Najlepsze mody do Cyberpunk 2077. Co dają i jak je zainstalować?


Na medialny szum wokół CP77 zareagowała nawet warszawska giełda, na której akcje CD Projekt w kwietniu 2020 osiągnęły rekordowe ceny, a sama spółka z wyceną ponad 27 miliardów złotych stała się największą spośród notowanych i wyprzedziła nawet PKO BP. Gorącą i tak atmosferę jeszcze bardziej podgrzewały kolejne przesunięcia premiery. Niestety, gra nie do końca spełniła pokładane w niej nadzieje. O problemach z Cyberpunkiem 2077 i sposobach na ich rozwiązanie opowiadamy we współpracy z serwisem PlanetaGracza.pl.

Cyberpunk 2077 – zawiedzione oczekiwania

Wreszcie nadszedł 10 grudnia, kiedy Cyberpunk 2077 trafił do graczy. Zamiast szczerego zachwytu, pojawiło się jednak wiele głosów niezadowolenia, a wielu recenzentów zwracało uwagę na to, że gra w takiej formie nie powinna się jeszcze ukazać. Pośpiech, którzy towarzyszył „Redom” przed wejściem na rynek tytułu sprawił, że nie udało się na czas wyeliminować wszystkich bugów, które skutecznie psuły radość z gry. Doszło nawet do sytuacji, w których studio było pozywane do sądu. O perypetiach CB77 możecie przeczytać na https://planetagracza.pl/tag/cyberpunk-2077/.

Na liście rozczarowań znalazły się między innymi niedopracowana mechanika strzelania oraz prowadzenia aut, przekombinowany sposób rozwoju bohatera i nuda towarzysząca graczom w czasie między jedną, a drugą misją. Zawód sprawiło ponadto działanie CP77 na PS4 oraz Xbox One.

Cyberpunk 2077 – oficjalne patche i fanowskie mody

Z drugiej strony chwalono jednak rozbudowany i stworzony z wielkim kunsztem świat Night City, rewelacyjny scenariusz ze świetnymi dialogami i sprawną intrygą oraz zadania poboczne. Sprawę błędów załatwiały zaś kolejne patche, ale poza oficjalnymi poprawkami, pojawiło się sporo nieoficjalnych modów, w których można było przebierać już niecały miesiąc po premierze.

Sposób instalacji modów do CB77 różni się w zależności od konkretnego dodatku, jednak nie powinien on sprawić trudności. W wersji trudniejszej wymagane jest ręczne skopiowanie plików moda do odpowiedniego folderu, zgodnie z instrukcjami twórcy moda. Niektóre z nich dostarczane są razem z własnymi instalatorem. Bez względu na to, jaką metodą instaluje się konkretną modyfikację, przez każdą operacją radzimy zrobienie kopii save’ów.

Nie zapominajcie też, że spora część modów Cyberpunk 2077 do działania wymaga programu CyberEngineTweaks. W niektórych przypadkach konieczne będzie też narzędzie CP77Tools oraz Cyberpunk 2077 Mod Manager. Jeśli wiecie, że z modyfikacji będziecie korzystać dość często, warto więc zainstalować całą trójkę.

Cyberpunk 2077 – przegląd najciekawszych modów

Zakres i rodzaj zmian wprowadzanych przez poszczególne mody jest naprawdę szeroki. A że fanowskich modyfikacji pojawiło się naprawdę sporo, wybór tych, które najbardziej się wam spodobają może być trudnym zadaniem. By nieco je ułatwić, przygotowaliśmy krótkie zestawienie najciekawszych propozycji:

  • CyberEngineTweaks: wprawdzie CP77 w wersji na komputery osobiste jest najbardziej dopracowany ze wszystkich platform, to optymalizacja gry – zwłaszcza jeśli chodzi o starsze maszyny – pozostawia wiele do życzenia. Rozwiązaniem problemów z wygodną rozrywką czy słabą jakością detali może być mod CyberEngineTweaks, który poprawia optymalizację, rozszerza możliwość zmiany ustawień i eliminuje niektóre z błędów;
  • JB – TPP MOD WIP third person: CP77 jest niemal w stu procentach FPP. Co ciekawe, z początku gra miała toczyć się z perspektywy trzeciej osoby. Nie wnikamy w to, co skłoniło CD Projekt do zmiany koncepcji, ale jeśli chcielibyście przekonać się, jak tytuł prezentowałby się w pierwotnych założeniach i upodobnić do Wiedźmina, sprawdźcie moda JB – TPP MOD WIP third person;
  • Better Minimap: niedopracowana i niezbyt wygodna minimapa to jedna z najważniejszych wad tej, toczącej się przecież w ogromnym świecie gry. Mod Better Minimap pozwoli wam dowolnie zmieniać ustawienia tego elementu i dostosować go do swoich potrzeb;
  • Better Field Of View Slider: dzięki temu dodatkowi możecie zmienić minimalne pole widzenia z 70 do 30, a maksymalne – ze 100 do 150.

1 komentarz

Poprzednio Loki - odcinek 5 - Journey into Mystery - podróż Lokich w nieznane
Następny Eclipse Drugi Świt Galaktyki - recenzja insertu E-Raptor