Najlepsze gry planszowe – NCWW Maj 2021


Miesiąc nie może być uznany za udany bez jednej rzeczy – bez NCWW, czyli naszego comiesięcznego podsumowania ogrywanych gier planszowych i karcianych, które szczególnie przypadły nam do gustu.

Jak zwykle, zanim przejdziemy do głównego tematu czeka nas krótkie wyjaśnienie czym jest NCWW, specjalnie dla osób, które są z nami tutaj pierwszy raz. Skrót NCWW pochodzi od prostych słów – Na Co Wydać Wypłatę. Nie zawsze poważnie przedstawiamy tutaj gry, które szczególnie przypadły nam do gustu i które uważamy za warte wydanych pieniędzy. Tym razem wpis powstał We współpracy z sklepem internetowym dystryktzero.pl, a w treści odnajdziecie linki prowadzące do sklepu partnera, gdzie gry możecie kupić.

Łąka

Łąka pojawia się ponownie w naszym zestawieniu NCWW. Ale co możemy poradzić na fakt, że ciągle wracamy do gry i ogólnie w naszym wewnętrznym rankingu jest bardzo wysoko jeżeli chodzi o gry wydane w tym roku. Gra fantastycznie sprawuje się na dwie osoby, jest bardzo prosta oraz intuicyjna, a sama rozgrywka jest bardzo niepowtarzalna. Zresztą nic dziwnego – jest to gra od Klemensa Kalickiego, czyli twórcy kultowego już Domku. Gorąco polecamy grę Łąka każdemu, kto szuka niezbyt ciężkiej gry dobrze sprawującej się na dwie osoby.

Łąka w sklepie internetowym dystryktzero.pl

Sąsiedzi

Na przełomie maja oraz czerwca mieliśmy przyjemność spędzić z Kasią trochę czasu razem nad jeziorami. Oczywiście zabraliśmy parę gier z nami, ale tak naprawdę graliśmy tylko We dwie z nich. Pierwszą z nich są Sąsiedzi. Jest to bajecznie prosta gra kieszonkowa, w której będziemy próbować jak najlepiej zagospodarować pole za pomocą naszych zagród ze zwierzętami. Kwestia jest jednak tego typu, że każdy z graczy posiada pola o innych kształtach, przez co strategia jest inna w każdym przypadku. Po pierwszej rundzie zamieniamy się symbolami zagród i wygrywa osoba, której udało się położyć więcej pól na planszy. Bardzo proste i bardzo wciągające, jest to nasz gorący hit jeżeli chodzi o gry podróżnicze dla dwóch osób.

Splendor: Marvel

Sam Splendor już wcześniej pojawiał się na łamach naszego portalu, jednak edycja Marvelowa jest tutaj pierwszy raz. Ogólnie zasady pozostały prawie takie same, z paroma dodatkowymi elementami. Na szczególną uwagę jednak zasługują tutaj grafiki na kartach, które będziemy pozyskiwać do naszej puli i z których będziemy czerpać zasoby i punkty zwycięstwa. Zamiast smutnych, typowo w stylu gier planszowych niemieckich (czyli nudnych i nijakich) kart z brzydkimi grafikami otrzymamy bardzo ładne karty z bohaterami z kultowych komiksów Marvela. Zdecydowanie jest to opcja ciekawsza niż sam Splendor pod względem estetycznym, a mechanicznie sama rozgrywka jest tak samo ciekawa jak w oryginale. Jeżeli macie do wyboru zakup zwykłego Splendoru, albo Splendor: Marvel, to bierzcie Splendor: Marvel.

Splendor: Marvel w sklepie internetowym dystryktzero.pl 

Coatl

Coatl to świeżynka od wydawnictwa Portal Games. Jest to gra logiczna, w której będziemy tworzyć smoka 🙂 A dokładnie Coatla, bo tak się nazywają te istoty w grze. Tak naprawdę sama rozgrywka polega na tworzeniu rzeźby smoka, którą później pokażemy dla wielkiego kapłana Azteków. Zasady są bardzo proste i całość będzie polegała na zbieraniu poszczególnych segmentów i realizowaniu celów. Mamy więc do czynienia z prostą grą logiczną, która znowu olśniewa swoim wykonaniem i niskim progiem wejścia. Idealnie działa na dwie osoby, a rozgrywka trwa do 30 minut, gdzie jednocześnie będzie nacechowana intensywnością i elegancją. Warto dać szansę.

Coatl w sklepie internetowym dystryktzero.pl

Najlepsza gra o Kotach

I wreszcie ostatnia, ale pierwsza w naszym sercu. Poprzednie tytuły były bardzo dobre i bardzo je lubimy, ale to Najlepsza gra o Kotach zdominowała nasz miesiąc z wycieczką na czele, by potem przenieść się do grania w warunkach domowych. Od czego tu zacząć? Przede wszystkim Koty, których jest tu zatrzęsienie, a oboje z Kasią jesteśmy Kociarzami. Grafiki na kartach są bardzo proste, ale skrywają przy tym niesłychaną elegancję i po prostu powodują uśmiech na ustach grających. Oczywiście koty mają swoje imiona, które znowu rozweselą towarzystwo, a koty przybłędy są potężnymi dostawcami dodatkowych punktów zwycięstwa. Gra jest prosta, urocza i wciągająca. Jedyna jej wada, to za szybko się kończy, przez co chcemy zagrać znowu … i znowu …. i znowu ….

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Mass Effect: Legendary Edition - Zakończenia - Jak odblokować wszystkie zakończenia?
Następny Złam ten kod - recenzja - dedukcyjna walka łeb w łeb