Najlepsze gry na PS4Wyruszmy w podróż po najlepszych grach na Playstation 4 które dostępne są aktualnie na rynku. Przeżyjmy surrealistyczną przygodę w grze Wiedźmin 3 lub zbudujmy najlepszą karierę sportową w FIFA 2022. Portfolio gier, w które możemy zagrać jest olbrzymie i z całą pewnością każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Playstation 4 istnieje na rynku już od ponad 7 lat, twórcy zdążyli więc przyzwyczaić graczy do korzystania właśnie z tej platformy zapewniającą rozrywkę. To, co jest genialne to fakt, że większość gier dostępna jest również na nowej generacji tej konsoli, czyli na Playstation 5, co więcej sony zrobiło wszystko, aby zaimplementować kompatybilność wsteczną, oznacza to, że nawet jeżeli kupimy grę na PS5, to będzie ona działa na PS4. Niezależnie od tego, na jaką platformę się zdecydujesz, zawsze będziesz miał możliwość korzystania z gier w najwyższej jakości. Zostań z nami i poznaj nasz ranking zawierające fajne gry na PS4.

Ghost of Tsushima

Akcja rozgrywa się w 1274 roku, gracz posiada możliwość wcielenia się w rolę jedynego ocalałego samuraja, który przeżył atak mongolskiej hordy. Tytułowa Tsushima to wyspa, która została totalnie zdewastowana przez najeźdźców a jej włodarze pojmani i uwięzieni. Oprawa i prezentacja graficzna idealnie oddają klimat epoki, w której samuraje wiedli prym na japońskiej ziemi. Jest to gra z otwartym światem, bardzo podobna do Wiedźmina, jeżeli więc grałeś w produkcję od polskiego dewelopera, możesz się już domyśleć, w jaki sposób wygląda produckja stworzona przez studio Sucker Punch Productions. Gra posiada olbrzymią liczbę misji i możliwości rozwoju swojej postaci. Znajdziemy tutaj wiele broni i możliwości ataków, eksploracja mapy i budowanie doświadczenia sprawi, że nasz Samurai stanie się coraz silniejszy i będzie siał popłoch w szeregach wroga.

Głównym elementem walki jak można się domyślić jest szermierka i wykorzystanie mieczów. Wygrywanie pojedynków oraz realizowanie misji fabularnych sprawia nagradzaniem punktami techniki, które później możemy wykorzystać w zasobniku umiejętności naszego samuraja. Możliwości wzrostu techniki jest naprawdę sporo, mają one kluczowy wpływ na rozwój fabuły i przede wszystkim postaci, którą tworzymy. W praktyce mamy dowolność rozwoju naszej postaci, nie musimy podążać standardową ścieżką narzuconą przez dewelopera.

Marvel’s Spider-Man

Genialna gra, w której główna postać, czyli Peter Parker w roli tytułowego Spider-Mana realizuje misje na terenie Nowego Jorku. Marvel’s Spider-Man to gra z otwartym światem, w której realizujemy scenariusz, przelatując między najwyższymi wieżowcami i walcząc z mafiami i przestępcami, którzy terroryzują mieszkańców Nowego Jorku. Historia przedstawiona w tej grze jest bardzo ciekawa i z całą pewnością fani produkcji Marvela odnajdą tutaj znajome wątki, które pojawiały się również w filmach o Spider Manie. Rozgrywka rozpoczyna się od momentu, w którym Parker jest już doświadczonym w bojach człowiekiem pająkiem.

Poruszanie się między budynkami i wykonywanie niebezpiecznych ekwilibrystycznych ruchów wysoko nad ziemią jest naprawdę proste i intuicyjne. Już kilka minut po rozpoczęciu gry większość graczy zaczyna rozumieć mechanizm, który został tutaj wykorzystany. Gracz może biegać i wspinać się po budynkach, w ramach rozwoju gry, możliwe jest zdobywanie kolejnych umiejętności, które pozwalają na jeszcze większą magię, którą potrafi wykonywać nasz bohater.

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Nagty Dog, czyli studio, które stworzyło czwartą odsłonę uncharted 4 Kres Złodzieja z całą pewnością wypuściło najlepszą spośród wszystkich odsłon tej produkcji. Nie jest to jednak produkcja, która odkrywa przed graczem coś nowego, przeciwnie, zagorzali fani mogą poczuć mały niedosyt. W praktyce jest to zupełnie nowy poziom w kategorii kinowych gier akcji. Gracze, którzy nie grali w poprzednie wersje z całą pewnością będą zachwyceni połączeniem elementów fikcji z rzeczywistością. Całość rozgrywki trwa około 15 godzin, głównymi bohaterami są Nate, Sully, Sam i Elena.Tytuł posiada wiele wątków pobocznych, które sprawiają, że podążanie za głównym scenariuszem jest praktycznie niemożliwe, ponieważ zawsze w którymś momencie będzie mieli chęć zboczenia z głównej ścieżki i poznania innych interesujących historii i misji. Seria Uncharted należy do jednych z najpopularniejszych serii dostępnych na konsolach Playstation. Historia jest bardzo wciągająca, łączy wiele wątków a gracz zmuszony jest do logicznego myślenia i rozwiązywania kolejnych zagadek, na które napotyka.

FIFA 2022

Kolejna seria Fifa od EA Sports to zdecydowanie ewolucja, a nie rewolucja. W FIFA 2022 otrzymujemy poprawioną grafikę i nieco ulepszony system kariery. Zauważalnie trudniej jest zdobyć tutaj bramkę, bramkarze poprawili swoje zachowanie na linii i teraz naprawdę trzeba się nagimnastykować aby umieścić piłkę między słupkami. EA Sports poinformowało, że najnowsza odsłona zawiera ponad 4,000 animacji, licencję na wszystkie najważniejsze, a także mniej ważne ligi oraz turnieje. Sprawia to, że produkcja utrzymuje swój poziom i nie bez powodu jest to najlepsza symulacja piłkarska na rynku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon to najlepsza gra od polskiego studia CD Project Red to ikona, która wytycza szlaki dla innych tytułów w tej kategorii zarówno na PS4, jak również inne kosnole. Wiedźmin to prdukcja posiadająca najbardziej zaawansowany, największy i najbardziej przekonujący świat fantasy, jaki kiedykolwiek powstał. Wszystko to zostało wkomponowane w doskonałą fabułę oraz mechaniki, które sprawiają, że doświadczamy tutaj rzeczy, które nie były wcześniej dostępne w jakiejkolwiek grze RPG.

Studio skupiło się nawet na najmniejszych detalach a główny bohater Geralt z Rivii doprowadził, że na podstawie historii zawartej w grze powstał również serial na Netflixie który również okazał się hitem filmowym. Powstały również różne gry kasynowe, które poruszają tematykę zawarta w Wiedźminie, posiadają je w swoim portfolio różne wypłacalne kasyna.  Dziki Gon wprowadza na rynek nowe możliwości i podejście do tworzenia gier na konsole, gracz musi być uważny, nawet małe na pierwszy rzut oka nic nieznaczące tabliczki mogą zawierać istotne informacje, które mogą lub nie przyczynić się do rozwiązania kolejnej zagadki. Geralt walczy z potworami, dokonuje odkryć, zażywa różne mikstury wszystko po to, aby dotrzeć do prawdy.

Bloodborne

Bloodborne to w praktyce kontynuacja Dark Souls 2, grę rozpoczynamy będąc samotnym wojownikiem, walczącym o przetrwanie. Budzimy się w opustoszałym mieście, w którym wszyscy zniknęli a Ci, którzy pozostali zostali zarażeni chorobą likantropijną. Powoduje ona, że praktycznie wszystkich, których spotykamy na naszej ścieżce są wilkołakami, które pragną naszej krwi. Główna postać nie może liczyć na pomoc z zewnątrz, może liczyć wyłącznie na siebie. Rozgrywka jest bardzo ponura, głównym elementem jest walka i pokonywanie przeszkód. Jeżeli chcesz pokonać przeciwności losu, musisz przygotować się na około 40 ciężkich godzin, w trakcie których 95% postaci, które spotkasz w grze będą chciały Cię zabić.

Podsumowanie

W naszym rankingu zawarliśmy gry z bardzo różnych kategorii na konsole PS4, są to jednak przede wszystkim topowe produkcje, które powstały do tej pory na rynku. Każda z nich daje zupełnie różne doświadczenia i przenosi gracza w zupełnie różne miejsca. Dając przy tym wszystkim chwilę relaksu, wytchnienia, a także satysfakcji w momencie, gdy uda nam się rozwiązać kolejny problem. Dzięki tytułom, które przedstawiliśmy otrzymujemy szansę, chociaż na chwilę zostawić za sobą codzienność i przenieść się do świata wirtualnego.

 

Poprzednio Zagrajmy w Aquanox: Deep Descent pl Zaczynamy grę! Wielka Ucieczka, Sygnał SOS
Następny Unmatched: Bruk i Mgła - recenzja - Niewidzialny Człowiek spotyka Sherlocka Holmesa.