Najdziksze newsy ostatniego tygodnia – Sierpień #2


W drugim tygodniu sierpnia dalej dominującym tematem jest zakup streamera Ninja przez Microsoft, aby ten streamował ekskluzywnie tylko na ich platformie. Znajdzie się także jednak parę innych ciekawych wiadomości, także ze świata gier planszowych.

Nie ma co tutaj wiele mówić, sierpień przebiega raczej spokojnie, nie ma wybuchów wulkanów czy ataków obcych. Jest fajnie, słonecznie (nawet lekko jesiennie). Przygotowałem dla was jednak parę ciekawych lub szalonych informacji z geekowego świata. Zaczynamy?

Gry są winne przemocy – powiedział Donald Trump

Donald Trump, aktualny prezydent USA i dziwny człowiek, który niekoniecznie ogarnia swoje otoczenie, zwala winę za strzelaninę w Dayton w Ohio (zginęło 10 osób) oraz w El Paso w Teksasie (20 martwych) na gry komputerowe takie jak Call of Duty oraz Fortnite. O ile nie jestem fanem tych pozycji, to myślę że nawet małpa która wyszła z dżungli szybciej by powiązała łatwy dostęp do broni w tym kraju z olbrzymim odsetkiem tego typu tragedii. Wiecie, to jest po prostu okropne, że ludzie umierają, a winy szuka się w czymś co daje frajdę ludziom na całym świecie, a nie w swoich błędnych decyzjach. Przypominam też, że bardziej ogarnięci ludzie, a dokładnie naukowcy z Oxford że sam internet nie szkodzi dzieciom, a gry komputerowe rozwijają u graczy panowanie nad emocjami, zwiększać poziom skupienia czy też rozwijać umiejętności socjalne. O ile moje umiejętności socjalne dalej wołają o pomoc, to już z resztą nie mam problemów.

Przypomnijmy także, że Donald Trump ciągle zaciera rączki i szykuje się do ataku na Iran, gdzie przez jego akcje zginą dziesiątki, jak nie setki ludzi. Może sam także za dużo gra w gry? Przy okazji jak zobaczymy na statystyki działań wojennych np. z poprzednich akcji USA na wschodzie, a tego ile zabito osób w Dayton i El Paso, to wychodzi na to że największymi mordercami są tutaj dowódcy USA. Hipokryci.

Wystartował Polcon w Białymstoku!

Białystok to miasto w którym obecnie mieszkam, więc na pewno odwiedzę Polcon – największy festiwal fantastyki w Polsce, który właśnie w tym roku odbywa się w moim pięknym mieście. Wczoraj zajrzałem tam na pierwszy dzień, ale szczerze mówiąc byłem rozczarowany, gdyż większość stoisk to były stragany z grami oraz gadżetami dla fanów anime. Dzisiaj i jutro ruszam dalej w trasę i mam nadzieję, że tym razem będę się bawić lepiej. Oprócz spotkań z autorami oraz straganu, będzie także wiele prelekcji, a także turnieje w gry bitewne i planszowe. Powinienem się nie nudzić.

Anthem wreszcie otrzymał endgame!

Fani gry Anthem raczej już zapomnieli o tej grze, chociaż jest szansa, że w niedługim czasie do niej wrócą. W grze zawitała duża aktualizacja z numerkiem 1.3.0 która wprowadza tytułowy Cataclysm. Jest to endgamowa działalność dla graczy którzy ukończyli główną kampanię fabularną. Trailer, w którym Pan z działu PR będzie opowiadał o tym jak wiele rzeczy pojawiło się w tej grze w najnowszej aktualizacji. Nie powie natomiast, czemu tych elementów nie było w grze na premierę gdyż powinny tam być. Rozszerzenie jest na szczęście darmowe, więc każdy kto się nudzi będzie mógł je przetestować. Cataclysm polegać ma na działaniach podejmowanych na wyspie którą targa magiczny (lol) huragan. Będziemy pokonywać wrogów, zdobywać tereny oraz walutę którą przeznaczymy na zakup nowego sprzętu.

YouTube player

Przydatne linki:

Recenzja Anthem

Etherfields ufundowane!

Etherfields, najnowsza gra polskiego studia Awaken Realms, została ufundowana na platformie kickstarter. Z planowanego progu 40 tysięcy funtów, udało się zebrać 3,974,362 funtów. Powiedzmy to jeszcze raz – trzy miliony dziewięćset siedemdziesiąt cztery tysiące trzysta sześćdziesiąt dwa funty. To jest bardzo ładny wynik, gratulujemy Awaken Realms. Etherfields to kooperacyjna gra planszowa z trybem dla jednego gracza, w którą pograć mogą maksymalnie cztery osoby. Gra wyróżnia się przede wszystkim wyglądem oraz bardzo ładnymi figurkami. Najprostsza wersja Etherfields kosztuje 75 funtów. Spory pieniądz, ale patrząc na pudełko wydaje mi się że to odpowiednia cena do zawartości.

Gra tygodnia – Age of Wonders: Planetfall

W nadchodzącym tygodniu możecie się spodziewać materiałów na YouTube oraz może nawet live na twitch z rozgrywki w Age of Wonders: Planetfall. Chciałbym wcześniej skończyć Inuqisitor – Prophecy oraz Spider-Mana którego robimy wspólnie na live, ale to chyba złudne marzenie. Age of Wonders: Planetfall to kolejna gra z franczyzy Age of Wonders, która tym razem zabierze nas w daleką przyszłość. Będziemy grać jako jedna z fantastycznych frakcji (np. krasnoludy) w dalekiej przyszłości, więc spodziewajmy się także dronów, laserów (bziu bziu) oraz czegoś przypominającego zergi. Gra to typowe 4X, gdzie walka będzie prowadzona w systemie turowym, ale w skali podobnej do Xcom. W grę będzie można grać zarówno w trybie fabularnej kampanii, jak i skirmish oraz multiplayer.

Serial tygodnia – The Boys

W momencie pisania tego tekstu, jestem po pierwszym odcinku serialu The Boys, który to całkowicie skradł moje serduszko. Serial opowiada o świecie, gdzie superbohaterzy żyją między nami. Są oni infuencerami, a korporacje walczą o nich i kupczą ich usługami, wynajmując np. superbohatera na ekskluzywność dla danego miasta. Instagram i social media wszystkich bohaterów jest monitorowany oraz sterowany za pomocą sztabu ludzi od marketingu i analityki, jednocześnie za nimi stoją bardzo duże pieniądze. Nic więc dziwnego, że są praktycznie bezkarni.

Czytaliście może książkę Stalowe Serce od mistrza fantastyki Brandona Sandersona? Jeżeli tak, to wiedzcie że został wykorzystany dokładnie ten sam motyw, kiedy to zwykli ludzie próbują pokonać superbohaterów. Dla mnie bomba.

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Monster Hunter: World - Jak łapać potwory? - Poradnik dla początkujących
Następny Warhammer 40,000 Inquisitor Prophecy - Recenzja - Silny Duch Maszyny!