Po całkiem ciekawym lutym, w którym pojawiło się parę ciekawych tytułów, nadszedł czas na marzec. Odkąd pamiętam, pojawiało się w tym miesiącu zawsze wiele bardzo interesujących gier. Jak będzie tym razem?

Tradycyjnie jednak, zanim przejdziemy do kolejnego miesiąca, czas podsumować poprzedni. Pierwszą grą, którą ukończyliśmy w poprzednim miesiącu był Werewolf The Apocalypse: Earthblood, interesująca gra akcji, której daliśmy wysoką ocenę, bo aż 8/10. Kolejne dwie gry jednak, kultowe Little Nightmares 2 oraz Shattered: Tale of the Forgotten King były soczystym rozczarowaniem. O ile Little Nightmares 2 okazał się raczej średnią grą, która rozczarowała swoją długością, pracą kamery oraz niektórymi irytującymi wyzwaniami, to już Shattered okazał się grą praktycznie niegrywalną. King of Seas został przełożony na maj, a Curse of the Dead Gods czeka na wiecznej półce wstydu. Została więc Persona 5 Strikers, którą jestem w trakcie ogrywania. A co ciekawego czeka nas w marcu?

 

Subskrybuj nasz kanał na YouTube

 

Breathedge

Premiera: 25.02.2021

Pierwszą grą będzie Breathedge, czyli kolejny symulator przetrwania. Tym razem akcja gry zabierze nas w kosmos, gdzie będziemy musieli przetrwać po katastrofie naszego statku, który miał nas zabrać na pogrzeb naszego dziadka. Statek zostaje zniszczony, a okolica usłana częściami kosmicznego karawanu, przydatnymi szczątkami oraz trumnami. Gra ma ironiczny wydźwięk, a towarzyszyć będzie nam kura, a właściwie to nieśmiertelna kura. Nie będziemy musieli przy tym dążyć do ukończenia fabuły, by odblokować wszystko. Twórcy niejako sami zachęcają do powolnej gry i czerpania z niej przyjemności bez względu na arcywroga oraz ironiczne komentarze. Oprócz budowania narzędzi potrzebnych do przetrwania, będziemy mogli udekorować nasze schronienie (kiedy już uda się je zbudować) czy też zbudować prywatny prom kosmiczny przypominający stary samochód z poprzedniej epoki. Oczywiście z klaksonem.

Maquette

Premiera: 2.03.2021

Maquette jest grą wyjątkową z paru powodów. Po pierwsze, jest ona za darmo dostępna dla wszystkich posiadaczy abonamentu Playstation Plus, którzy posiadają konsolę Playstation 5. Sama gra to pierwszoosobowa gra logiczna, opowiadająca historię o pięknej miłości. Gra bardzo mocno bawi się perspektywą i w zależności od naszej odległości, obiekty będą albo bardzo duże, albo też bardzo małe, w zależności od tego jak bardzo oddalamy się od centrum. Będzie to wszystko wymagane do rozwiązywania kolejnych zagadek oraz poznawania historii miłosnej stojącej za tajemniczym miastem.

Stronghold: Warlords

Premiera: 9.03.2021

O Stronghold: Warlords także rozmawialiśmy jakiś czas temu, jednak premiera tej gry została przełożona. O ile nic się nie zmieni, już niedługo będziemy ją ogrywać na naszym kanale, gdyż na pewno nie odpuszczę dobrze zapowiadającej się gry RTS. Jest to spin off popularnej w naszym kraju serii gier strategicznych, w których jednocześnie budowaliśmy twierdze, dbaliśmy o naszą gospodarkę i oczywiście musieliśmy jej bronić przed atakującymi wrogami. Nadchodząca wersja tej gry zabierze nas na daleki wschód i będziemy budować oraz dowodzić zamkami należącymi do różnych azjatyckich władców. Nowością w serii ma być system doradców oraz pomocników, którzy będą w naszym imieniu zarządzać różnymi elementami naszego królestwa.

Endzone: A World Apart

Premiera: 18.03.2021

W Endzone: A World Apart mieliśmy okazję już zagrać w wersji Early Access parę tygodni temu. Gra bardzo przypadła nam do gustu i z niecierpliwością czekałem na pełną premierę. Jest to gra ekonomiczna, w której będziemy budować osadę dla ludzi, którzy przetrwali postnuklearną apokalipsę. Naszym obowiązkiem będzie zdobywanie surowców w tym niebezpiecznym świecie, czyli złomu, drewna oraz wody, następnie będziemy budować różne obiekty potrzebne do przetrwania, tworzyć narzędzia oraz martwić się o rosnącą populację naszej osady i brakujące miejsce. Pojawią się także i inne zagrożenia jak promieniowanie, czy też radioaktywne deszcze niszczące pola uprawne. Sama gra jednak będzie tytułem czysto ekonomicznym, bez budowania umocnień, obrony przed mutantami czy też szkolenia wojsk i budowania madmaxowych pojazdów.

Arkham Horror: Mother’s Embrace

Premiera: 23.03.2021

Kolejny tytuł to egranizacja bardzo dobrej planszówki, a właściwie tematu z gier planszowych. Arkham Horror to tylko jeden z wielu tytułów wydanych w tematyce mitologii Lovecrafta, można tutaj wspomnieć o takich arcydziełach jak Posiadłość Szaleństwa czy też Eldritch . Temat jednak prawie zawsze się powtarza i same gry polegają na przeprowadzaniu śledztwa, zbieraniu wskazówek oraz wreszcie powstrzymaniu kultystów lub też budzącego się przedwiecznego. Zmieniają się jedynie mechaniki. Tak jest i tym razem, gdyż Arkham Horror: Mother’s Embrace to przygodowa gra fabularna, w której pokierujemy krokami śledczych w poszukiwaniu prawdy oraz tropów prowadzących do rozwiązania okropnych tajemnic.

Evil Genius 2: World Domination

Premiera: 29.03.2021

Ostatnią grą, na którą ostrzę sobie zęby w marcu jest Evil Genius 2: World Domination, czyli symulator tworzenia imperium zła. Dostaniemy we władanie bezludną wyspę, na której zbudujemy pełną infrastrukturę potrzebną do zarządzania zadaniami oraz wspierającą nas na drodze do zdobycia władzy nad światem. Bazy będziemy musieli bronić przed atakami bohaterów i superagentów za pomocą wszelkiej maści pułapek. Będziemy więc knuć, szkolić pomagierów, spiskować i sabotować działania rządów na całym świecie, by umocnić wreszcie naszą pozycję i zdobyć władzę nad wszystkim i wszystkimi muahahaha ….. brzmi jak gra idealna dla mnie.

Podsumowanie

Marzec nie wydaje się takim złym miesiącem, ale zabrakło mi jednego dużego tytułu. Wszystkie zaprezentowane gry wyglądają całkiem nieźle, jednak ciągle czekamy na ruch dużych studiów i producentów w zaprezentowanie swoich najciekawszych tytułów. Odkąd pamiętam, to w marcu można było doczekać się paru ciekawych premier dużych tytułów, tym razem jednak miesiąc jest zdominowany przez gry niezależne oraz tytuły od mniejszych studiów. A w co Wy będziecie grać? Dajcie znać w komentarzu!

Poprzednio Abyss Konspiracja - zapowiedź
Następny Ronin: Samurai Redemption- tylko jedno wyjście z piekła- Droga Ronina. Bezpański samuraj uratuje CreativeForge Games?