Najciekawsze premiery gier na PC i Playstation 5 – Czerwiec 2021


Czerwiec bardzo często jest jednym z najsłabszych miesięcy, jeżeli chodzi o premiery gier. Czy ta sama sytuacja pojawi się także i w 2021 roku, czy też po lockdownie czeka nas wysyp długo oczekiwanych tytułów.

Zanim jednak przejdziemy do czerwca, tradycyjnie podsumuję mój poprzedni miesiąc. Tutaj niestety rzeczywistość bardzo mocno sponiewierała wszystkie moje ambitne plany. Właściwie cały miesiąc został zdominowany przez Mass Effect Legendary Edition, który postanowiłem ukończyć cały na naszym kanale YouTube w ramach maratonu live, kiedy codziennie zmagam się z żniwiarzami, zanim nie ukończę całej gry. Oprócz tego udało się chwilę pograć w Returnal, a na tapecie mam jeszcze grę Biomutant od THQ Nordic oraz Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground. Niestety oznacza to także że Land of War nie zostanie przeze mnie ograne i nie powstaną materiały z tej gry. A jak prezentuje się kolejny miesiąc?

YouTube player


The Elder Scrolls Online: Blackwood

Data Premiery: 1 czerwca

Tradycją jest, że regularnie ogrywamy kolejne DLC do kultowego już MMORPG, czyli The Elder Scrolls Online. Po walce z wilkołakami oraz wampirami czeka nas konfrontacja z samym księciem zniszczenia, czyli potężnym Dagonem. Ta część oprócz tradycyjnych nowości, czyli nowego wątku fabularnego, nowego obszaru, nowych mechanik codziennych opartych na zabawie z Wrotami Oblivionu, będzie oferować także mechanikę towarzyszy, którzy będą mogli do nas dołączyć i pomagać nam na wyprawie. Dodatkowo już wkrótce zostanie wprowadzony specjalny system, który będzie pozwalał graczom na zdobywanie różnych przedmiotów ze skrzynek, tylko dzięki regularnemu graniu i wykonywaniu prostych zadań dziennych. Brzmi całkiem nieźle. Nie możemy więc przejść obok tej premiery obojętnie, zwłaszcza że bardzo mnie ciekawi, jak zostaną zaprezentowani towarzysze w Blackwood.

Phantasy Star Online 2: New Genesis

Data Premiery: 9 czerwca

Kolejną grą, którą bardzo chciałbym przetestować jest bardzo popularne i kultowe w niektórych kręgach Phantasy Star Online 2: New Genesis. Jest to gra MMORPG, a właściwie odświeżona wersja Phantasy Star Online 2, która będzie posiadać w stosunku do poprzedniczki ulepszoną grafikę oraz całkowicie nowe mechaniki oraz animacje. Gra będzie istniała obok oryginalnego Phantasy Star Online 2 i będzie możliwość logowania się na jedno konto w obu grach. Oprócz tego otrzymamy nowy wątek fabularny, który dzieje się tysiąc lat przed wydarzeniami z Phantasy Star Online 2. Sama gra jest typowym science fiction MMORPG z koreańskim rodowodem – będziemy robić dziesiątki questów, walczyć w widowiskowym systemie, zbierać coraz lepszy loot i rozwijać naszą postać. Do dyspozycji otrzymamy także szereg klas, które będą specjalizować się w użyciu broni dystansowych, do walki w zwarciu, czy też na wspieraniu drużyny w najróżniejszy sposób. Z uwagi na ostatnią posuchę na rynku MMO, chętnie przetestuję ten tytuł.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Data Premiery: 11 czerwca

Kolejny tytuł jest następną grą ekskluzywną tylko na Playstation 5. Jest to kontynuacja oryginalnego Ratchet & Clank i tym razem dwójka bohaterów będzie musiała zmierzyć się z wrogiem z innego wymiaru, który planuje podbić planety w naszej rzeczywistości. Do duetu Ratcheta oraz Clanka dołączy całkowicie nowa bohaterka, która przewodzi ruchowi oporu w innym wymiarze. Gra oprócz standardowych mechanik z poprzedniej części, zaoferuje nam całkowicie nowe, takie jak różne mechaniki związane z walką w różnych wymiarach. Szczeliny międzywymiarowe będziemy mogli wykorzystać do podróżowania między poziomami, dadzą nam przewagę w walce oraz będziemy musieli naprawiać te, które są dla nas niepożądane. Oprócz tego dalej będziemy podróżować między zróżnicowanymi planetami i robić szalone zadania z wykorzystaniem bardzo niecodziennych broni. Kto czeka na Pana Zurkona?

Dungeons & Dragons: Dark Alliance

Data Premiery: 22 czerwca

Kolejna gra to nastawiony na kooperację klon Vermintide 2 lub też Left for Death. Z tą różnicą, że mamy do czynienia z grą osadzoną w realiach Dungeons and Dragons. Naszym celem będzie odparcie inwazji na Dolinę Lodowego Wichru, a wcielimy się w kultowych bohaterów, których znamy między innymi z dwóch pierwszych części Baldur’s Gate. Otrzymamy cztery zróżnicowane postacie, gdzie każda z nich będzie posiadać inne umiejętności oraz używane bronie. Sama rozgrywka będzie wyglądać podobnie jak w Vermintide 2. Będziemy wybierać bohatera i szukać drużyny w lobby, by następnie brać udział w różnych wyzwaniach walcząc z hordami wrogów. Tradycyjnie także naszych bohaterów będziemy mogli rozwijać odblokowując lepszy sprzęt oraz nowe umiejętności i będziemy także mieć możliwość użycia zdolności specjalnej po napełnieniu specjalnego paska. Gra jest stworzona głównie z myślą o kooperacji, jednak będzie posiadać także i możliwość grania w pojedynkę z możliwością dobrania losowych graczy.

Scarlet Nexus

Data Premiery: 25 czerwca

Ostatnia gra to nowa pozycja od Bandai Namco. Jest to gra jrpg z możliwością walki w czasie rzeczywistym, którego akcja dzieje się w bliżej nieznanej przyszłości, w mieście New Himuka. Wcielamy się tutaj w członka organizacji OSF i walczymy z potężnymi, bardzo trudnymi do pokonania potworami, które pożerają ludzi. Wcielamy się w rolę pewnego chłopaka, który posiada umiejętności psychokinezy i wykorzystuje je do walki z strasznymi monstrami. Oprócz tego będziemy mogli wykorzystać elementy środowiska do pokonywania wrogów, a poszczególne ataki będziemy mogli łączyć w kombinacje wraz z atakami wręcz, które dalej wzmocnią nasze obrażenia. Całość będzie także mocno stylizowana na typowe japońskie anime, więc osoby które mają problemy z tym przedstawianiem gier, lepiej niech dwa razy zastanowią się przed zagraniem w Scarlet Nexus.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Gloria Victis: Siege Survival - Recenzja - Oblężenie od środka
Następny Resident Evil Village - Wszystkie Osiągnięcia - Jak zdobyć platynę?