Nie ma co się oszukiwać – Marzec kontynuował kiepską passę jeżeli chodzi o premiery gier na konsole oraz komputery osobiste. Patrząc na kwiecień, widać jednak przebłysk nadziei i może wreszcie ukarzą się naprawdę ciekawe pozycje.

Marzec minął dla mnie na ogrywaniu raczej mniejszych gier, gdyż tak naprawdę pojawił się tylko jeden duży i warty uwagi tytuł. Dokładnie mowa tutaj o Monster Hunter Rise, które ogrywam na pożyczonej od mojej dziewczyny konsoli Nintendo Switch. Jeszcze za wcześnie, żeby wydać finalny werdykt, ale po tych paru godzinach zabawy mogę stwierdzić z prawie stu procentową pewnością, że mamy pierwszy naprawdę duży hit 2021 roku. Oprócz tego trafiło nam się parę indyków, w tym bardzo dobry horror dla dorosłych Lust from Beyond oraz troszkę gorszy walking simulator Paradise Lost. Pograliśmy jeszcze w rozczarowującego RTSa Twierdzę Władcy Wojny oraz interesującą grę survivalową o nazwie Breathedge. W kwietniu jednak pojawią się już większe tytuły i nie mam zamiaru przejść obok nich obojętnie, a miesiąc rozpoczniemy mocno. Pamiętajcie, że nasze rozgrywki możecie zobaczyć zarówno na kanale twitch.tv/bigbaddice_pl oraz na kanale YouTube.

 

Subskrybuj nasz kanał na YouTube

 


Outriders

Premiera: 1.04.2021

Outriders to gra od polskiego studia People Can Fly, która zostanie wydana przez Square Enix. Jest to looter shooter, bardzo mocno inspirowany kultową już serią Destiny. W tej o to grze wcielamy się w najemnika, który będzie próbował przetrwać na niegościnnej planecie Enoch, gdzie ludzkość będzie non stop nękana przez lokalną faunę i florę. Jest to trzecio osobowa kooperacyjna gra akcji przeznaczona dla maksymalnie trzech graczy. Na początku zabawy wybierzemy naszą klasę postaci, jedną z czterech dostępnych, gdzie każda z nich będzie miała inne umiejętności oraz przeznaczenie w drużynie. Twórcy obiecują intensywne strzelanie oraz różne elementy RPG wzbogaconą możliwościami personalizowania naszego bohatera oraz pojazdu. Czy będzie to kolejny tytuł, gdzie podobnie jak przy Destiny 2 spędzimy setki godzin, czy też następny raczej nic nie wnoszący do gatunku naśladowca? Już niedługo się przekonamy.


Oddworld: Soulstorm

Premiera: 6.04.2021

Kolejna gra to platformówka Oddworld: Soulstorm. Jest to kontynuacja remake z 2013 roku o nazwie Oddworld New 'n’ Tasty i jest w lekkim stopniu oparta na grze Oddworld: Abe’s Exoddus, będącej oryginalnym sequelem Abe’s Oddysee. Akcja gry dzieje się na tajemniczym świecie zamieszkanym przez różne istoty, takie jak np Mudokowie oraz Glukkoni. My wcielamy się w bohatera o imieniu Abe właśnie z plemienia Mudoków, który wraz ze swoimi pobratymcami uciekł z rąk brutalnych Glukkonów. Wspólnie z nimi próbują przedrzeć się przez pustynię nie posiadając jedzenia oraz picia. Znajdują jednak pewien uzależniający napój. Jak potoczą się losy bohaterów? O tym dowiemy się już wkrótce. Sama zabawa będzie polegała na kończeniu kolejnych dwuwymiarowych poziomów platformowych, gdzie za pomocą umiejętności Abe oraz jego ziomków będziemy musieli spełniać cele misji.


NieR Replicant ver.1.22474487139…

Premiera: 23.04.2021

Kolejny tytuł jest grą na którą bardzo czekam, gdyż jestem olbrzymim fanem gry Nier Automata. Jest to odświeżona wersja gry action RPG z 2010. Akcja gry dzieje się, podobnie jak w Nier Automata, na zrujnowanej i dawno wyludnionej ziemi, gdzie natura zabrała większość świata w swoje posiadanie. W grze tej wcielamy się w chłopca o imieniu Nier, który wyrusza w poszukiwaniu lekarstwa na tajemniczą chorobę o nazwie Black Scrawl, na którą choruje jego młodsza siostra o imieniu Yonah. Co ciekawe gra nie będzie odświeżać tylko fabuły pierwowzoru, a zaoferuje jeszcze dodatkowe rozwinięte wątki oraz nowe postacie. Dzięki temu osoby dobrze znające oryginalne Nier Replicant będą mile zaskoczone. Sama rozgrywka dzieje się z perspektywy trzecioosobowej, gdzie będziemy walczyć z wrogami w zręcznościowym systemie walki, w którym znalazło się miejsce nawet na rzucanie zaklęć. Oprócz tego podobnie jak w poprzedniej części będziemy mogli walczyć z wymagającymi bossami oraz kupować przedmioty za zdobywane złoto. Oczywiście będziemy mogli także łowić ryby.


Returnal

Premiera: 30.04.2021

Ostatnia gra, na którą czekam w kwietniu 2021 jest Returnal, który to ekskluzywnie pokaże się na konsoli Playstation 5. Po bardzo udanym Demon’s Souls mam wysokie oczekiwania do tej gry. Jest to trzecio osobowa gra akcji i strzelanka, gdzie będziemy odkrywać tajemnice niezbadanej nigdy planety. Co ciekawe, gra będzie także należeć do gatunku roguelika. Fabularnie wcielamy się w astronautkę o imieniu Selene. Jakimś cudem przeżywa ona katastrofę swojego statku kosmicznego. Problem jednak jest taki, że za każdym razem kiedy zostanie zabita przez wroga, przeżywa tą sytuację od nowa, a jeszcze lepszym motywem będzie to, że świat na którym się rozbija także się zmienia. W ten o to sposób niczym w dniu świstaka będziemy musieli odkryć o co tutaj naprawdę chodzi, zanim Selene nie pogrąży się w szaleństwie. Returnal to gra, gdzie pierwsze skrzypce gra eksploracja. Nasza bohaterka za każdym razem odnajdzie trochę inne przedmioty, przez co rozgrywka będzie zmieniać się wraz z każdym podejściem. Jako że mamy też do czynienia z grą rogue’like, Selene będzie mogła także rozwijać swoje umiejętności za pomocą tajemniczej odnajdowanej na planecie technologii. Sama walka z wrogami to czysty bullet hell, gdzie będziemy musieli nawigować pod nawałnicą tysięcy pocisków. Na szczęście Selene posiada specjalną broń, która pozwala jej na dowolne zmienianie trybu działania.


Podsumowanie

Kwiecień wygląda bardzo atrakcyjnie, zwłaszcza jeżeli przypomnimy sobie bardzo słaby marzec. Dostaniemy parę mocnych tytułów dających nam zabawę na wysokim poziomie trwającą wiele godzin. Zwłaszcza wielkie nadzieje wiążę z Outriders oraz z Returnal, jednak sądzę, że i pozostałe dwa tytutły także przypadną nam do gustu. A Wy w co zagracie? Dajcie koniecznie znać w komentarzu.

 

Poprzednio Gloomhaven Jaws of the Lion - Paszcza Lwa - recenzja insertu E-Raptor
Następny W jakie darmowe gry zagramy w Playstation Plus - Kwiecień 2021