Najlepsze gry MMORPG w 2021 roku


Najlepsze gry MMORPG są znane z tworzenia unikalnych doświadczeń. W cyfrowych światach fantasy, gracze z wszystkich kontynentów gromadzą się, aby wspólnie przeżywać emocje związane z grą.

Ten gatunek stał się tak popularny, że Amazon już od jakiegoś czasu rozwija grę MMORPG o nazwie New World. Wynika to przede wszystkim z faktu, że gry MMORPG oferują swoim graczom możliwość prowadzenia drugiego życia lub oderwania się od codzienności. Przede wszystkim, tego typu gry oferują pewną dozę wolności, która w realnym świecie nie jest dostępna. W większości, te gry są pełne przygód, odkrywania możliwości, a nawet pozwalają poznać nowych przyjaciół.

Zebraliśmy razem listę najlepszych gier MMORPG w tym gatunku, a niektóre z nich należą do grupy najtrudniejszych w tym gatunku.

World of Warcraft

– Platforma: PC

– Płatność: Darmowy okres próbny do 20 poziomu, potem miesięczna opłata abonamentowa

Szczerze mówiąc, jest to jedna z najlepszych gier MMORPG w historii. World of Warcraft firmy Blizzard Entertainment funkcjonuje już od 2004 roku i od dawna króluje w gatunku MMORPG. Ale od tamtego czasu do dziś wiele się wydarzyło.

WoW jest jedną z najbardziej wpływowych i udanych gier tego gatunku, popularną w zakładach online z najnowszymi poradami, które można znaleźć – nie tylko dla tej gry, ale także dla innych eSportów – pod tym linkiem, z nowymi DLC i innymi zmianami utrzymującymi zainteresowanie stałych graczy. Kiedy nadejdzie czas i liczba subskrybentów nieco się zawaha, możesz być pewien, że Blizzard ma już w swoim „magazynie” nowe rozszerzenie, które przyciągnie wszystkich z powrotem do gry, a także zachęci nowych graczy.

Najnowszy dodatek, Battle for Azeroth, został wydany w sierpniu 2020 roku i oferuje m.in. nowe lochy oraz przebudowany system poziomów dla doświadczonych graczy.

Guild Wars 2

– Platforma: PC

– Płatność: Możesz pobrać główną grę za darmo i płacić dodatkowo za poszczególne rozszerzenia.

Jeśli szukasz walki PvP, to Guild Wars 2 powinno Ci się spodobać. Niezależnie od tego, czy lubisz walczyć z innymi graczami w trybach strukturalnych, czy chcesz zmierzyć się z setkami graczy na rozległych mapach w WvW, Guild Wars ma to, czego potrzebujesz.

Dla tych, którzy nie lubią grindowania, tradycyjnie będącego integralną częścią gier MMORPG, Guild Wars 2 będzie mile widzianą alternatywą. Jest to niezwykle przystępna gra, która nie próbuje kopiować World of Warcraft. Świat stworzony na potrzeby gry jest dynamiczny, a wybory dokonywane przez graczy mają realne konsekwencje dla fabuły. Te i wiele innych powodów sprawiły, że jest to naszym zdaniem jedna z najlepszych gier MMORPG wszech czasów.

Final Fantasy XIV Online

– Platforma: PC i PS4

– Płatność: Zakup, aby grać

Ta gra MMORPG z serii Final Fantasy nie ma za sobą łatwej drogi do sukcesu. Gra została wydana w 2010 roku i spotkała się z bardzo negatywnym przyjęciem, a Square Enix spędziło dwa lata, przebudowując ją od podstaw, aby stworzyć coś lepszego.

Final Fantasy XIV Online to gra, którą pokochają zarówno fani serii, jak i nowicjusze. Dzięki rozbudowanemu systemowi klas i historii, która nieustannie rozwija się dzięki różnym dodatkom, jest to gra MMORPG, która naprawdę oddaje istotę serii Final Fantasy.

The Lord of the Rings Online

– Platforma: PC

– Płatność: Darmowa gra z płatnymi DLC i opcjonalnym abonamentem

Tylko kilka fikcyjnych światów jest tak dobrych dla gier MMORPG jak Tolkienowskie Śródziemie. Jasne, przygody Frodo były z pewnością wystarczająco ekscytujące, ale wszyscy wiemy, że gdybyśmy mieli okazję, sami chętnie przeżylibyśmy tak ekscytującą historię.

Możesz wybrać spośród postaci człowieka, elfa, krasnoluda lub hobbita, zanim trafisz do Śródziemia i odkryjesz miejsca, które już zdążyłeś pokochać, z taką intymnością, jakiej nie osiągnęła żadna inna gra z serii Władca Pierścieni. Znajdziesz tu typowy dla World of Warcraft styl wykonywania wszystkich zadań, w tym system rzemiosła oraz możliwość zakupu lub budowy własnego domu.

Chociaż gra jest darmowa, można zakupić rozszerzenia, które dodają więcej historii do gry i wprowadzają nowe elementy i mechanizmy. Kolejna zaleta dla fanów Tolkiena: akcja gry toczy się zgodnie z fabułą książek.

The Elder Scrolls Online

– Platformy: PC, PS4, Xbox One

– Płatność: Zakup, aby grać

Od ostatniego wydania Elder Scrolls minęło już trochę czasu i jesteśmy pewni, że jeszcze długo tak pozostanie. Jeśli więc jesteś fanem, który chce tchnąć nowe życie w Tamriel, Elder Scrolls Online jest świetną opcją.

Podobnie jak Final Fantasy XIV, gra ta miała na początku kilka problemów. Odkąd nie udało się wprowadzić opłat abonamentowych za model buy-to-play, świadomość o niej znacznie się poprawiła. Mimo że Elder Scrolls Online jest jedną z najmłodszych i gier MMORPG, prawie zepchnęła z tronu klasyków gatunku.

Po sukcesie Morrowind, Elder Scrolls Online doczekało się zupełnie nowego rozdziału – Summerset. Rozszerzenie daje graczom możliwość odwiedzenia tego regionu Tamriel po raz pierwszy od 1994 roku, a także oferuje nowe postacie i około 30 godzin rozgrywki. Znajdziemy tu tradycyjną perspektywę i walkę z serii The Elder Scrolls, która jest jednak połączona z tradycyjnymi funkcjami MMORPG, takimi jak systemy craftingu, looting oraz misje PvP i PvE.

Oprócz tych pięciu gier, które wymieniliśmy, istnieje jeszcze kilka innych gier MMORPG, na które warto zwrócić uwagę, ponieważ również one poprawią Twoje przeżycia z gry. Są to RuneScape, Black Desert Online, EVE Online, Secret World Legends i Planetside 2.

 

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Nightmare Temple of Mercy - Sword of Legends Online - Gameplay [BERSERKER]
Next Shop Gracz – sklep z grami planszowymi dla każdego