Najlepiej sprzedające się gry planszowe 2022 roku!


Dzięki Empikowi mogliśmy sprawdzić najlepiej sprzedające się gry planszowe w pierwszej połowie 2022 roku. Jeśli szukacie topowych propozycji, zobaczcie poniższą listę.

Wsiąść do Pociągu: Europa

Najlepiej sprzedające się gry planszowe

Cała seria gier Wsiąść do Pociągu jest ideałem dla osób spragnionych podróży. Do tej pory ukazało się wiele jej wersji: podstawowa z mapą Stanów Zjednoczonych, WdP Europa, WdP Pierwsza podróż skierowana dla dzieci, oraz mnóstwo dodatków – edycja po Polsce, Indiach, Szwajcarii, Japonii. W trakcie rozgrywki naszym zadaniem będzie budowanie kolorowych szlaków kolejowych i przy okazji poznawanie coraz to nowych zakamarków świata. Dzięki zbieranym kartom wagoników, gracze będą mogli zajmować trasy kolejowe, budować dworce i przemieszczać się po terenie Europy (w tej wersji gry). Jest to świetna gra, właściwie dla każdego.

Dixit

Dixit to gra, w której pierwsze skrzypce gra wyobraźnia. jest super rozwiązaniem nie tylko na imprezy czy też domówki, ale to również ciekawy sposób na fajne spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Zadaniem gracza będzie wymyślenie i odgadniecie skojarzeń na podstawie wielokolorowych kart. W każdej rundzie Bajarz wybiera kartę i stosownie do swojego skojarzenia, nadaje jej nazwę. Pozostali gracze, spośród swoich kart, wybierają najbardziej pasującą do opisu. Potem karty są tasowane i gracze spróbują wskazać tę, wybraną przez Bajarza. Dixit został wielokrotnie nagradzany, więc nie dziwię się, że w dalszym ciągu jest jedną z najlepiej sprzedających się gier 2022 roku.

Jenga Classic

Najlepiej sprzedające się gry planszowe

Jenga to propozycja dla osób, które nie mają ochoty poświęcać czasu na naukę zasad oraz wytężania szarych komórek, a w zamian preferują gry manualne. Jenga to gra typowo imprezowa, która nawet nie wymaga objaśniania zasad. Cała rzecz w tym, żeby ułożyć wierzę z klocków, a następnie jedną ręką delikatnie wysuwać z niej klocki, następnie układać je na samej górze konstrukcji. Wieża się mocno rusza i w każdej chwili może runąć na ziemię. Właściwie przez całą rozgrywkę oczekuje się spektakularnego upadku. Jenga przyprawi o uśmiech nawet największych maruderów i zapełni chwile nudy.

Everdell

Everdell to czysty worker placement, w którym akcja dzieje się tylko cztery rundy – odpowiadające czterem porom roku. Wydaje się, że to krótko, ale szybko się okazuje, że sporo kart oraz ich kombinacji daje nam wiele dodatkowych możliwości pozyskiwania surowców, nowych kart czy też wreszcie punktów zwycięstwa. Jako mieszkaniec sprawnie rozwijającej się krainy Everdell, będziesz odpowiedzialny za dalszy progres lasu oraz poszerzanie terytorium tego pięknego miejsca. Jako lider jednej z grup żyjątek, podejmiesz się stawiania nowych budynków, poznawania nowych zwierząt, tak aby las mógł być jeszcze wspanialszy. Jedną z rzeczy, na którą każdy zwraca uwagę przy Everdellu to piękne wykonanie – grafiki są niesamowicie urocze, drzewo wygląda fantastycznie, a te gumowe bubki udające jagody są doskonałe.

Nasza recenzja gry:  Everdell – Recenzja – I Ty możesz zbudować własne miasteczko

Catan

Najlepiej sprzedające się gry planszowe

Catan to gra przeznaczona dla trochę większego grona graczy, mianowicie dla 3 – 4 osób. To gra strategiczna, w której gracze odkrywają wyspę Catan. Osadnicy zaczną od zbiórki surowców, wznoszenia nieruchomości, budowania dróg, przejdą do zalążku handlu i wymiany towarów a kiedy surowce się skończą, rozpocznie się prawdziwa rywalizacja. Celem każdego będzie gromadzenie ziemi oraz przejęcie władzy. Wystarczy „tylko” obmyślić odpowiednią strategię, dzięki której przegonimy współgraczy.  Wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie dziesięć punktów z wybudowanych przez siebie dróg, osiedli i specjalnych kart. Cata to odpowiednia pozycja do rozpoczęcia przygody z grami planszowymi i przywódca w kategorii najlepiej sprzedające się gry planszowe.

Splendor

Najlepiej sprzedające się gry planszowe

Splendor jest idealnym tytułem na rozpoczęcie zabawy z grami planszowymi. Charakteryzuje się prostymi zasadami oraz wysoką regrywalnością, jednak niech nie zmyli Was prostota zasad. Splendor zmusza do solidnego główkowania. Celem gry jest zebranie 15 punktów, poprzez kupowanie kart za posiadane przez nas surowce oraz przekonywanie znanych osobowości aby złożyły u nas wizytę. Gracze wcielają się w kupców, którzy poprzez zakup różnego rodzaju przedmiotów będą starali zdobyć jak największy prestiż w oczach konkurencji. A nim większy prestiż, tym większa szansa, że odwiedzi nas przedstawiciel szlachty. Splendor jest grą typu euro o mało skomplikowanych zasadach, i z prostą, powtarzalną mechaniką.

Rummikub

Rummikub jest bardzo, bardzo prostą grą, która potrafi zająć sporo czasu. Przypadnie do gustu graczom, którzy cenią sobie zabawy logiczne oraz gry wymagające chwili zastanowienia. Cała zabawa w tej grze polega na układaniu ciągu co najmniej trzech liczb i pozbyciu się wszystkich kostek z liczbami. Można też ingerować w rozłożone liczby, więc kombinowania jest całkiem sporo. To absolutna klasyka wśród gier planszowych i topowa propozycja w kategorii rodzinne gry planszowe.

Terraformacja Marsa (edycja Gra Roku)

Najlepiej sprzedające się gry planszowe

Terraformacja Marsa przeznaczona jest dla od jednego do pięciu graczy. Jak z samej nazwy wynika, opiera się na terraformowaniu (tzn. działaniach polegających na odtworzeniu warunków panujących na Ziemi, tak by w dane miejsce w Kosmosie nadawało się do zamieszkania przez człowieka). W Terraformacji przejmujecie kontrolę nad korporacjami i jako ich zarządcy będzie kupować i zagrywać karty w celu rozwinięcia Czerwonej Planety. Zazwyczaj projekty będą wymagać odpowiedniego planowania zasobami i zdobywania nowych terenów, dzięki czemu rozgrywka wymaga główkowania i planowania na kilka tur. Gra posiada dziesiątki zróżnicowanych kart akcji (przetasowanie tej talii na raz nie jest możliwe), a punktujemy w jednym z kilku obszarów. Jest bardzo zróżnicowana między rozgrywkami i posiada bardzo wysoką regrywalność.

Dylemat Wagonika

Dylemat Wagonika to imprezówka dla dwóch zespołów i sędziego. To filozoficzny problem, w którym musimy wybrać jedno z dwóch bardzo nieprzyjemnych dla nas rozwiązań. Gracze na przemian dokładają zabawne karty do jednego z torów wydarzeń starając się przekonać decydenta do puszczenia rozpędzonego wagonu pociągowego na trasę drużyny przeciwnej. Jest to kolejna gra spod szyldu Cyanide and Happiness, czyli możecie spodziewać się „wyszukanego humoru”. Gra przeznaczona dla osób pełnoletnich, więc na weekendowego grilla sprawdzi się idealnie.

Scrabble

Najlepiej sprzedające się gry planszowe

Stare, dobre Scrabble chyba zawsze będą należały do kategorii najlepiej sprzedających się gier, i to każdego roku. Prawdopodobnie każdy na świecie zna tę pozycję a większość miała przyjemność zagrać. Jest to gra logiczna, w której musimy układać słowa z kostek, które wcześniej wylosowaliśmy z worka. Słowa, które chcemy ułożyć na planszy muszą się krzyżować tak jak hasła w tradycyjnej krzyżówce. Na każdej kostce widnieje ilość punktów, którą zdobędziemy. Liczba punktów sumuje się na podstawie ułożonego wyrazu i liczby punktów na wszystkich wykorzystanych do tego słowa kostkach. Dodatkowe punkty możemy zdobyć za premiowane pola na planszy. Dlaczego Scrabble są tak popularne? Nie dość, że można przy nich miło spędzić czas, to dodatkowo poszerzają zasób słownictwa oraz uczą nowych słów.

 

Czy któraś z wyżej wymienionych gier znajduje się na Waszej półce z grami planszowymi? Wiedzieliście, że w Empiku są to najlepiej sprzedające się gry planszowe w pierwszej połowie 2022 roku?

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio This War of Mine: The Final Cut - Recenzja wersji na Playstation 5
Następny Najlepsze gry planszowe na Wakacje 2022 cz.2 - w większej ekipie!