Najgorętsze newsy z ostatniego tygodnia – Czerwiec 2019 #3


cyberpunk 2077

Ten tydzień to typowa cisza po burzy. Nie znajdziemy większej ilości ciekawych informacji, bo wszystko zostało powiedziane na E3, podobnie zresztą jest z grami planszowymi i komputerowymi. Parę jednak dzikich newsów się pojawiło.

W dzisiejszym odcinku dużo wiadomości będzie dotyczyło równouprawnienia oraz tego, jak niektóre środowiska wpływają na proces tworzenia gier. Czy możemy już mówić o cenzurze? Zacznijmy może od niewielkiego żartu. Ale śmieję się przez łzy.

Cyberpunk 2077 będzie miał kreator płci? Mike Pondsmith wściekły na fanów

W sumie dwa newsy w jednym akapicie, ale oba dotyczą tego samego problemu o którym zaraz napiszę. Po pierwsze, Cyberpunk 2077 będzie miał bardzo bogaty kreator postaci, który pozwoli nam stworzyć iście wariackie i najbardziej dewiacyjne płcie jakie sobie wymarzycie w swojej wyobraźni. Na pewno ta opcja spodoba się dwóm grupom: Streamerom śmieszkom, chociaż nie wiem czy przy robieniu kobiet z penisem i śmianiu się z nich na live nie dostaną bana na YouTube lub Twitch. Po drugie, wszelkiego rodzaju krzykacze z LGBTITP oraz za mocno walczących za równouprawnieniem powinni być zadowoleni. Powinni, ale nie są, o czym jest drugi news.

Cyberpunk 2077 - Mike Pondsmith about Cyberpunk World

Co bardziej dziwni gracze skrytykowali CD Projekt Red, że tworzy grę niezgodnie z wizją Mike Pondsmitha, twórcy cyberpunka i że gra ogólnie jest rasistowska. Oczywiście każdy kto śledzi produkcję gry wie, że Mike bardzo pomaga Redom przy tworzeniu gry. Mike Pondsmith bardzo się wkurzył na pseudofanów pisząc na reddicie, żeby goście nie mówili mu, jaką on ma wizję w swoim świecie. A materiał wyżej pokazuje, że Mike bardzo mocno angażuje się w tworzenie gry.

A dotyczy to wszystko coraz większego problemu tego, w jaki sposób pewna niewielka grupa pseudofanów coraz częściej stara się wymusić na twórcach tworzenie gry tak jak oni chcą, zgodnie z ich ideami i pomysłami, a nie z pomysłami twórców. Niestety, coraz częściej twórcy się uginają przed zarzutami. Przypomina się tutaj sytuacja z Assassin’s Creed Odyssey, gdzie Ubisoft musiał przepraszać za heteroseksualny romans bohaterów w grze. Co z tego, że później mieli oni dzieci. Geje też mogą mieć dzieci, prawda? Szczerze mówiąc, mam już dosyć sytuacji, kiedy to niewielka grupa krzykaczy robi naprawdę duży nacisk na twórców, którzy to często muszą się ugiąć przed zarzutami.

Ostatnim z newsów, a raczej niewielką wzmianką jest informacja dotycząca dodatków do Cyberpunk 2077. Mają one mieć formę podobną do tych dodatków z gry Wiedźmin 3. Czyli mają być olbrzymie, konkretne, interesujące i miejscami lepsze od podstawowej wersji.

Przydatne linki:

Recenzja Wiedźmin 3, poprzedniej gry autorstwa CD Projekt Red

Gwint otrzyma nowy dodatek – Przedstawiamy Novigrad!

Już 28 czerwca otrzymamy kolejny duży dodatek do świetnej gry karcianej Gwint. Wprowadzi on przede wszystkim nową frakcję o nazwie Syndykat. Będzie to szósta dostępna frakcja i na początek otrzyma ona ponad 90 nowych kart powiązanych z novigrackim półświadkiem. Będziemy mogli wcielić się w liderów znanych z gry serii Wiedźmin oraz książek, takich jak Tasak czy też Król Żebraków. Dodatek wprowadzi też nową mechanikę powiązaną z działalnością przestępczą, polegającą na zarządzaniu nowym zasobem – Florenami. Będziemy mogli je wykorzystywać do aktywowania potężnych umiejętności nowych jednostek.

Przydatne linki:

Gwint – Moje wrażenia z zamkniętej bety

Wojny Krwi – Recenzja

Rebel Galaxy za darmo!

W tym tygodniu na Epic Games Store możemy otrzymać grę Rebel Galaxy za darmo. Jest to kosmiczna gra fabularna RPG z elementami zręcznościowymi oraz strategicznymi. Gra jest kosmicznym sandboxem, czyli otrzymujemy kampanię z wątkami fabularnymi oraz całkowitą swobodę w eksploracji galaktyki. Wszechświat w grze jest pełen inteligentnych oraz ciekawych ras (wojownicy o równouprawnienie powiedzą, że każda rasa jest ciekawa i jestem rasistą), a także wielu anomalii które możemy zwiedzać oraz badać. Grę będziemy mogli dodać do naszego konta Epic Games Store do 28 czerwca. Grę możecie dodać do swojej biblioteki klikając poniższy link.

Przydatne linki:

Rebel Galaxy w Epic Games Store

Tifa z Final Fantasy VII ma za duży biust jak na dzisiejsze standardy

Waifu (wirtualna żona) wielu Japończyków niestety otrzyma mniejszy biust w nadchodzącym Remake Final Fantasy VII. Wszystko wynika z dzisiejszych ostrzejszych standardów. Nie ma problemu z tym, że wszędzie latają oderwane kończyny i leje się krew, cyc nie może być za duży. Co ciekawe, do dużego biustu Tify nie raz otrzymywaliśmy niewybredne komentarze od spotykanych postaci czy też bohaterów. Ten element także zniknie z gry. W innym zadaniu Cloud Strife przebierał się za kobietę, przy czym wyjątkowo się z tego naśmiewano. Jak wiemy, dzisiaj przebieranie się za kobietę jest modne i powszechnie tolerowane, więc zadanie zostało zmienione. Znak czasów. Oczywiście trochę żartuję, gdyż Tifa w oryginalnym Final Fantasy VII miała nieproporcjonalnie do ciała po prostu za duży biust. Jednak patrząc na niektóre dzieła popkultury, gdzie na siłę chce się usuwać seksualność postaci (np. Kapitan Marvel, gdzie aktorka nie mogła się pochwalić absolutnie niczym).

Przydatne linki: 

Recenzja Final Fantasy XV

Łupy Wojny – Rebel rusza z programem turniejowym dla Keyforge

Fantastyczna wiadomość dla fanów Keyforge (czyli dla mnie też). Wydawnictwo Rebel wkrótce uruchomi program Łupy Wojny, za pomocą którego będzie wspierać różne organizacje które chciałyby robić turnieje w tej fantastycznej grze karcianej. Z uwagi na różnie zbalansowane talie archontów, twórcy przygotowali cztery formaty turniejowe:

  • Archon Solo – każdy gracz przynosi swoją ulubioną/najlepszą talię
  • Archon Reversal – każdy z graczy przynosi talię z którą będzie się mierzył przez cały turniej. Po jego rozpoczęciu oddaje tę talię przeciwnikowi, a sam otrzymuje talię od niego i próbuje wygrać. To doskonała okazja, żeby wyciągnąć talie, które zawsze uznawaliście za słabsze i przekonać się, że niekoniecznie mieliście rację. 😉
  • Sealed Solo – każdy z graczy otrzymuje jedną bądź dwie zamknięte talie, wybiera jedną i przez cały turniej gra tylko nią.
  • Sealed 2 Deck Survival – każdy z graczy używa dwóch nowych talii. Wybiera jedną i rozgrywa nią gry do momentu aż przegra. Po przegranej bierze drugą talię i kontynuuje grę. Po przegraniu dwóch gier odpada z turnieju.

Przydatne linki:

Recenzja Keyforge

YouTube player

Na co do kina? – X-Men Mroczna Phoenix

W tym tygodniu wybieram się do kina na X-Men Mroczna Phoenix. Akurat załapałem się na ostatnie seanse. Szczerze mówiąc, na początku nie planowałem oglądania tego filmu ponieważ nieszczególnie podoba mi się nowa wersja X-Menów. Jednak wolna niedziela zobowiązuje, a jeżeli i idziemy do kina to oczywiście pojawi się też recenzja filmu. X-Men Mroczna Phoenix skupia się na postaci Jean Grey, jednej z pierwszych postaci w organizacji X-Men. Ta nie do końca rozumiała swoje moce i teraz zostały one przebudzone, co sprawi że stanie się zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale i całego świata.

Dark Phoenix | Final Trailer [HD] | 20th Century FOX

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Spellforce 3: Soul Harvest - Recenzje - Rdzawy Legendarny Krasnoludzki Topór
Następny Blackout Hongkong - recenzja - ciemno wszędzie, głucho wszędzie