świeżą pozycją od polskiego studia Madmind Studio. Cała zabawa będzie polegać na tym, żeby uciec z piekła i nie rzucać się w oczy napotykanym po drodze potworom. Akcję podziwiamy z pierwszej osoby, wykonujemy po drodze zagadki, skradamy się między wrogami, bo walka z nimi będzie raczej bez sensu oraz podziwiamy przepiękne i psychodeliczne tereny piekła. Większość czasu będziemy się chować po kątach i omijać demony, klimat ma być trochę podobny do tego z Alien: Isolation – czyli ciągłe wrażenie osaczenia. W trakcie gry będziemy mogli korzystać z różnych prostych sztuczek, tak jak zaklęcia opętujące słabe demony.

Premiera: 29 Maja 2018

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Gloom, czyli gra bardzo niefortunnych zdarzeń - Recenzja
Następny Avengers: Wojna bez Granic - Recenzja - Koniec Bohaterów