Przedostatni tydzień sierpnia mija nam pod znakiem Gamescom, który sygnalizuje powoli wybudzenie się rynku z dosyć głębokiego letniego snu. Czeka nas bardzo intensywny ostatni kwartał 2019 roku.

Jakieś ciekawe tytuły Wam wpadły w oko w tym tygodniu? Jestem pewien, że parę ciekawych gier na pewno wypatrzyliście. Postaram się pogrupować najciekawsze trailery i materiały w jednym miejscu. Dlatego też dzisiaj zamiast pisać o głupotkach i śmiesznostkach (a jest o czym pisać) to skupimy się tylko na materiałach związanych właśnie z Gamescom. Jest co oglądać i przeglądać. Cała impreza Gamescom 2019 trwa od 20 do 24 sierpnia. Jeżeli coś się pojawi interesującego w tych ostatnich dniach, to wpis zostanie zaktualizowany.

Death Stranding

O Death Stranding tak naprawdę nie wiemy nic konkretnego na ten moment. Jedynie wiadomo, że fabuła będzie raczej pokręcona do granic możliwości, nie raz bardzo surrealistyczna oraz niejednoznaczna. W pierwszym materiale który chcemy wam pokazać, możemy zobaczyć między innymi jak bohater oddaje mocz, co ma zresztą wpływ na świat gry i po załatwieniu męczącej potrzeby, na ziemi wyrasta grzybek. Przedstawiona będzie także kolejna tajemnicza postać o nazwie Ludens Fan.

Death Stranding – Gamescom 2019 Ludens Fan Character Spotlight Trailer | PS4

Jeżeli to nie jest dosyć dziwne, to kolejny trailer przedstawia postać Mamy, która to jest związana niewidzialną pępowiną z dzieckiem które znajduje się na drugiej stronie. Można powiedzieć, że postać przedstawiona w trailerze wydaje się z jednej strony sympatyczna, z drugiej niepokojąca. Wiecie, traktuje maksymalnie dziwną rzecz jak przywiązanie do niewidzialnego dziecka znajdującego się gdzieś jako coś normalnego.

Death Stranding – Gamescom 2019 Mama Character Spotlight Trailer | PS4

Ostatni z materiałów które chce Wam pokazać dotyczy postaci Deadman oraz odkrywa trochę kart w sprawie tajemniczego dziecka które nosimy przy sobie. Dowiadujemy się, że dzieci te są traktowane jako narzędzie, a ich przeżywalność nie jest za długa. Wyraźnie też widać przywiązanie głównego bohatera do swojego ekwipunku (czyli wspomnianego dziecka) więc jednym z wątków fabularnych może być próba uratowania go przed swoim przeznaczeniem.

Death Stranding – Gamescom 2019 Deadman Character Spotlight Trailer | PS4

Marvel Avengers

Został przedstawiony pierwszy gameplay trailer (prawdopodobnie prolog) z gry Marvel Avengers i muszę powiedzieć, że nie wygląda to ciekawe. Zakres ruchu bohaterów i postaci jest sztywny i wyraźnie ograniczony, np. Thor wykonuje ciągle to same ruchy i ataki, wygląda to po prostu w sposób smutny. Do tego graficznie także nie czuje zachwytu, niby helicarrier jest, wielki złoczyńca też jest (design Taskmastera który wygląda jak bezdomny także mi się nie podoba, nie można było tego zrobić jak w Spider Man?). Walka z bossem także bieda. Niby ludziom się to podoba, ale w moim odczuciu już pierwszy Shadow of Mordor czy też wspomniany Spider Man był dużo bardziej dynamiczny i ładniejszy niż Marvel Avengers.

Marvel's Avengers - A-Day Prologue Gameplay Footage | PS4

Greedfall

Gra na którą mocno czekam i w którą będę intensywnie grać – Greedfall – doczekała się kolejnego interesującego trailera. Tym razem jednak skupi się on na kompanach. Nie wiem jak Wam, ale ta gra bardzo mi przypomina pierwszego Dragon’s Age z domieszką eksploracji którą pamiętam np. z Risen 2. Trailer postaci pokazuje kompanów którzy do nas dołączą oraz stawia na to, jak bardzo między sobą się różnią oraz jak decyzje w trakcie gry lub wspieranie danej frakcji może wpłynąć na ich działania oraz relacje z nami. Widzieliśmy to już nie raz, lubimy ten system, bo dzięki temu gra staje się głębsza, posiadamy relacje z bohaterami i bardziej angażujemy się w fabułę. Trzymam kciuki.

[GAMESCOM 2019] GreedFall – Companions Trailer

Everspace 2

Zobaczyliśmy także trailer gry Everspace 2. Pierwsza część była całkiem niezła, chociaż teraz więcej frajdy daje mi Rebel Galaxy Outlaw. Z chęcią jednak grę przetestuję, jednocześnie nowy Everspace 2 na trailerze nie wygląda dużo lepiej od pierwszej części.

Everspace 2 Official Reveal Trailer - Gamescom 2019

Gameplay także został nagrany przez twórców gry – ROCKFISH Games. I znowu, nie widzimy tutaj wielu nowości jeżeli chodzi o latanie i strzelanie. Największą zmianą będzie jednak przejście z formy dungeon crawlera (losowe poziomy przechodzone jeden za drugim, jakkolwiek by to dziwnie nie zabrzmiało przy grze w kosmosie) na open space. Możliwe że główna różnica między podstawą będzie właśnie przejście na inną formę, czyli open space. Jak to wyjdzie w praniu? Zobaczymy. Trzymam kciuki.

EVERSPACE 2 Gamescom Version Let's Play w/ Commentary

Remothered: Broken Porcelain

Został przedstawiony także intrygujący oraz klimatyczny trailer horroru Remothered: Broken Porcelain. Graficznie bardzo mi przypomina inną fantastyczną oraz klimatyczną grę – A Plague Tale: Innocence. Jest to paranormalna kontynuacja serii Remothered. Gra to surrealistyczny survival horror, gdzie jako główna bohaterka będziemy musieli się skradać oraz unikać horrorów świata gry.

Remothered: Broken Porcelain - Gamescom 2019 Announcement Trailer | PS4

Metro Exodus: The Two Colonels

Twórcy fantastycznej gry Metro Exodus zapowiedzieli pierwszy dodatek DLC, który od razu otrzymał swoją premierę. Grę można już zakupić i w nią zagrać. Jest to poboczna historia fabularna, w której to wcielamy się w pułkownika Chlebnikowa, który to próbuje wrócić do domu na nowy rok by spędzić go ze swoim synem. Tradycyjnie dla serii, nie jest łatwo przetrwać w podziemiach pod ulicami Nowosybirska, mieszkańcy muszą ścierać się z mutantami oraz tajemniczym inwazyjnym szlamem. Dodatek DLC możemy kupić na Steam za śmieszne pieniądze (24 zł) lub też, jeżeli nie mamy wersji Steam, na Epic Games Store za 70 zł w formie Seasson Pass.

Metro Exodus: The Two Colonels DLC Release Date Trailer - Gamescom 2019

 

Disintegration

Świeżo zapowiedziana gra, w której to będziemy się wcielać w dowódcę oddziału, który będzie sterować maszyną bojową. Gra będzie oferować tryb PvP oraz kampanię fabularną dla jednego gracza. Jest to strzelanka science fiction, gdzie mózgi ludzi są przeniesione do maszyn w celu przetrwania. Będziemy walczyć w ramach ruchu oporu o przetrwanie ludzkości. Póki co nie wiemy wiele o samej grze, z wyjątkiem tego, że nasze ciało będące maszyną bojową zwaną Grawilotonem (lol) będziemy mogli dopasowywać do swojego stylu gry.

Disintegration - Announcement Trailer

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Gry 4X - Co to właściwie jest?
Następny Res Arcana - recenzja - co można zrobić z 8 kartami