Najlepsze gry planszowe na wakacje – jeśli mało miejsca w walizce


Dzisiaj sprawdzimy najlepsze gry planszowe na wakacje. To opcje, które zajmują małą powierzchnię w plecaku, ale także nie wymagają dużej przestrzeni do rozłożenia. Są po prostu idealne na wyjazdy.

Ekosystem

gry planszowe na wakacje

 

 

Ekosystem to karcianka dla całej rodziny-  o naturze, zwierzątkach i pięknych roślinach. Za pomocą mechaniki draftu będziemy budować przed sobą piękną krainę pełną hasających sarenek, łąk pełnych bujnej roślinności oraz po brzegi wypełnioną punktami. Mamy do wypełnienia maksymalnie dwadzieścia pól w siatce 5×4 i od nas zależy jak to zrobimy. Każda karta punktuje inaczej, więc mamy przed sobą całkiem przyjemną logiczną łamigłówkę z podbieraniem co lepszych kart oponentom. Gra dla maksymalnie sześciu graczy, na którą poświęcicie jakieś 20-30 minut.

Kartografowie: Herosi

Gra Kartografowie: Herosi jest dość niecodzienną grą, gdyż wymaga od graczy samodzielnego rysowania mapy. Przez cztery pory roku będziemy odkrywać nowe karty z kształtami, które namalujemy na naszej mapce. Jak i gdzie to zrobimy – to najfajniejsza część rozgrywki. W międzyczasie musimy zwracać na królewskie edykty, czyli karty dające punkty na koniec gry. Świetny tytuł pobudzający kreatywność i niemający limitu graczy – jedyna bariera to ilość arkuszy oraz ołówków, czy innych rzeczy do pisania w waszej grupie.

Niezwykłe Ogrody

gry planszowe na wakacje

Kolejna pozycja dla fanów natury. Niezwykłe ogrody to z pozoru gra prosta, jednak okazuje się, że wymaga trochę umysłowego wysiłku. Gracze wcielają się w ogrodników i  muszą wykombinować jak na dostępnych 9 miejscach przeznaczonych na roślinki czy ozdoby ogrodowe ułożyć, pasujący do naszych kart punktowania, układ. Ostatecznie możemy wygrać prestiżowy konkurs na najwspanialszy ogród. Świetny, mały fillerek, który naprawdę potrafi umilić wyjazd.

Koty

Na pewno kojarzycie gry z universum Sen. Gra karciana Koty to kolejna ciekawa z tej serii, propozycja na maksymalnie półgodzinną rozgrywkę, nawet dla większej grupy osób (do 7 graczy). Zasady są bliskie pierwotnej wersji gry. W czasie gry odwiedza się krainy snów, w których można spotkać puchate kotki oraz złowieszcze kruki, a w trudniejszym wariancje gry także sowy, nietoperze, a nawet smoka! Wszystkie te stworzenia wysyła się do snów rywali a ostatecznie wygra osoba z największą liczbą koterków w swoim śnie (marzenie!) Piękne grafiki i trochę negatywnej interakcji, to coś co lubię!

Wild Space

gry planszowe na wakacje

Kiedy nowa Galaktyka zostaje odkryta, naturalnie wybierasz się na jej podbój! Wraz z załogą odrywasz wszystkie jej tajemnice, doprowadzasz do jej rozwoju – w tym celu możesz też wynająć robot. Wild Space to taktyczna gra karciana, w której celem jest efektywne łączenie kart w szalone kombinacje. Za każdym razem, gdy dodajesz nowe karty do swojej kolekcji, wzmacniasz swoją Załogę, zdobywając Kredyty i przygotowując kolejne combosy.

Little Factory

Nowa gra od twórców Little Town. Na najbliższe 45 minut od 2 do 4 graczy staje się przedsiębiorcami i początkową, niewielką gotówkę, będziecie musieli mądrze inwestować, by wznosić budynki, zdobywać prestiż a ostatecznie tworzyć własne produkty.  W dość małym pudełku, znajdziemy całkiem przyjemny tytuł z gatunku szybkich i strategicznych karcianek.

Eksplodujące Kotki: Wersja dla 2 graczy

gry planszowe na wakacje

Eksplodujące kotki to prosta gra w blef, w której będziemy ciągnąć karty do momentu, aż któryś z graczy nie eksploduje. Gra sprawdza się niezależnie od liczby graczy, a same zasady są dosyć proste, co bardzo sprzyja zabawie na imprezach plenerowych. Gra jest niezwykle dynamiczna, nieprzewidywalna, wybuchowa i oczywiście zawiera negatywną interakcję. Osobiście preferuję gry dla dwóch osób i cieszę się, e Eksplodujące kotki też doczekały się swojej edycji. Małe pudełko też jest ogromnym plusem!

 

 

 

Sprawdźcie też Najlepsze gry planszowe na Wakacje 2022 cz.2- w większej ekipie!

 

 

Poprzednio NCWW - Na jakie planszowe nowości wydać wypłatę? - Lipiec 2022
Następny Dice Throne: Sezon 1 - recenzja - pojedynek na kostki.