Nadchodzi Cyberpunk: Edgerunners! Czyli mezalians CD Projekt Red oraz Netflixa


Zbliża się gratka w postaci serialu anime będącego dziedzictwem gry CD Project Red. Na horyzoncie ukazuje się nowa animacja Netflixa Cyberpunk: Edgerunners

Fani anime i cyberpunka być może już w przyszłym miesiącu będą mieli możliwość zobaczyć zwiastun animacji Cyberpunk: Edgerunners rozgrywającej się w znanym z produkcji studia CD Projekt Red mieście Night City. Nie będzie to jednak bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z gry Cyberpunk 2077, a oddzielna historia z nowymi postaciami. Producentem anime będzie nie kto inny jak CD Projekt Red, a nad produkcją czuwa Japońska firma Trigger. Podczas niedawnej zapowiedzi wirtualnego festiwalu Geeked WeeK 2022 organizowanego przez Netflix która odbędzie się między 6 a 10 czerwca bieżącego roku pokazano nam zwiastuny kilku nadchodzących premier seriali na platformę streamingową, wśród nich kilka ujęć z anime Cyberpunk: Edgerunners która ma ukazać się w 2022 roku. Z owych urywków ciężko wywnioskować na razie cokolwiek. Według przecieków historia ma opowiadać o młodzieńcu wychowującym się na bezwzględnych ulicach Night City i by przetrwać w tym niegościnnym, futurystycznym mieście zmuszony będzie przyłączyć się do wyjętych spod prawa najemników, czyli tytułowych edgerunners. Całość rozpisano na 10 odcinków.

 

Być może po Netflix Geeked Week 2022 dowiemy się więcej konkretnych informacji o serialu oraz może nawet poznamy konkretną datę premiery. Przekonamy się o tym na początku czerwca. Produkcję zapowiedziano jeszcze przed premierą gry Cyberpunk 2077 w 2018 roku. Od tamtego czasu mało się słyszało o postępach nad anime do czasu niedawnego zwiastuna filmowego festiwalu. Do Cyberpunk: Edgerunners utwory muzyczne skomponuje Pan Akira Yamaoka mający w dorobku soundtrack do Silent Hill. Natomiast reżyserem jest Pan Hiroyuki Imaishi mający na koncie takie anime jak Promare, Gurren Lagann czy też Tengen Toppa Gurren Lagann. Jest też założycielem studia Trigger mającego na celu tworzenie historii i postaci które na długo by zapadały w pamięć miłośnikom anime na całym świecie. Czy z produkcją Cyberpunk: Edgerunners uda się temu studiu stworzyć takie wielkie dzieło? Uniwersum Cyberpunk 2077 ma potencjał, czy jego spin off wykorzysta tą możliwość? Przekonamy się jeszcze w tym roku. A tymczasem do zobaczenia na Geeked WeeK 2022.

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Crazy Zen Codeword - recenzja - zabawa myślą i słowem na Switcha
Następny Co obejrzeć w weekend? Nowości na HBO Max, Netflixie, Prime i w kinie!