Najlepsze fotele gamingowe


Nie trzeba nikomu mówić, dla kogo są głównie przeznaczone fotele gamingowe. Ale czy tylko gracze powinni z nich korzystać? Fotele przeznaczone dla graczy mają wiele zalet. Po pierwsze są wygodne, po drugie jako siedzisko stworzone do siedzenia przed komputerem są zdrowsze dla pleców od innych. Po trzecie są efektowne, po czwarte wreszcie dzięki swojej ergonomii są efektywne, zwłaszcza jeśli w grze, w którą gramy liczy się przede wszystkim szybkość działania.

Dla graczy komputerowych, również tych profesjonalnych, których mamy w Polsce coraz więcej, spędzających przed komputerem kilka godzin dziennie, bardzo duże znaczenie ma to, żeby korzystanie z fotela nie powodowało dla nich przykrych konsekwencji w postaci bólu kręgosłupa, stawów łokciowych czy nadgarstków.

Największe zalety foteli gamingowych

Głównym celem powstania foteli gamingowych stworzonych specjalnie dla gracza jest oczywiście ich zdrowie. Samo spędzanie przed komputerem nie jest najzdrowszym sposobem na spędzanie czasu, ale kiedy już to robimy, warto zrobić wszystko, aby jednak o zdrowie zadbać. Nie tylko jednak zdrowie ma dla graczy znaczenie. Komfortowe siedzenie zapewnia graczom, zwłaszcza na pewnym poziomie, możliwość pełnego skupienia się na grze, bez konieczności ciągłego poprawiania rąk na oparciach czy przesuwania pośladków w tył i w przód. Odpowiednio wyprofilowany fotel sprawia, że dużo mniejszy nacisk jest przenoszony na dolne partie kręgosłupa, rozkładając się odpowiednio, a mięśnie nie są niepotrzebnie napięte, przez co nie tylko siedzenie na nim jest zdrowsze, ale też po prostu wygodniejsze.

Co jeszcze sprawia, że krzesła dla graczy są wyjątkowe?

Najlepsze fotele mają w oparciach instalowane siatki, które zapewniają idealną wentylację, a ich siedzenia i oparcia są wykonane z ekoskóry, która jest bardzo wygodna w czyszczeniu. Wybierając dla siebie fotel warto zwrócić uwagę na jego wymiary i maksymalne obciążenie. Polecamy przy tym te, które są wyposażone w system TILT pozwalający bujać się na fotelu i zatrzymać go w najwygodniejszej dla nas pozycji. Bardzo istotna będzie też regulacja podłokietników, ponieważ od ich odpowiedniego położenia będzie zależała wygoda nie tylko rąk, ale i pleców. Całość powinny dopełniać kółka powlekane kauczukiem i oczywiście odpowiednia kolorystyka. Czarne, stonowane fotele będą się idealnie nadawały do każdego biura. Standardem jest oczywiście regulowana wysokość siedziska i jego amortyzacja, dzięki czemu również nasze pośladki będą się czuły na fotelu idealnie.

Czy fotel gamingowy służy tylko do grania?

Oczywiście nie. O ile fotele gamingowe zostały faktycznie stworzone z myślą o graczach, to dokładnie tę samą rolę odgrywają dla każdego, kto długo siedzi przy biurku pracując przed komputerem, ucząc się czy po prostu siedząc z książką. Nasze ciało zyskuje przecież odpowiedni punkt podparcia bez względu na to, co robimy, a efektowny fotel dodatkowo doda nowoczesnego szyku każdemu pomieszczeniu biurowemu, w którym się znajdzie.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Scarlet Nexus - Phase 4/5: Fate split in Two, A Changing World and Creeping Unease
Next The Smurfs: Mission Vileaf z pierwszym zwiastunem