Najciekawsze filmy i seriale oparte na grach komputerowych – Ranking 2023


cyberpunk edgerunners recenzja-1

Gry komputerowe to popularna forma rozrywki, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Nie dziwi więc, że często adaptowane są na filmy lub seriale. W ciągu ostatnich lat powstało wiele filmów opartych na grach komputerowych, z których niektóre okazały się prawdziwymi hitami.

Gry wideo to popularna forma rozrywki, która cieszy się coraz większą popularnością. Nic więc dziwnego, że coraz częściej powstają filmy oparte na grach wideo. Filmy oparte na grach wideo mogą być zarówno sukcesami, jak i porażkami. Niektóre z nich, takie jak „Sonic. Szybki jak błyskawica” czy „Mortal Kombat”, spotkały się z pozytywnym przyjęciem ze strony widzów i krytyków. Inne, takie jak „Super Mario Bros.” czy „Assassin’s Creed”, zostały skrytykowane za słabą jakość. Niezależnie od tego, czy film oparty na grze wideo jest dobry, czy zły, zawsze wzbudza zainteresowanie wśród fanów gier wideo.

Jeżeli szukasz innych filmów, to dobrą wyszukiwarką jest Bestflix.pl, który jest świetnym sposobem do wyszukiwania nowych filmów i seriali na platformie Netflix. Dodatkowo warto zainteresować się VPN, zwłaszcza kiedy wybrany przez Ciebie film na wieczór nie posiada polskiego wydania.

Wiedźmin

Serial „Wiedźmin” to amerykańsko-polski serial fantasy, który jest adaptacją serii książek o tym samym tytule autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Serial opowiada o losach Geralta z Rivii, najemnego łowcy potworów, który znajduje swoje przeznaczenie w młodej księżniczce Cirilli i czarodziejce Yennefer. Serial „Wiedźmin” został wyprodukowany przez Netflix i zadebiutował w 2019 roku. Serial został ciepło przyjęty przez krytyków i widzów, a jego pierwszy sezon stał się jednym z najpopularniejszych seriali Netflixa. W drugim sezonie serialu „Wiedźmin” Geralt, Ciri i Yennefer muszą stawić czoła nowym zagrożeniom. Ciri zostaje przewieziona do Aretuzy, gdzie ma zostać przeszkolona w magii. Geralt wyrusza na poszukiwania Ciri, a Yennefer walczy o powrót swojej magii. Serial „Wiedźmin” to widowiskowa i pełna akcji opowieść o przygodzie, miłości i przeznaczeniu. Serial jest skierowany do fanów fantasy, ale może zainteresować również widzów, którzy nie są zaznajomieni z tą tematyką.

Zobacz koniecznie naszą recenzję drugiego sezonu serialu Wiedźmin 

Sonic

Film „Sonic the Hedgehog” to amerykańsko-japoński film familijny, który jest adaptacją popularnej serii gier komputerowych. Film opowiada o przygodach Sonica, niebieskiego jeża, który musi uratować świat przed Dr. Robotnikiem. Film „Sonic the Hedgehog” został wyprodukowany przez Paramount Pictures i zadebiutował w 2020 roku. Film został ciepło przyjęty przez krytyków i widzów, a jego sequel, „Sonic the Hedgehog 2”, został wydany w 2022 roku. W filmie „Sonic the Hedgehog” Sonic ucieka ze swojej planety, Mobius, przed Dr. Robotnikiem. Robotnik chce wykorzystać moc Sonica do przejęcia świata. Sonic trafia na Ziemię, gdzie zaprzyjaźnia się z szeryfem Tomem Wachowskim i jego córką, Maddie. Razem muszą powstrzymać Robotnika i uratować świat.

Zobacz recenzję ostatniej gry z serii Sonic, czyli Sonic Frontiers

Warcraft

Film „Warcraft: Początek” to amerykański film fantasy, który jest adaptacją popularnej serii gier komputerowych. Film opowiada o konflikcie między ludźmi z Azeroth a orkami z Draenoru. Film „Warcraft: Początek” został wyprodukowany przez Legendary Pictures i Universal Pictures i zadebiutował w 2016 roku. Film spotkał się z mieszanymi recenzjami krytyków, ale okazał się sukcesem komercyjnym. W filmie „Warcraft: Początek” Llane Wrynn, król Azeroth, zostaje uwikłany w wojnę z orkami z Draenoru, którzy szukają nowego domu. Orki są prowadzeni przez Gul’dana, który został opętany przez demoniczną moc. Llane musi połączyć siły z Anduine Mur’azon, królową elfów, aby powstrzymać orków przed zniszczeniem Azeroth.

Zobacz naszą recenzję Warcraft Reforged

Castlevania

Serial „Castlevania” to amerykański serial animowany, który jest adaptacją popularnej serii gier komputerowych. Serial opowiada o przygodach Trevora Belmonta, Syfy Belnades i Alucarda, którzy muszą powstrzymać hrabiego Drakulę przed podbiciem Europy. Serial „Castlevania” został wyprodukowany przez Netflix i zadebiutował w 2017 roku. Serial otrzymał pozytywne recenzje krytyków, którzy chwalili jego mroczny i stylowy klimat, a także świetną animację i dubbing. W serialu „Castlevania” Trevor Belmont, potomek słynnego rodu łowców wampirów, zostaje wynajęty przez kapłana Simona Belmonta, aby powstrzymać hrabiego Drakulę przed podbiciem Europy. Trevorowi pomaga Sypha Belnades, młoda czarodziejka, i Alucard, syn Drakuli. Razem muszą stawić czoła hordom potworów i demonów, które władają Europą.

Gran Turismo

Film „Gran Turismo” to nadchodzący film fabularny, który jest adaptacją popularnej serii gier wideo wyprodukowanej przez Sony Interactive Entertainment. Film będzie opowiadał o młodym kierowcy wyścigowym, który walczy o spełnienie swoich marzeń o wyścigach w serii Gran Turismo. Film został wyprodukowany przez Sony Pictures Entertainment i PlayStation Productions. Reżyserem filmu jest Neill Blomkamp, a w rolach głównych wystąpią Archie Madekwe jako młody kierowca wyścigowy i David Harbour jako mentor kierowcy. Film jest ekscytującym i wciągającym dramatem, który będzie zachwycał fanów gier wideo i wyścigów samochodowych.

Zobacz naszą recenzję gry Gran Turismo

Assassin’s Creed

Film „Assassin’s Creed” to amerykański film akcji, który jest adaptacją popularnej serii gier wideo o tym samym tytule. Film opowiada o młodym mężczyźnie, który zostaje zwerbowany przez tajną organizację asasynów, aby walczyć z templariuszami. W filmie „Assassin’s Creed” Callum Lynch jest młodym mężczyzną, który zostaje aresztowany za morderstwo. W więzieniu zostaje zwerbowany przez tajną organizację asasynów, która obiecuje mu wolność w zamian za jego pomoc w walce z templariuszami. Callum jest poddawany eksperymentowi, który pozwala mu przeżywać wspomnienia swojego przodka, Aguilara de Nerha, który był asasynem w Hiszpanii w XV wieku. Dzięki temu Callum zdobywa umiejętności i wiedzę, które pozwolą mu pokonać templariuszy.

Mortal Kombat

Film „Mortal Kombat” to amerykański film akcji z 2021 roku, który jest adaptacją popularnej serii gier wideo o tym samym tytule. Film opowiada o turnieju Mortal Kombat, w którym wojownicy z różnych wymiarów walczą o przetrwanie. W filmie „Mortal Kombat” Cole Young jest zwykłym człowiekiem, który dowiaduje się, że jest potomkiem najpotężniejszego wojownika na świecie. Cole zostaje zwerbowany przez Sonię Blade, by dołączył do turnieju Mortal Kombat i powstrzymał armię Shao Kahna przed podbiciem Ziemi. Film „Mortal Kombat” to widowiskowa i pełna akcji opowieść, która przypadnie do gustu fanom gier wideo i miłośnikom kina akcji.

Cyberpunk: Edgerunners

Serial „Cyberpunk Edgerunners” to polsko-japońska seria anime, która jest adaptacją popularnej gry wideo „Cyberpunk 2077”. Serial opowiada o przygodach Davida Martineza, młodego chłopaka z ulicy, który chce zostać wyjętym spod prawa najemnikiem – edgerunnerem. Serial został wyprodukowany przez Netflix i Trigger. Reżyserem serialu jest Hiroaki Ando, a w rolach głównych występują Jakub Wieczorek jako David Martinez, Hiroaki Hirata jako Dorio i Yoshimasa Hosoya jako Falco. Serial spotkał się z pozytywnymi recenzjami krytyków, którzy chwalili jego animację, ścieżkę dźwiękową i wierność grze wideo. W serialu „Cyberpunk Edgerunners” David Martinez jest młodym chłopakiem, który mieszka w Night City, mrocznym i niebezpiecznym mieście przyszłości. David chce zostać edgerunnerem, czyli wyjętym spod prawa najemnikiem, który wykonuje niebezpieczne zadania. Serial „Cyberpunk Edgerunners” to widowiskowa i pełna akcji opowieść, która przypadnie do gustu fanom gier wideo i miłośnikom science fiction.

Poprzednio Resident Evil 4 Separate Ways - Wszyscy bossowie i jak ich pokonać - Poradnik
Następny Co obejrzeć w październikowy weekend? Netflix, HBO i inne!